Pamięć zwana imperium
string(15) ""
» Blog » Technologia w Galaktycznej Wojnie
26-09-2007 16:55

Technologia w Galaktycznej Wojnie

W działach: Galaktyczna Wojna | Odsłony: 1

Witam.

Jak ci, którzy mieli cierpliwość przebrnąć przez podręcznik mogli zauważyć, opis technologii jest tyleż engimatyczny (czy raczej po prostu zagmatwany) co szczątkowy. Jednakże być może to i lepiej, gdyż rozwijając opis technologii, trochę samą technologię zmienię. Pokrótce o tym, co narazie przyszło mi do głowy.


Koniec z laserowymi kuszami, czyli zmiany w Cesarstwie

Najbardziej poważne zmiany przejdzie technologia ludzi. Być może same laserowe kusze zostaną, ale nie będą główną bronią zaczepną ludzi. Na chwilę obecną planuję wyposażyć ludzkość w różnego rodzaju karabiny i prawdopodobnie boltery, jeśli chodzi o lekką broń ;).
Zbroje zostaną, ale moje wyobrażenie ich wyglądu uległo zmianie. Mimio iż na wzór Rzymskich zbroi będą przylegały do ciała i w pewnym sensie eksponowały mięśnie posiadacza, nie będą się świecić. Lub może inaczej, zbroja nie będzie się świecić, jeśli jej wlaściciel nie będzie tego chciał (wyelimuje to konieczność kupowania zbrój paradnych ;) ). Zbroje będą miały wbudowany regulator matowości oraz pewnie koloru, gdyż nigdy nie wiadomo w jakich warunkach ich posiadaczom przyjdzie walczyć.
Nad wyglądem pojazdów jeszcze się nie zastanawiałem. I nie wiem, jaka hybryda starożytności z science-fiction najlepiej by tu pasowała. Najbardziej prawdopodobne jest występowanie mechów w ilościach sporych ;).
Tyle, jeśli chodzi o technologię stricte wojskową. Najpewniej graczom zostaną udostępnione różnego rodzaju wszczepy, cybernetyczne kończyny (z wiadomych przyczyn niezbyt tolerowane, jeśli nie są protezami, a zachcianką posiadacza) oraz inne rzeczy o których narazie nie myślałem.


Trochę ciężkiego żelastwa, wstęp do technologii cyborgów

Myślę, że nikogo nie zaskoczę, kiedy powiem, że technologia cyborgów rozwijana jest praktycznie wyłącznie w celach wojennych. Co więc już teraz przewiduję w zbrojowni cyborgów? Przede wszystkim ciężką broń. Broń plazmowa, miotacze ognia, który płonie nawet w próżni, działa niszczące małe pojazdy jednym strzałem.
Zbroi, jako takiej, nie będzie. Lecz są blachy ;). Czyli cyborg, który chce być lepiej opancerzony, kompletuje blachy pokrywające korpus, głowę, nogi, ręce z lepszych materiałów.
Pojazdy i maszyny. Oj tego nie będzie mało. Dużą inspiracją są dla mnie pojazdy występujące w ET:QW. Narazie więcej na ten temat zdradzał nie będę ;).


Tak jak poprzednio, to tylko ogólny i skrótowy opis.

Pozdrawiam, Behir
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.