James Islington, Cień utraconego świata
string(15) ""
» Blog » Tao Long na KickStarterze
07-01-2017 21:15

Tao Long na KickStarterze

W działach: Gry Planszowe, Crowdfunding | Odsłony: 194

Tao Long na KickStarterze

Parę dni temu na KickStarterze ruszyła kampania Tao Long.

Normalnie pewnie olałbym temat, bo planszówek tam pełno (i większość jest... niezbyt innowacyjna i/lub słabo wydana i/lub mechanicznie/tematycznie niezachęcająca), ale... Właśnie, ale: Za Tao Long odpowiedzialna jest ekipa, która stworzyła Overseers, które naprawdę mi podeszło kiedy grałem u znajomego (sam niestety nie posiadam egzemplarza). Postanowiłem więc poobserwować przez kilka dni jak kampania się potoczy.

Co zauważyłem:

1) Gra jest... inna od zdecydowanej większości planszówek. I nie mam tu na myśli tylko niesamowicie oryginalnej mechaniki czy tego też fakt, że wśród bezmiaru gier pojawiających się na rynku naprawdę mało solidnych pozycji do gry na dwie osoby. Ciężko też o takie gry, w które partia trwa na tyle krótko, żeby człowiek znalazł na nią czas w trakcie dnia codziennego. Tu jest inaczej (zapowiadane jest 20 minut w trybie podstawowym po ogarnięciu reguł gry).

2) Cel (10'000€) zebrali w 3h od startu. Trzy dni później Tao Long wsparte zostało kwotą 90'000€, dziś (w chwili pisania tej notki) zebranych jest już prawie 131 tys. €, a do końca kampanii zostało jeszcze 26 (!) dni.

3) Stretch goale (których już odblokowano 9, a niedługo będzie 10.) nie skupiają się tylko na dodaniu jakiegoś żetonu czy recolorze. Polepszane jest wykonanie elementów, a także dodawane nowe tryby rozgrywki. A kampania dopiero się zaczęła...

4) W przeciwieństwie do wielu projektów na KSie, cena nie jest zaporowa dla polskiej rzeczywistości. Wersja "zwykła" razem z shippingiem do Polski to koszt 25€, czyli ~110zł. Łapie się to gdzieś pomiędzy ceną solidnych planszówek a naprawdę drogich fillerów, a to cena z wliczoną dostawą (osobiście wsparłem wersję Deluxe - zbyt cenię sobie drewniane elementy w planszówkach, a patrząc na matę w tej wersji mam przed oczami "te stare, dobre, solidne" maty do MtG, które w sumie wytrzymały już kilka lat użytkowania i nie widać jakoś specjalnie zmęczenia materiału ;) ).

Po więcej informacji (dokładny opis gry i celów kampanii, różnice pomiędzy wersjami, grafiki...) odsyłam do strony projektu

Czy tę notkę piszę również po to, żeby rozreklamować Tao Long? No jasne!

Ale to nie moja gra i nikt mi za to nie płaci. Po prostu uważam, że każdy, kto chciałby posiadać solidnie wykonaną (a wykonanie się poprawia z celu na cel) grę dla dwóch osób z sensowną mechaniką (abstrakcyjną, ale nadal sensowną - tak przynajmniej wynika z dostępnej na stronie projektu instrukcji i zamieszczonych tam filmików) powinien rzucić okiem. A nuż ktoś wesprze albo poda dalej, bo ma znajomych, którzy być może będą zainteresowani?

Pozdrowienia!

1
Notka polecana przez: ThimGrim
Poleć innym tę notkę

Komentarze


ThimGrim
   
Ocena:
0
Wygląda ciekawie. Ale poczekam jeszcze z ewentualnym wsparciem.
15-01-2017 09:43
Namurenai
   
Ocena:
0

Wygląda coraz ciekawiej (bo cały czas coś dochodzi), a wczoraj odblokowano 13. Stretch Goal i w końcu upgrade dostały kamienie Ba Gua (te, dzięki którym tak naprawdę kierujemy poczynaniami smoków).

Co więcej - do 22.01.2017 trwa konkurs na Golden Bundle, wygrać może w sumie każdy (kto odpowie na choć jedno pytanie poprawnie) :)

17-01-2017 13:20

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.