Outpost 2

The Elder Scrolls

Artykuły

Tamriel RPG

Tamriel RPG

18-09-2009 15:09 | ...AAA... | Komentarze: 0
Akcja tej autorskiej gry fabularnej osadzona jest na fantastycznym kontynencie Tamriel, znanym ze świetnej serii cRPG - The Elder Scrolls. Gracz może podobnie jak w komputerowym odpowiedniku wybrać jedną z 10 ras i 17 klas postaci. Tu nie ma czasu na nudę. Tylko od Mistrza Gry zależy, czy drużyna zn...

Noty

The Elder Scrolls IV: Oblivion

04-11-2009 10:00 | Komentarze: 0
The Elder Scrolls IV: Oblivion to bestsellerowa gra z gatunku cRPG, należąca do popularnej serii i zadedykowana pierwotnie komputerom PC oraz konsoli Xbox 360. Ostatecznie niniejszy produkt trafił również do posiadaczy PlayStation 3, wzbogacony o szereg bonusów.

Seria [t]The Elder Sc...

The Elder Scrolls V: Skyrim

20-01-2011 14:03 | Komentarze: 0
Wydarzenia The Elder Scrolls V: Skyrim rozgrywają się 200 lat po historii znanej z Oblivion w tytułowej krainie Skyrim. W państwie wybucha wojna domowa spowodowana śmiercią króla z ręki zamachowca. Jednocześnie bóg Alduin, przyjmujący formę smoka, powstaje by zniszczyć świat. Bohater gracza, prawdopodobnie ostatni żyjący Dovahkiin (Smoczokrwisty), musi odeprzeć Alduina i ocalić Skyrim od zniszczenia.

The Elder Scrolls: Arena

10-05-2011 13:16 | Komentarze: 0
Arena to pierwsza część słynnej serii The Elder Scrolls. W tej odsłonie do zwiedzenia mamy całą krainę Tamriel, wraz z 400 miastami i niezliczoną ilością losowo generowanych lochów.

Celem gracza jest zdobycie wszystkich ośmiu elementów Staff of Chaos, za pomocą któr...

The Elder Scrolls Online

28-05-2014 12:08 | Komentarze: 0
The Elder Scrolls Online, wyprodukowana przez ZeniMax Online Studios, to najnowszy rozdział nagradzanej serii gier, która po raz pierwszy w historii przenosi legendarny świat do sieci. Gracze mogą wybrać własny styl gry i wyruszyć na epicką przygodę po krainie Tamriel, samotnie wykonując zadania, tak jak w poprzednich grach z serii Elder Scrolls, badając potężny, bogaty świat ze znajomymi albo dołączając do setek innych graczy w gigantycznych bitwach gracz-kontra-gracz w celu ocalenia Cesarstwa.

The Elder Scrolls Online: Greymoor

19-06-2020 00:03 | Komentarze: 0
Mroczne serce Skyrim bije z głębin w The Elder Scrolls Online: Greymoor. Odkryj zaśnieżony region Skyrim i zmierz się z wampirami, które niegdyś pustoszyły Tamriel, podczas całorocznej przygody.

Wieści

Oblivion w Super$ellerze

Oblivion w Super$ellerze

18-02-2008 19:23 | Łukasz 'Chavez' Maludy | Komentarze: 3
Jak informuje firma Cenega Poland, już 7 marca w serii Super$eller pojawi się 9 nowych, rewelacyjnych gier. Pierwszą z nich jest głośny tytuł cRPG - The Elder Scrolls IV: Oblivion. » więcej
Nowe gry w serii Super$eller

Nowe gry w serii Super$eller

01-03-2008 08:12 | Radosław 'eklerek' Tomala | Komentarze: 2
Już 7 marca w serii Super$eller pojawi się 9 nowych gier. Będą to: Anno 1701, Battlestations Midway, Civilization IV, Tom Clancy’s Splinter Cell: Double Agent, Europa Universalis III, The Elder Scrolls: Oblivion, Sid Meier’s Railroads!, Resident Evil 4 oraz Warhammer: Mark of Chaos. Każda gra będzie kosztować 49.90 zł. Więcej w rozszerzeniu wieści.

» więcej
Ujawniono kolejne gry w nowej serii XK HIT

Ujawniono kolejne gry w nowej serii XK HIT

10-04-2008 16:14 | Piotrek66 | Komentarze: 0
Dotychczas ujawniono 7 nowości oraz 8 tytułów, które przechodzą do XK HIT z serii eXtra Klasyka neXt. Dziś zaprezentowano pozostałe 8 tytułów, które trafią do XK HIT z poprzedniej odsłony serii. » więcej
TES II: Daggerfall za darmo

TES II: Daggerfall za darmo

10-07-2009 02:26 | Michał 'Kalost' Kułakowski | Komentarze: 9
Z okazji piętnastolecia serii The Elder Scrolls Bethseda przygotowała miłą niespodziankę dla jej wszystkich fanów. Druga część cyklu pod tytułem Daggerfall jest dostępna za darmo na stronie wydawcy. » więcej
Oblivion -> Fallout 3 ->  Co dalej?

Oblivion -> Fallout 3 -> Co dalej?

15-08-2009 20:19 | Cubuk | Komentarze: 8
Todd Howard, jeden z głównych przedstawicieli studia Bethesda Softworks udzielił informacji dotyczących kolejnych planów studia.

Więcej w rozszerzeniu. » więcej
Powieść w realiach The Elder Scrolls

Powieść w realiach The Elder Scrolls

14-10-2009 22:00 | Cubuk | Komentarze: 0
Dla wszystkich fanów serii The Elder Scrolls, którym nie wystarcza 5 części gry, pojawi się coś zupełnie nowego. 25 listopada będzie miała swą premierę książka The Infernal City - jest to powieść umiejscowiona w świecie Tamriel.

Napisał ją Greg Keyes, płodny pisarz gatunku science-fiction i fantasy, który już wcześniej wydawał dzieła osadzone w rozmaitych uniwersach.

Fabuła powieści ma miejsce 40 lat po wydarzeniach z Obliviona i opowiada o latającym mieście Umbriej, zagrażającym całej krainie Tamriel.
Bethesda otwiera dwa biura w Europie

Bethesda otwiera dwa biura w Europie

30-04-2010 08:31 | Cubuk | Komentarze: 0
Studio Bethesda Softworks, znane dzięki kultowej serii The Elder Scrolls, a także odpowiedzialne za najnowszego Fallouta, otworzyło dwa biura ZeniMax, ulokowane w Europie. Pierwsze z nich będzie się znajdował w Niemczech, we Frankfurcie, a drugie w Paryżu. Na głównych zarządców zostali wybrani Frank Metzke (biuro niemieckie) i Julie Chalmette (biuro francuskie). Wcześniej pracowali dla Vivendi, teraz będą nadzorować sprzedaż i dystrybucję gier Bethesdy na kontynencie europejskim.
"To bardzo ekscytujący moment dla Bethesdy, gdyż dzięki pomocy Franka i Julie oraz ich wiedzy, będziemy mogli uwolnić pełny potencjał komercyjny takich produktów jak Fallout: New Vegas, Hunted: The Demon’s Forge, Brink, Rage…"
Bethesda zapowie Elder Scrolls V na E3?

Bethesda zapowie Elder Scrolls V na E3?

03-06-2010 14:58 | Michał 'Charger' Mularski | Komentarze: 0
Do E3 pozostało już tylko 10 dni. Niektórzy producenci trzymają swoje projekty w wielkiej tajemnicy - ta ujawniona zostanie dopiero w Los Angeles. Niespodzianki szykują między innymi Konami i Ubisoft. W sieci pojawiły się pogłoski, według których asa w rękawie posiada także Bethesda. Spekuluje się, iż może nim być następna część serii Elder Scrolls. Możliwy wydaje się również MMORPG osadzony w tym uniwersum. Na odpowiedź będziemy musieli jednak poczekać do 14 czerwca.
Mody użytkowników także dla Skyrim

Mody użytkowników także dla Skyrim

20-01-2011 11:53 | Marcin 'Llewelyn_MT' Trybus | Komentarze: 0
Nowy silnik napędzający Skyrim, Creation Engine, nie oznacza zmiany podejścia twórców serii The Elder Scrolls do kwestii modowania. Jak informuje na swoim blogu firma Bethesda, podobnie jak w Morrowind i Oblivion, grze towarzyszyć będzie zupełnie nowe narzędzie do tworzenia modów - Creation Kit.

Premiera Skyrim zapowiedziana jest na 11 listopada.
The Elder Scrolls V: Skyrim - informacje o technologii i pierwszy screen

The Elder Scrolls V: Skyrim - informacje o technologii i pierwszy screen

18-01-2011 12:38 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 0
W serwisie GameInformer można przeczytać artykuł o zmianie w technologii kolejnej odsłony The Elder Scrolls. Polepszona zostanie między innymi animacja postaci czy drzew, ładniej mają wyglądać efekty zjawisk pogodowych. Więcej informacji znajdziecie w załączonym linku.
The Elder Scrolls V: Skyrim - garść filmów zza kulis

The Elder Scrolls V: Skyrim - garść filmów zza kulis

15-01-2011 20:00 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 0
Na serwisie Gameinformer możemy obejrzeć kilka filmów z The Elder Scrolls V, które pozwolą nam dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o tym nadchodzącym cRPG-u.

Znaleźć je można w tym i tym miejscu.
Tajemnicza okładka TES: Skyrim

Tajemnicza okładka TES: Skyrim

07-01-2011 12:08 | Bartek 'Dante' Dudek | Komentarze: 2
Bethesda opublikowała grafikę, na której widnieje tajemniczy zapis dotyczący fabuły najnowszego The Elder Scrolls, o podtytule Skyrim. Prezentujemy Wam tekst w oryginalnym języku. » więcej
Piąta część The Elder Scrolls na nowym silniku

Piąta część The Elder Scrolls na nowym silniku

13-12-2010 11:56 | Bartek 'Dante' Dudek | Komentarze: 0
Minęła ledwie doba od ogłoszenia światu, że w studiu Bethesdy powstaje The Elder Scrolls V: Skyrim, a twórcy ujawniają kolejne szczegóły. Jak powiedział Nick Brecon odpowiedzialny za kontakt z fanami, z ramienia producenta:

"Teraz możemy potwierdzić, że nowy TES będzie pracował na zupełnie innym silniku, który pozwoli nam wprowadzać więcej detali i w ogóle wszystko wygląda pięknie."
Nadchodzi The Elder Scrolls V: Skyrim

Nadchodzi The Elder Scrolls V: Skyrim

12-12-2010 16:44 | Bartek 'Dante' Dudek | Komentarze: 6
Nadchodzi nowy The Elder Scrolls - będzie to już piąta część cyklu, a jej tytuł będzie brzmiał Skyrim. Premierę zapowiedziano na 11 listopada przyszłego roku. W rozszerzeniu prezentujemy pierwszy oficjalny trailer.

» więcej
Menu w The Elder Scrolls V: Skyrim

Menu w The Elder Scrolls V: Skyrim

01-02-2011 09:21 | 27383 | Komentarze: 0
Jak donosi GameInformer, w piątej części kultowej serii The Elder Scrolls będziemy poruszać się po menu inspirowanych aplikacjami firmy Apple. Wybór opcji ma być przedstawiony jako kosmos, a poszczególne elementy jak gwiazdozbiory.
Pierwszy trailer Skyrim

Pierwszy trailer Skyrim

24-02-2011 17:06 | Tomasz 'arakin' Czajka
Usiądźcie wygodnie w fotelach, bowiem zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, opublikowany został pierwszy trailer The Elder Scrolls V: Skyrim.

Zachęcamy do obejrzenia, gdyż materiał robi wrażenie. » więcej
Nowa strona The Elder Scrolls

Nowa strona The Elder Scrolls

25-02-2011 17:26 | Marcin 'Llewelyn_MT' Trybus | Komentarze: 0
Dzień po premierze pierwszego trailera Skyrim firma Bethesda zaprezentowała nową stronę The Elder Scrolls. Oprócz lepszej prezentacji najnowszych części serii na stronie przywrócono czasowo niedostępną opcję całkowicie legalnego i darmowego pobrania dwóch pierwszych gier zlokalizowanych w Tamriel: Arena i Daggerfall.

Daggerfall jest godny uwagi choćby ze względu na największy dotychczas stworzony na potrzeby gier komputerowych świat – 487 tysięcy km² terenu zawierającego 15 tysięcy lokacji i 750 tysięcy interaktywnych BN. Dla porównania w Oblivion mamy 41 km² i około tysiąca BN.
Dodatki do Skyrim najpierw dla Xboksa

Dodatki do Skyrim najpierw dla Xboksa

27-08-2011 13:31 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0
Microsoft ogłosiło, że zabezpieczyło prawa do dwóch pierwszych dodatków dla Skyrim. Umowa ta dotyczy tylko Xbox LIVE, na którym pojawią się one z trzydziestodniowym wyprzedzeniem w stosunku do innych platform, czyli PS3 oraz PC.

Nie podano jeszcze, co miałby one zawierać ani kiedy kiedy można się ich spodziewać.
The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online

03-05-2012 22:56 | Paweł 'Alamo' Ścibiorski | Komentarze: 0
Plotki o grze MMO opartej o świat The Elder Scrolls pojawiają się i znikają już od lat. Tymczasem okazuje się, że rzeczywiście prace nad grą już trwają, a tworzy ją ZeniMax Online Studios. Wiadomo, że wydarzenia będą miały miejsce tysiąc lat przed fabułą Skyrim i dotyczyć bedą deadrycznego księcia Molag Bala. Pojawią się trzy frakcje i będzie można wziąć udział w "otwartej wojnie o prowincje Cyrodill i imperatorski tron". Gra jest przewidziana na 2013 rok na PC i Mac.
Nowe wideo o The Elder Scrolls Online

Nowe wideo o The Elder Scrolls Online

08-11-2012 22:14 | Ania 'Amanea' Ługowska | Komentarze: 1
Bethesda opublikowała nowy, 9-minutowy film dotyczący The Elder Scrolls Online. Informacje o rozgrywce połączono z komentarzem deweloperów z Zenimax Online. Poruszono głównie tematy walki w czasie rzeczywistym, drużyn, wielkości serwera i trybu PvP.

Premiera gry planowana jest na 2013 rok. » więcej
The Elder Scrolls Online – beta startuje

The Elder Scrolls Online – beta startuje

02-03-2013 01:11 | Tomasz 'Landovsky' Mendyka | Komentarze: 0
Bethesda poinformowała dziś, iż wstępne testy The Elder Scrolls Online zakończyły się i zamknięte beta-testy rozpoczną się pod koniec marca. Gracze, którzy zostaną do nich dopuszczeni, muszą przygotować się na pobranie 20-gigabajtowego klienta oraz fakt, że serwery dostępne będą tylko w określonych godzinach. Link do pobrania wysłany zostanie wraz z potwierdzeniem akceptacji kandydatury na testera.
Tak wygląda Scamp

Tak wygląda Scamp

28-07-2013 15:18 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0

Prace nad The Elder Scrolls Online nadal trwają, ale na jego ostateczną wersję przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Tymczasem co jakiś czas trafiają do nas nowe informacje na temat tej produkcji. Tym razem ukazał się zwiastun prezentujący nowego przeciwnika.

» więcej
W kupie raźniej

W kupie raźniej

24-01-2014 17:13 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0

Pracownicy Zenimax Online Studios zamieścili na swoim kanale YouTube nowy film, w którym omawiają, jak będzie wyglądać rozgrywka drużynowa w The Elder Scrolls Online. Zobaczcie, co czeka nas podczas gry z przyjaciółmi.

» więcej
Nowy zwiastun The Elder Scrolls Online

Nowy zwiastun The Elder Scrolls Online

31-01-2014 18:37 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0

Wraz z ujawnieniem edycji kolekcjonerskiej The Elder Scrolls Online Bethesda Softworks zaprezentowała również nowy zwiastun. Zobaczcie, co przybywa do tego uniwersum.

» więcej
Premiera The Elder Scrolls Online w Polsce i na świecie

Premiera The Elder Scrolls Online w Polsce i na świecie

05-04-2014 00:11 | Krystian 'Shinpu' Kulasek | Komentarze: 2

Dziś ma miejsce długo wyczekiwana premiera gry The Elder Scrolls Online. Trzy lata po The Elder Scrolls V: Skyrim świat Tamriel znowu stoi otworem, lecz tym razem w grze typu MMO. Standardowa cena detaliczna za pudełko z grą wynosi 200 zł. Po upływie 30 dni zabawy należy opłacić comiesięczny abonament wynoszący 50 zł.

» więcej
Gildia złodziei

Gildia złodziei

25-01-2016 14:00 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0

Nie znamy jeszcze daty premiery ani ceny nowego dodatku do The Elder Scrolls Online, ale twórcy postanowili podzielić się już pierwszymi informacjami na jego temat. Gildia złodziei pozwoli oczywiście dołączyć do owej frakcji, przyniesie nowe lokacje oraz misje dla graczy. Oto pierwszy materiał promujący to DLC.

» więcej
Przepisy rodem ze Skyrim

Przepisy rodem ze Skyrim

28-12-2018 09:28 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

W marcu przyszłego roku do sprzedaży trafi książka kucharska autorstwa Chelsea Monroe-Cassel z przepisami inspirowanymi serią gier komputerowych The Elder Scrolls. Autorka ma już na koncie m.in. książki kucharskie inspirowane jedzeniem z Gry o Tron i World of Warcraft.

Kompozytor Skyrima nie pracuje nad TES VI

Kompozytor Skyrima nie pracuje nad TES VI

08-01-2019 03:07 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 0

Jeremy Soule, kompozytor ścieżki dźwiękowej Morrowinda, Obliviona, SkyrimaTES Online, poinformował na swoim Facebooku, że Bethesda nie zaproponowała mu udziału w pracach nad powstającą szóstą odsłoną serii The Elder Scrolls.

» więcej