» Blog » Szczęśliwego 2024 (i podsumowanie 2023)
31-12-2023 16:08

Szczęśliwego 2024 (i podsumowanie 2023)

W działach: ASL, RPG, WIF, planszówki, konwenty, książki, komputerowe | Odsłony: 134

Szczęśliwego 2024 (i podsumowanie 2023)

Wszystkie Dobrego w Roku 2024!

 

Przy okazji życzeń, krótkie podsumowanie.

Czytelniczo było mało, ale jakościowo bardzo dobrze. Z fantastyki 3 tomy Bobiverse, pierwszy tom Metro 2033 (trochę nie chciało mi się czytać, ruscy to jednak stan umysłu, co nawet w tej książce było widać...), pewnie parę innych pozycji, ale nie jakoś wiele, ciężko mi spamiętać bo przeczytane pozycje poszły na aukcję charytatywną a nie robiłem notatek:). Poza fantastyką straszna opowieść Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin, którą polecam wszystkim (tak, będzie o Chinach). W międzyczasie otwarta historia I wojny światowej, idzie powoli, ale też jest ciekawie. I parę innych rozpoczętych książek w tym biografia Tolkiena, pierwszy tom Koła Czasu… 

Pisarsko było kiepsko – tylko 17 tekstów na polteru i 27 not blogowych. Trochę boli, że czasem mało komentarzy, ale co robić (szkoda, że aktywni komentatorzy odeszli – mam jednak nadzieję, że pojawią się nowi, albo starzy się aktywują:) ). Cieszy, że nota o pisaniu tekstów spotkała się z pozytywnym odbiorem.

Organizacyjnie było dobrze – w końcu zorganizowałem mikrokonwent ASLowy, co mnie wielce cieszy – nowe znajomości to w tych czasach ważna rzecz.

Growo było dobrze z planszówkami, słabo z RPGami, jako tako z komputerówkami.

  • Przy planszy pograłem w nowość – potężny, kapitalny World in Flames, który polecam twardzielom. Parę solo meczy w ASL, z nowości grałem w Diunę, potężny Eclipse (podobny trochę do Terraformacji Marsa), tony rozgrywek w Wirusa od Muduko z młodszymi graczami, parę meczy w Horror Arkham LCG i pewnie parę lżejszych tytułów, których teraz nie pamiętam.
  • RPGowo – Wewnętrzny Wróg do Warhammera, ale ostatnie pół roku to przestój. Nie wiem, czy nie odpalić cyklicznych, comiesięcznych jednostrzałów RPG online – bo jednak zebrać 5 osób do kampanii to iście epickie przedsięwzięcie. Do tego prawie-RPG bitewny – Five Parsecs from Home – fajna odmiana od innych, bardziej klasycznych, gier.
  • Komputerowo – Cywilizacja 3, od paru dni też Cywilizacja 6 na konsoli (pewnie więcej o niej napiszę – ale od razu napiszę, że spokojnie sterowanie, o które się bałem, daje radę). Do tego epicki klasyk sprzed 30 lat (no dobra, jutro będzie 30 lat od wydania...) Under a Killing Moon (recka pewnie nadejdzie). Trochę zabawy z linią komend Minecrafta

Fizycznie – ciągle udaje się utrzymać aktywność fizyczną na jako-takim poziomie, zdecydowanie mniej spacerów i roweru, pompek i przysiadów sporo. Kontuzja wyjęła mi miesiąc pełnych treningów. Ciągle potrafię przejść 15km i nawet się szczególnie nie zmęczyć, co mnie wielce cieszy. 

Transportowo – pobiłem swój ostatni roczny rekord i pociągami międzymiastowymi miałem jakieś 45 przejazdów, co w sumie dało jakieś 10.000 km w trasie. W sumie jeździłem w trzech krajach, na dwóch kontynentach, najdłuższa podróż to blisko 24 godziny, po awarii pociągu, która spowodowała, że musiałem spać w innym mieście. Najwyższa zanotowana prędkość: 302 km/h. Najdłuższa awaria – 3h. Potem jedna około 2h i tyle – reszta w miarę o czasie, co daje niezłe statystyki braku opóźnień. W czasie wojaży oczywiście czytałem książki i RPGi.

 

Co przyniesie przyszły rok? Przede wszystkim życzę Wam i Waszym bliskim (i sobie) zdrowia – bez niego wszystko jest biedne, szare, smutne.

Potem oczywiście liczę na większą liczbę sesji RPG – głównie Warhammera, ale i jak pisałem wyżej – być może innych systemów (Jedyny Pierścień, Kult, Obcy), pewnie parę scenariuszy ASL/WIF (mam już wszystko przygotowane do dwóch scenariuszy, kwestia znalezienia czasu), kolejne misje w Horror w Arkham LCG. Jest też parę pomysłów na teksty okołofantastyczne (jeden scenariusz do Kultu, drugi to opis miejsca do Warhammera), ale tu trzeba sporo wytrwałości – motywujcie więc proszę :). 

Komentarze


AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+3

Pisz teksty, dział RPG przyjmie artykuły z otwartymi ramionami.

31-12-2023 17:47
Pecet4545
   
Ocena:
0

Jakbyś kogoś szukał online do Młotka (kto nigdy nie grał online) to ja chętnie o ile czas i Żona pozwolą ;)

31-12-2023 19:24
Wolfang
   
Ocena:
+1
Też życzę spokojnego nowego roku i sił do tworzenia ku chwalę poltera
31-12-2023 20:27
Johny
   
Ocena:
+1

Wszystkiego dobrego w nowym roku. Jak najwięcej tekstów :).

01-01-2024 12:48
Kaworu92
   
Ocena:
0

Szcześliwego Nowego Roku ;-)

01-01-2024 14:48

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.