string(15) ""
» Blog » Teraźniejszości, czas dalszy.
10-02-2013 21:36

Teraźniejszości, czas dalszy.

W działach: Społeczeństwo, Politologia, Psychologia | Odsłony: 11

Po wielkim (moim zdaniem) odzewie Polterowiczów postanowiłem na chwilę odbiec od wcześniejszego założenia i napisać coś o teraźniejszość. Wielu pozytywnie nastawionych do świata RPG-owych kolegów nie chce zrozumieć, że młody człowiek, który ma do czynienia z rocznikami 97, 98 i 99 (powyżej) powinien wiedzieć troszkę więcej o ich mentalności. Przyznaje się chodziłem do drugiej najlepszej gdyńskiej podstawówki, a potem do gimnazjum, które plasuje się na rankingach w pierwszej dwudziestce.
 
Możliwe, że jako dziesięciolatek lub ten trzynastolatek miałem do czynienia z najspokojniejszą oraz najbardziej patriotyczną młodzieżą w Trójmieście, niestety to nie zmienia faktu iż miałem kolegów/koleżanki w innych szkołach. Użyję słowa, "Za moich czasów" w każdej klasie był przynajmniej jeden "historyk/patriota". W tym miejscu można się zasłaniać ankietami ale są one często złudne.
 
Przez całe moje życie byłem dobrze nastawiony co do naszej przyszłości do czasu gdy szkolna pani pedagog na jednych z pierwszych zajęć w liceum zadała pytanie kim jesteśmy. Dała nam chwilę do namysłu, po czym zapytała się mnie jako pierwszego. Odpowiedziałem jak zawsze na takie pytania: "Polakiem, Katolikiem, Europejczykiem". Na słowo Polakiem połowa klasy spojrzała się z niedowierzaniem, potem nadszedł czas na Katolika, któraś tam osoba potrząsała głową na nie. Co do Europejczyka nie mieli żadnych problemów.
 
Tu z trudem powstrzymując się od przekleństw stwierdzam, że ludzie, którzy robią sobie żarty przy wyborach albo nie interesują się polityką bądź nie czują się patriotami(Autentycznie znam kilka osób, które wybrały palikota wraz z jego "chorymi umysłowo i na ciele" towarzyszami, po prostu dla beki bo będzie śmiesznie.) powinni dla własnego dobra nie głosować.
 
Znowu odezwie się jakiś obrońca transseksualistów albo gejów. Zacznie krakać: "Jak tak można, dyskryminacja.". Dla mnie Ci ludzie mogą żyć, nie mam nic do nich, ale powinni się z tego leczyć, a nie próbować zrobić ze swojego schorzenia coś normalnego, ba jeszcze zrównywać się do zdrowych ludzi!
 
Teraz pojawia się pytanie czy to jest choroba? Nie, powiedzą „naukowcy”, lecz na prostą chłopską logikę ktoś wygląda jak chop, ktoś ma jaja jak chop, ktoś ma geny jak chop to jak może być kobietą, musi chyba być coś z jego głową?!
 
No dobrze przyjmijmy, że transseksualizm i homoseksualizm nie jest chorobą. To co zrobić z nekrofilami i zoofilami przecież im też należy się prawdziwa miłość!!! Od razu ze związkami partnerskimi ustanówmy prawa i dla nich! Wszystkim to wyjdzie na zdrowie.
 
Kiedy już większość z moich czytelników z wielkim oburzeniem dotarła do tego momentu otrzymują ode mnie gratulacje. Dziękuję za uwagę. Przepraszam za jakieś błędy interpunkcyjne i w składni jestem mat-fizem to troszkę mnie tłumaczy.

Komentarze


Tyldodymomen
   
Ocena:
+6
Dobry troll jest dobry.
Pozdrawiam:)
10-02-2013 21:39
Jade Elenne
   
Ocena:
+11
"Przepraszam za jakieś błędy interpunkcyjne i w składni jestem mat-fizem to troszkę mnie tłumaczy" - śmiem wątpić. Patriotyzm to też miłość do ojczystego języka, a przy dzisiejszej dostępności słowników i poradników (kłania się chociażby internetowa poradnia PWN-u) ta miłość naprawdę nie żąda wielkich ofiar.
10-02-2013 21:46
etcposzukiwacz
    Ręce opadają
Ocena:
+3
O rany jaak żenada.
Polaku - Katoliku a czy homoseksalista nie jest Twoim rodakiem? Nie może być patriotą?
Co Cie obchodzi co dorośli ludzie robią w łóżku?
Chyba nawet Ty nie wierzysz że ludzie wybierają sobie homoseksualizm?
10-02-2013 21:48
pawlak07
   
Ocena:
+1
Nie obchodzi mnie co robią w łóżku tylko jak się z tym obchodzą!!!
10-02-2013 21:50
pawlak07
    etcposzukiwacz nie dopowiadaj sobie
Ocena:
+1
Zrozum to coś zupełnie innego!!! Nie przeszkadza mi, że są. Trafia mnie dopiero jeśli chcą się zrównywać z hhhmm "bardziej zdrowymi" ludźmi.
10-02-2013 21:52
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+3
"Obchodzą sie"? Czyli co uprawiają seks na Twoich oczach? A poważnie to mają ukrywać się bo Ty masz problem?
10-02-2013 21:56
pawlak07
   
Ocena:
+2
Nie chodzi o ukrywanie się, tylko o to, że współcześnie nie uważa się tego za chorobę ba jest to powoli swego rodzaju norma. Chciałem też pokazać paradoks przepraszam, że zrównywałem homoseksualizm do zoofilii albo nekrofilii, ale w jakiś sposób musiałem pokazać jak absurdalne argumenty wysuwają obrońcy "uciśnionych".
10-02-2013 22:00
Salantor
   
Ocena:
+5
Argumentum ad capram (odsyłam do fejsowego fanpejdża "czytam prawicową publicystykę dla beki")? Tak czy siak lubię, jak stawia się homoseksualistów w jednej linii z nekro albo zoofilami. Niektórzy do kolejki wstawiają jeszcze pedofilów, wtedy robi się jeszcze śmieszniej. Naprawdę poza końcówką widzisz między tymi słowami głębszy związek?

Poznałem w życiu dwójkę transseksualistek. Stwierdzenie, że mają coś z głową i powinny się leczyć w odniesieniu do nich jest dziwne. Znaczy na chore mi nie wyglądały, gadały z sensem i w ogóle. Były też świadome swej sytuacji, długą o niej myślały i stwierdziły, że jest ok. Ale chyba się nie znam, może rzeczywiście powinienem był je wsadzić w kaftan i posłać do psychiatryka, na leczenie elektrowstrząsami albo czymś tam.

Ale najbardziej podoba mi się argument - chłopski rozum mówi coś, więc naukowcy (dlaczego w cudzysłowiu? Bo mają głębszą wiedzę na dany temat, siedzą w nim od lat i prezentują inny pogląd niż ty?) muszą się mylić.

Tak na koniec - też mam zamiar zrobić sobie kiedyś jaja z wyborów. Biorąc pod uwagę, że polityka polska balansuje między kabaretem a wiochą, będzie to adekwatny komentarz do sytuacji. I nie, nie przekonują mnie argumenty: "Twój głos może coś zmienić" albo "To poważny temat". Łykałem takie rzeczy w liceum, jak byłem młody i głupi. Z czasem się przekonałem, że to wszystko jest jednym wielkim stekiem bzdur. Tak więc głosuję na Cthulhu :]
10-02-2013 22:02
pawlak07
   
Ocena:
+1
Znam kilku pedałów, do których nie mam żadnej urazy tylko oni uważają się za chorych i uważają że nie powinno się wprowadzać tych wszystkich homoseksualnych udogodnień(związki partnerskie itd).
10-02-2013 22:03
pawlak07
   
Ocena:
+1
Per Salantor
Pedofil jak z nim porozmawiasz też jest normalny. Też są świadomi swojej sytuacji tylko się z tego nie lecza i wychodzi co wychodzi, czy nekrofile są normalni też tylko coś w głowie mówi im "ru**aj zwłoki".
PS: Cthulhu to plan B.
10-02-2013 22:09
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+4
Pedałów? Może kultury troche jak piszesz w przestrzeni publicznej!
10-02-2013 22:10
Mephale
   
Ocena:
+1
Hej, ale co jest złego w tym, że takiego homosia pochowa osoba, z którą spędził życie, a także będzie po niej dziedziczyć, a nie jakaś z kosmosu spadła ciotka? http://niebedzieteleranka.files.wo rdpress.com/2012/08/160.jpg?w=692

Nieakceptacja samego siebie u osób LGBT nie jest niczym dziwnym, powodów może być milion - poczucie odmienności, możliwość odrzucenia przez rodzinę oraz znajomych, aspekty religijne i wiele innych, naprawdę można wymieniać godzinami. Niektórzy szybko się z tym pogodzą, innym zajmie to trochę więcej czasu, wreszcie część może się posunąć do próby samobójczej, czy też próbować się znormalizować, wchodząc w związek z osobą płci przeciwnej.
Nie mówiąc już o ekstremalnych przypadkach jak bycie gejem-homofobem, bo to wbrew pozorom też jest możliwe.

Ale tak szczerze? Od jakiegoś czasu i tak wolę zaciekłych homofobów niż ludzi 'osoby odmiennej orientacji seksualnej powinno się leczyć... ale ty jesteś normalna!'.

EDIT: I dlatego ja jako niekatoliczka oceniam czyny po ich szkodliwości. Kopanie małych szczeniaczków = nie okej, uprawianie seksu z dowolną osobą, która wyraża zgodę i chęci = okej :)

10-02-2013 22:10
~

Użytkownik niezarejestrowany
    Hmmmmmmmm...
Ocena:
+10
Wolalem Grimdarka...
10-02-2013 22:15
pawlak07
   
Ocena:
+1
@etcposzukiwacz
To nie ten poziom dyskusji, żeby się czepiać takich słów. Może dla Ciebie to obraźliwe dla nich nie było.


Naukowcy byli w cudzysłowiu ponieważ zdania są podzielone.
10-02-2013 22:17
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+5
Ty naprawde jesteś taki głupi czy tylko udajesz?
10-02-2013 22:22
KFC
   
Ocena:
+7
Poszukiwacz, daj spokój za 10 lat z nim pogadaj jak dorośnie. No chyba że to celowy troll to nic nie poradzisz.
10-02-2013 22:29
pawlak07
    odsyłam do notki pewnego mędrca
Ocena:
+1
Aesandill
   
Ocena:
+2
@ pawlak07
Oj, no i po sensie wszelakim. Wybacz kolego, ale po prostu to co piszesz jest żałosne.

Skąd w młodym człowieku tyle pogardy i buty...

Ech, szkoda klawiatury. W moim osobistym rankingu spadłeś poniżej miejsca "nie warty uwagi troll"

Szkoda.
10-02-2013 22:34
Jade Elenne
   
Ocena:
+4
"To nie ten poziom dyskusji, żeby się czepiać takich słów" - co za samokrytyka! Niestety do wyższego poziomu trzeba dorosnąć (i nie mam tu na myśli metryczki), a rokowania nie wyglądają tu najlepiej.
10-02-2013 22:34
pawlak07
   
Ocena:
+1
Cenzura działa :)
10-02-2013 22:35

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.