string(15) ""
» Blog » Świat Intrygi (2) - Stwory i potwory
31-07-2013 14:23

Świat Intrygi (2) - Stwory i potwory

W działach: gry, koncepcje, komiks | Odsłony: 216

Świat Intrygi (2) - Stwory i potwory

Artykuł ten jest kontynuacją opisu Świata Intrygi. Tych, którzy jeszcze nie zapoznali się z pierwszą częścią, odsyłam do mojego poprzedniego artykułu Świat Intrygi - Moje małe pudełko.

 

Krasnoludy/Krasnoludki

Krasnale

Krasnoludki nie są tym o czym opowiadała Wam Pani w przedszkolu. Te parszywe, znienawidzone przez pozostałych mieszkańców bagien stwory, kradną na potęgę a łupy zakopują w pobliżu swojej osady, lub ukrywają gdzieś głęboko w piwnicach za starymi szafami. Ich domy przypominają ruiny aby nie budzić podejrzeń, w środku zaś wyłożone są złotem i marmurem. Ściany zdobią piękne freski, na podłogach natomiast leżą skóry egzotycznych stworzeń i piękne dywany. Niestety ten kto przypadkiem się dowie się o tym, gdzie ulokowana jest krasnoludzka wioska... nie powie już o tym nikomu.

Wygląd typowego Krasnoluda można porównać z wytwornością kloszarda. Ubrany w stare łachy stwór, z długą brodą kryjącą w sobie okruchy chleba nie wzbudza zbytniej sympatii.
Wysoka szmaciana, najczęściej pasiasta czapka stanowi zwieńczenie ów paskudnego potwora. Uzbrojenie Krasnoluda? Nikt o czymś takim nie słyszał. Nikt nie był też na tyle głupi, żeby narażać się na wszelakiej maści rozrywki na narzędziach tortur w krasnoludzkich piwnicach.

 

Gobliny

Gobliny

Paskudne lecz niegroźne stworzenia. Mieszkają we wioskach lub leśnych szałasach i ziemiankach. Gobliny uwielbiają wszelakie biesiady, nie stronią też od alkoholu i hazardu. Sam ich wygląd różni się znacznie od tradycyjnego wyobrażenia goblina w fantastyce. W Świecie Intrygi przypominają one nieco żabę (podobno wywodzą się właśnie od niej), często mają rogi na głowie, smukłe, długie uszy i wysuniętą dolną szczękę.

Tradycyjny ubiór goblina niczym nie różni się od jego eleganckiego ubioru. Odzież tego cudaka jest zazwyczaj skromna, w smutnych tonacjach brązu, zieleni i odcieniach czerwieni, szkarłatu lub fioletu. Nakrycie głowy zależy od posiadania rogów przez danego osobnika. Jeśli owe posiada, codzienne poranne dopasowywanie czapki może stać się trudne.

Niezbyt szałowy gobliński ubiór uzupełniany jest przez liczne dodatki. Złote bransolety, kolczyki, wisiory, runiczne naszyjniki, liczne czaszki ptaków i gadów wplecione w warkocze i brodę. Można by wymieniać bez końca. 

Jeśli chodzi o uzbrojenie goblinów, znajdziemy tam wszystko począwszy od noża do patroszenia ryb a skończywszy na bojowych toporach i mieczach. Stworzenia te nie stronią od bójek, zatem sprawnie posługują się zarówno barowym stołkiem jak i sztachetą od płotu.

 

Mieszkańcy Owocowego Królestwa

Strażnicy Owocowego Królestwa

Słodkie, słodkie aż do przesady! Zespolone z sobą, ożywione owoce, patyki i liście. Stworzenia jak z dziecinnych marzeń, jak kolorowe lizaki ze sklepu ze słodyczami. Wszystko było by jak z bajki gdyby nie... gdyby nie to, że są najokrutniejszymi stworzeniami Świata Intrygi. Było takie przysłowie "Z pięknej miski się nie najesz", w tym wypadku można powiedzieć "Piękna miska się Tobą naje".  

 

Bagienny Kalmar   

Bagienny Kalmar

Gdzieś w centrum opuszczonego lasu, pomiędzy pradawnymi cmentarzyskami, spotkać można wielkiego kalmara. Będąc jeszcze malutkim głowonogiem wybrał się na wędrówkę. Wyruszając z Zewnętrznego morza, płynąc długo wąskimi kanałami łączącymi rzeki, a później bagna zawędrował aż tutaj. Gdy dorósł cudem uniknął śmierci w małej szczelinie łączącej bagna i podziemne rzeki. Zaklinował się w niej i od tej pory stała się jego domem. Kalmar wyłapuje ryby, żaby i inne stworzenia wpadające do szczeliny. Cały czas rośnie i czeka na czas kiedy będzie na tyle silny aby samemu zniszczyć swoje więzienie i wydostać się z niego.

 

Krwiożerczy Kompost

Krwiożerczy Kompost

Każdy kto przemierzając lasy niefortunnie wdepnął w lepką, zgniłą maź nie zdążył już nikomu o tym opowiedzieć. Kompost rozrasta się wchłaniając podróżnych a także okoliczne zwierzęta i rośliny. To żywy organizm, który wbrew pozorom rozumuje lepiej niż pospolita ropucha. Kompost żyje a w jego wnętrzu tętni życiem osobny świat pełen insektów, grzybów i mikroorganizmów. Patrz pod nogi bo sam staniesz się jego częścią...

 

To tylko niektórzy mieszkańcy Świata Intrygi

C.D.N.

 

Dla dociekliwych:
ilustracje 
komiks

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.