string(15) ""
» Blog » Świat Intrygi - Moje małe pudełko
26-07-2013 16:43

Świat Intrygi - Moje małe pudełko

W działach: gry, koncepcje, komiks | Odsłony: 212

Świat Intrygi - Moje małe pudełko

Świat Intrygi

Dawno dawno temu w mojej głowie zrodziła się przednia myśl. Była to wizja świata, małego i własnego świata. Dla mnie jest on takim magicznym pudełkiem, do którego można zaglądać kiedy tylko ma się na to ochotę i co dziwne, zawsze ujrzymy w tym pudełku coś nowego co nas zaskoczy.

 

Pośród lasów i bagien

Sporządzenie mapy tej paskudnej krainy doprowadziło już wielu kartografów do obłędu. Jest to praktycznie niemożliwe, ze względu na to, że ilekroć sporządzono prawie cały projekt, okazywało się, że goblińscy archeolodzy przypadkiem natrafili na kilkukondygnacyjne, podziemne ruiny i trzeba było je nanieść na mapie. Innym razem  mordercze winorośla rozrastały się tak szybko, że zdążyły skolonizować fragment jeziora i utworzyły nową wyspę.

Z tego co ustalono, świat Intrygi podzielony jest na dwa główne obszary: Bagienne Lasy i Tereny Zewnętrzne. O ile pierwszy z tych obszarów zbadano możliwie dokładnie, to o drugim wiadomo niewiele. Otacza on z każdej strony Bagna i lasy. Kolczasty różany płot utrudnia wędrówki z obszaru do obszaru. Wprawdzie istnieje w nim kilka dziur, stanowiących swoiste bramy, aczkolwiek nikt nie ma ochoty przez nie przechodzić z obawy o to aby jego kondycja zdrowotna nie została nagle nadszarpnięta w jakiś tajemniczy sposób.

O ile ciemne lasy są czymś niebezpiecznym dla racjonalnie myślącego wędrowca, to w połączeniu z głębokimi, zdradliwymi bagnami stają się ostatnim miejscem na liście ofert biur podróży. Koszmarne gaje i mokradła usiane są licznymi grobowcami, cmentarzami i innymi pozostałościami po dawnych kulturach.

 

Miasta i osady

Mieszkańcy naszego pudełka po wieloletnich problemach z okoliczną florą i fauną doszli do wniosku, że nic nie podnosi tak na duchu jak zabunkrować się w dobrej kryjówce w czasie pełni księżyca. Początkowo budowali pojedyncze domy, później powstawały już małe miasteczka. Wszystko oczywiście zostało ufortyfikowane i zabezpieczone w należyty sposób, na wypadek gdyby jakiś wilkołak postanowił dobrać się w środku nocy do naszych zapasów lub co gorsza naszej żony... Nie zważając na jej zdanie lepszy dobry rygiel w drzwiach niż mylenie dziecka z Azorem.

 

C.D.N.

 

Dla dociekliwych:
ilustracje 
komiks

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


jesykh
   
Ocena:
0
hm,
to właściwie taki ledwie zarys. Brakuje mi jakiegoś myku czyniącego ten miniświat wciągającym. Ale też brakuje dokładnych danych poza tym, że są to bagna i lasy, dosyć mroczne i z pewnością żyją tam ludzie i wilkołaki.
26-07-2013 20:53
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Twoja ciekawość zostanie zaspokojona niebawem. Podzieliłem opis na kilka części. Dlatego też c.d.n. Na końcu
27-07-2013 06:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.