string(15) ""
» Blog » Subiektywny słowniczek wypaczeń RPGowych #2
29-04-2012 09:04

Subiektywny słowniczek wypaczeń RPGowych #2

W działach: Różne | Odsłony: 16

Kontynuacja "Subiektywnego słowniczka wypaczeń RPGowych", czyli zbiór sześciu dodatkowych przykładów, pisanych z lekkim przymrużeniem oka. Zgodnie z tradycją niealfabetycznie.

Źródło: Allgemeine Festung

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Kamulec
   
Ocena:
+2
@paralaktyczny
Krytyka LdN była uzasadniona. Niektórzy obecnie patrzą, widzą ten sam zły nawyk, przypominają sobie przeszłość i odruchem Pawłowa ruszają do ataku. Tyle, że jego zachowanie od pewnego czasu nie usprawiedliwia ofensywy przeciw niemu. Bycie nieidealnym jest normą, nie dziwactwem.
29-04-2012 19:27
Drachu
   
Ocena:
+2
Laveris (Ernsta von Mansfelda bym w to nie mieszał) powiedz mi proszę jedą rzecz - poza flejmem, bo nie mam dziś nastroju - ile z tych typów z dwóch notek zaobserwowałeś na żywo (okej, Skype też się liczy). Na ile podpierałeś się dyskusjami z poltergejzera, jakimiś opowiastkami krążącymi w środowisku, czy przeróżnym órpan ledżendami.

Pytam, bo o ile jakiś tam typ (nawet stereotypowy - ja tam nic złego w stereotypach nie widzę) można scharakteryzować na podstawie opowieści, czy forumowych farmazonów, to jednak szkodliwość, czy płeć... no to trzeba samemu sprawdzić.

PS. Dla mnie LARPy są na tyle krzywe, że ich unikam, więc poglądów nie mam. ale tekst Kuźni jest mniej napuszony, łatwiej wyczuć, że jest to takie pół żartem - pół serio.
29-04-2012 22:15
von Mansfeld
   
Ocena:
0
@Drachu

Jak wspomniałem wcześniej w komentarzach tutaj - nie spostrzegłem głównie "PC-Maniaka" oraz "Bloggera-Zapaleńca". Natomiast mogę zapewnić, że widziałem dużo więcej niż jeden przypadek Realissimusa, Munchkina-Fabularnego, Klimaciarza, Bandziora, Skansenu, Inkwizytora, Boga-Imperatora Erpegie, Biernika, Klienta, PvP-Hero. Mniej niż pięćdziesiąt na każdy z osobna, ale jednak.

EDIT: Chyba wiem skąd to wrażenie - "bo nie napisał go Laveris".
29-04-2012 22:21
Venomus
   
Ocena:
+4
Hm, faktoza nieprzyjemne indywiduum. Wolsung ma taka przyjemną gramature papieru i za niego kupiono pewnie niejedną ciężarówkę bazarowego odzienia ;)

No i w sumie Mansfeld, maj nigga mógłbyś zrobić notkę podziałów na style erpegowców ale w pozytywnym aspekcie? Wiesz: wesoły storytellingowy bajarz, nieszkodliwy a zabawny kostkarz- matematyczny nerd, niegroźny acz sfrustrowany "Is there a girl in the tavern? I wanna do her!". Z takimi ludzmi sie spotykalem i było to na swój sposób urocze...

Czy bedę musiał ja ruszyć dupsko i zacząc blogować (Cromie daj mi siłe bym umiał obslugiwac html)? A stąd już tylko krok do zalożenia konta na twarzoksiążce...brr!
30-04-2012 00:35
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Hej, wróciłem z głuszy! Robimy flejm? :)
30-04-2012 19:53
Blanche
   
Ocena:
+3
Obawiam się, że skończył się, nim się na dobre zaczął i w zasadzie wszystko Cię ominęło :(
30-04-2012 21:24
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+6
Zdążylem tylko przeczytac co Jade napisala zanim została usunięta za poglądy niezgodne z poziomem dyskusji na jakim może operować Laveris.

Zaś co do tekstu - zaczyna mnie troche irytować fakt zaslaniania się tym magicznym slówkiem "subiektywny" żeby uzasadnić i usprawiedliwić swoje durnowate tezy - wiadomo że każdy może mieć swoje, ale jednak warto by było zrozumiec kiedy ma to uzasadnienie - Lavek uprawia "gamizm savoirvivre'owy" i optymalizuje.

Wiec ja tez tak zagram:
Subiektywie uważam, że RPG nie jest dla ludzi, ktorzy nie rozumieją do czego ono służy i czym jest, wciąż mylą je z takimi formami rozrywki jak gry komputerowe i planszowe. Tacy ludzie, moim subiektywnym zdaniem nie powinni kusic się o analizowanie czegokolwiek zwiazanego z tematyką, której nie są w stanie objąć swą umysłowością.
Kaleczą oni samo pojęcie rpgie i jego percepcję i najwyrazniej nie zależy im na jakiejkolwiek pozytywnej promocji tego hobby, trudno wiec uznac ich za hobbystow czy osoby w jakikolwiek srodowisku hobbystycznemu przydatne, a nalezy raczej traktowac ich jako szkodników.
Osobiscie i subiektywnie uważam więc, że ludzie przejawiający tak głębokie niezrozumienie tematu, tak wielką niedojrzałość kognitywną tematu do ktorego ekspercji aspirują, że dla zachowania własnego dobrego mniemania o sobie powinni zaprzestać swej działalnośći o SUPER BARDZO DUŻEJ SZKODLIWOŚCI.
Jest ona tak wielka, że aż absurdalnie śmieszna dla osoby rozumiejącej temat, a efekty jakie wytwarza takie infantylne teoretyzowanie powodują tylko radość podobną tej, ktorą można osiągnąć z obserwacji błaznów wygłupiających się na jarmarkach w celu zwrocenia na siebie uwagi.
Jednakze ta szkodliwosc moze byc dużo większa, jesli na takie "jedyne słuszne" amatorskie i infantylne tezy trafią osoby rownie infantylne i rownie słabo rozumiejące temat. Może wtedy powstac efekt domina i zakodowanie innym swoich idiotycznych i nie popartych niczym, nawet rzeczowym doświadczeniem, teorii.
Taką szkodliwosc nalezy zwalczać, chocby miala byc tylko w formie "subiektywnej" opinii. Ktora jest tylko wymowką do antagonizowania osób nieco bardziej rozgarniętych. Subiektywnie oczywiście.
30-04-2012 23:24
Salantor
   
Ocena:
+3
O, mojego plusowanego komenta też nie ma :< Teraz przynajmniej wiem, dlaczego przez jakiś czas zablokowano opcję wstawiania komentarzy.
30-04-2012 23:33
Malaggar
   
Ocena:
+2
Marcin Najman polskiego RPG...
30-04-2012 23:40
Szponer
   
Ocena:
0
Nie wiem, co tu sie stało, ale słabo to wygląda.
01-05-2012 00:04
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Szpon, to sie stalo, że nic sie nie zmienilo - Lavek zwany przez siebie samego Mansfeldem chce zmian w sobie samym, dlatego wciaz pisze babole, wciaz prowokuje jechanie po nim, wciąż nie godzi sie na krytykę, wciąż blokuje komcie i wciąż wycina to do czego nie potrafi sie ustosunkować.
Więc nic się nie zmieniło, ten sam poczciwy, naiwnie rozkoszny Laveris.
01-05-2012 00:58
Szponer
   
Ocena:
+1
Nie znam człowieka dobrze, nie wiem czym sobie zasłużył na kiepską opinię, ale kasowanie/blokowanie komciów jest słabe dla mnie. Pisząc bloga trzeba się liczyć z tym, że będą tacy, którym treść nie będzie się podobać.
01-05-2012 01:12
Seji
   
Ocena:
+3
Robcie screenshoty. Jednak uczy sie od ROLa. ;)
01-05-2012 01:15
Venomus
   
Ocena:
+2
Czy jak mam plusy przy komencie to znaczy, że nabiłem level i sa z tego jakieś wymierne korzyści czy to po prostu jak łapkaw górę na Fejsbuku i nieśmiertelna sława?

Nie wiem czemu skasowano post Jade, nienaruszałniczego w regulaminie ani nie był obraźliwy (moze najwyżej szczypał szczerością).
01-05-2012 01:17
Jade Elenne
   
Ocena:
+6
Mój drugi komentarz też poleciał oO' Nie powisiał nawet pół godziny. W pierwszej chwili myślałam, że się nie wysłał, ale skoro i pierwszego, i Waszych nie ma... Najwyraźniej zawarta w nim porada "korzystaj ze słownika frazeologicznego" okazała się być trollingiem.

EDIT
Zastanawia mnie jedna rzecz: Laveris skasował komentarze rzeczowe i pozbawione emocji (wybaczcie brak skromności, swój też do takowych zaliczam), a zostawił trollerskie komcie Vukodlaka. Czy chodzi mu o pokazanie, jaki to fundom jest zły i jak bałagani pod jego notką?
01-05-2012 01:20
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+5
Jade... A może herbata mu nie smakowała ostatnio? :)

"Bo herbata była za słona..."
01-05-2012 02:13
ivilboy
   
Ocena:
+2
Chodzi o zebranie powodów do zablokowania komentarzy pod notką i jej skasowanie w k10 minut później :)
01-05-2012 02:16
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Ja mam! Znalazlem dobry powód na skasowanie notki! :)

Jest niekompetentna (mało powiedziane), małostkowa i infantylna, nic nie wnosząca jak i poprzednia, a autor wyciera sobie swoją srogą buźkę terminem "subiektywność" co jest przykrywką do jechania sobie w stylu trzynastolatków z 4chana po ludziach ktorzy z nim grali i poswiecili mu czas, edukujac go w rpg, choc i tak nic nie zrozumiał - więc to już powinno byc powodem dla Laverisa do skasowania jej.
01-05-2012 02:23
von Mansfeld
   
Ocena:
0
Jak sie troluje, to się kasuje.
01-05-2012 14:46
39442

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@zigzak
imienia 4chana nie obrażaj nadaremno! Poza Randomem są tam często świetne dyskusje (Technology, Weapons czy Science&Math), w porównaniu do których takie notki wyglądają blado (oceniam po przydatności i stylowi tekstu) :>


@von Mansfeld
Przeczytałem oba "Słowniczki" i wychodzi na to, że "Szkodliwość" moich graczy i moja jest "Średnia", więc chyba jest dla nas ratunek. Może chcesz się do nas przyłączyć i zagrać z nami w nową kampanię Maga: Wstąpienie?
01-05-2012 15:38

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.