The Savage World of Solomon Kane

Artykuły

Savage Foes of Solomon Kane

Savage Foes of Solomon Kane

Mityczne bestie, szaleni kultyści i 21 dzikich przygód

04-09-2010 10:07 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 2
"Tak więc ta stara pogańska opowieść okazywała się być prawdą – pomyślał oszołomiony Kane, wzdrygając się w osłupieniu od nasuwających się dziwnie realnych, koszmarnych skojarzeń. Jeżeli ów mit o harpiach okazywał się rzeczywistością, co w takim razie z innymi legendami – z Hydrą, centau...
The Path of Kane

The Path of Kane

Świat pełen zła

27-04-2012 02:32 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 1
Mimo, że u progu siedemnastego stulecia niezmierzone połacie nieznanych wcześniej lądów stały otworem przed Europejczykami, równie wielkie obszary czekały jeszcze na zbadanie, skrywając niewyobrażalne bogactwa i równie niepojęte niebezpieczeństwa. Bowiem wszędzie, gdzie postawili stopę śmiali odkryw...
Travelers' Tales

Travelers' Tales

17-02-2013 10:58 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 3
Choć najbardziej znany jest jako literacki ojciec Conana, w trakcie swego krótkiego życia Robert E. Howard stworzył wielu bohaterów równie wyrazistych, co barbarzyńca z Cymmerii. Piktyjski wódz Bran Mak Morn, Kull z Waluzji czy irlandzki banita Turlogh O'Brien to tylko niektórzy z rozległej rodziny...

Noty

The Savage World of Solomon Kane

26-08-2010 23:01 | Komentarze: 0
Podręcznik zawiera setting oparty na prozie Roberta E. Howarda oraz dopasowaną do niego mechanikę Savage Worlds.

Gracze wcielą się w łowców potworów i pogromców zła idących w ślady tytułowego Solomona Kane. Rozpisana w podręczniku kampania węzłów fabularnych (plot points) poprowadzi ich w najdalsze i najmroczniejsze zakątki Ziemi z przełomu XVI i XVII wieku.

Savage Foes of Solomon Kane

04-09-2010 10:03 | Komentarze: 0
The Pilgrim's Path is choked with evil. It is a dark era, teeming with unseen horrors. Thankfully, there are those like Solomon Kane who walk the world, confronting the hidden evils. But the ranks of foes are endless, and there are adversaries the likes of which have never been seen. Pray you are e...

Travelers' Tales

15-06-2011 14:06 | Komentarze: 0
Krótki, liczący zaledwie trzydzieści dwie strony, suplement do Savage World of Solomon Kane. Dodatek zawiera trzy niepowiazane ze sobą scenariusze, których akcja rozgrywa się kolejno w południowej Anglii, Niemczech i mistycznym Xanadu leżącym w Cathayu.

The Path of Kane

06-02-2012 17:07 | Komentarze: 0
Cut a righteous path in a world of evil!

You have seen the path to redemption, a road paved in the blood and bones of the evil you must defeat to save the world from its unholy taint. Face that which preys on men's dreams, their fears, and their very souls. Walk The Path of Kane.

Your e...

Wieści

The Path of Kane - recenzja

The Path of Kane - recenzja

27-04-2012 02:37 | Marek 'Planetourist' Golonka
"Edytorsko Ścieżce Kane'a zdecydowanie bliżej do Dzikich wrogów Solomona Kane'a niż cieniutkich, broszurowo wydanych Travelers' Tales – ponad 220 stron w twardej oprawie nie dorównuje objętością podręcznikowi podstawowemu (który jest o ponad połowę grubszy), ale czyni ją i tak najobszerniejszym z systemowych dodatków."

A co skrywa w sobie ten podręcznik, dowiecie się z recenzji, której autorem jest Adam Waśkiewicz. » więcej
Travelers' Tales - recenzja

Travelers' Tales - recenzja

17-02-2013 11:04 | Maciej 'Repek' Reputakowski
"Drugim dodatkiem z linii SWoSK jest Travelers' Tales. Znacznie mniej imponujący od swych poprzedników suplement liczy sobie zaledwie trzydzieści dwie strony w broszurowej oprawie. Składają się nań trzy scenariusze przygód – choć stosunkowo krótkie, dające się rozegrać w ciągu pojedynczej sesji każdy, są równocześnie zdecydowanie bardziej rozbudowane od przygód z wcześniejszych podręczników, z szerzej zarysowanym tłem i opisem wydarzeń prowadzących do punktu, w którym bohaterowie wkraczają do akcji. "

A jak prezentuje się ten podręcznik, dowiecie się z recenzji, której autorem jest Adam Waśkiewicz. » więcej
Pinnacle oddaje prawa do Solomona Kane

Pinnacle oddaje prawa do Solomona Kane

03-07-2019 09:19 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0

Jak informuje serwis Geek Native, z końcem roku wydawnictwo Pinnacle Entertainment Group traci prawa do wydawania podręczników opartych na opowiadaniach Roberta E. Howarda o Solomonie Kane. Prawa do postaci wracają do firmy Cabinet Entertainment. Na razie nie wiadomo, czy planowane jest wydanie kolejnego systemu o przygodach Purytanina. 

Dzicy bohaterowie w Bundle of Holding

Dzicy bohaterowie w Bundle of Holding

17-07-2019 09:36 | Tomasz 'Radnon' Cybulski | Komentarze: 0

W serwisie Bundle of Holding ruszyła akcja, w której można nabyć podręczniki do czterech settingów opartych o mechanikę Savage Worlds wydawnictwa Pinnacle Entertainment.

» więcej