» Blog » "Terry Pratchett. Życie z przypisami" Rob Wilkins - recenzja [ILDS]
10-04-2024 14:21

"Terry Pratchett. Życie z przypisami" Rob Wilkins - recenzja [ILDS]

W działach: I libri di Simone | Odsłony: 101

Osoby Terry’ego Pratchetta chyba nie muszę nikomu przedstawiać.Twórca bestsellerowego cyklu Świat Dysku, jak i choćby Długiej Ziemi recenzowanej u mnie na blogu, na stale zapisał się w kanonie fantasy. Było tylko kwestią czasu, gdy pojawią się jego pośmiertne biografie, omawiające żywot uznanego pisarza. Jedną z nich już recenzowałem na swoim blogu, ale teraz przyszedł czas na drugą, oficjalną.

Pierwsze wrażenie, które mam, porównując Życie z przypisami do Życia i pracy z magią w tle, to “ło Jezu, ale tego dużo”. Recenzowana książka liczy sobie pół tysiąca stron i jest prawdziwą cegłą. Jest także wydana w twardej oprawie, co zawsze cieszy (Życie i praca… było książką miękko-okładkową). Nie bez znaczenia jest także persona autora, to jest Roba Wilkinsa, który przez ponad 20 lat był osobistym asystentem Terry’ego Pratchetta. To wszystko już na wstępie obiecywało ciekawy, pouczający i miło spędzony czas na lekturze.

Owa obietnica została spełniona. Książka jest po prostu wspaniała – trzyma uwagę czytelnika, jest pełna szczegółów i detali, ciężko się przyczepić do języka, czas mija z nią przyjemnie i kolejne strony przewraca się jedna za drugą, nawet nie wiadomo kiedy.

[...]

Hej ;-)

Zapraszam was do lektury mojej recenzji oficjalnej biografii Terry'ego Pratchetta.

Enjoy ;-)

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.