string(15) ""
» Blog » Stumilowy Las czy Bramy Piekieł?
12-01-2016 00:06

Stumilowy Las czy Bramy Piekieł?

W działach: RPG | Odsłony: 254

Stumilowy Las czy Bramy Piekieł?

Hej, sprzedam wam ciekawy motyw.

Słyszeliście w swoim życiu coś o Czarnych Dziurach, prawda? Pewnie też zastanawialiście się co tam w środku siedzi.

No to możemy zaraz zacząć w komentarzach wymieniać nasze hipotezy, ale najpierw ja, dobra?

Wyobraźmy sobie, że dawno dawno temu, gdy wszechświat był jeszcze młody, mieszkały w nim byty boskie, takie jakie znamy z naszych dzisiejszych religii, Tytani, Asury, Devy, whatever. No... to oni teraz siedzą w tych czarnych dziurach. I nie mogą wyjść, bo przecież nawet światło nie jest w stanie z nich wyjść.

Hej, ale zapytacie jak to się stało, że ci biedacy tam wpadli? A no nie wpadli, tylko inne boskie byty ich tam zamknęły. Weźmy sobie załóżmy, że na przykład aby zamknąć kogoś w takiej czarnej dziurze trzeba było go otoczyć z trzech stron (analogicznie do trzech prostopadłych wektorów w trójwymiarowej przestrzeni) i wykorzystać swoją "nieskończoną" potęgę, żeby stworzyć w jakimś materialnym punkcie "nieskończoną" masę. I gotowe, boskie byty uwięzione na wieczność.

A co jest najlepsze? Nie mogą wyjść, ale za każdym razem gdy próbują to ich czarna dziura się rozrasta pochłaniając kolejne małe masy. Tym samym każda "cela" staje się coraz to cięższa, więc przyciąga z coraz większa siłą. Czyli za każdym razem, gdy boski byt próbuje opuścić swoje więzienie to w rzeczywistości sam sobie szkodzi utrudniając sobie kolejna próbę, która z góry będzie skazana na porażkę.

Trochę wydumane. Zacznijmy szukać pierwszych zgrzytów w mojej koncepcji.

Jeżeli tak, to gdzie są te 3 ostatnie boskie byty? Chyba na końcu same się nie zamknęły w czarnej dziurze, prawda?

Hej, co byś teraz robił, gdybyś był nieśmiertelnym, nieskończonym, wszechpotężnym, boskim bytem? Zapewne bym się nudził. Co na nudę najlepsze? Nowe odcinki Gry o Tron. Cholera, jeszcze tyle czekania...

No ok, powiedzmy sobie umownie, że trzyma to się kupy. Serio, umówmy się, że tak. A teraz wyobraźcie sobie system RPG/świat sci-fi/ coś takiego, gdzie ludzie wymyślili właśnie Krążowniki X-MAS 360 Play Station Berger Santa 02 wersja U.456.112T/Y. I ten kosmiczny statek potrafi rozcinać czarne dziury swoim mega pulso plazmo energo bio działem dziobowym dolnym obrotowym. I właśnie jakiś bardziej inteligenty komandor floty ISIS stwierdził, że przeprowadzi biopsję jakiejś czarnej dziury, żeby załamać galaktykę. Wiecie... taki terroryzm tylko w wersji za następne dwa tysiące lat. Wyślijmy chopaków, żeby wysadzili coś dużego. Hmm... Wawel? Nie... Księżyc? Nie... To może czarną dziurę, na której opiera się galaktyka P7/G36? Yeah, czemu nie?

Ostatecznie pytanie jest jedno. Z jakim hukiem roztrzaska się o podłogę szczęka komandora, gdy z czarnej dziury wyjdzie "Młody Bóg" (po eonie trwania w nicości).

Odpowiedź: Nie zdąży upaść, bo nasz Wszechmogący zapewne zdążył zgłodnieć i z pewnością czarna dziura wyrobiła w nim nawyk "pochłaniania".

Ok, a jakie są wasze opinie? Jak wam się podoba mój pomysł na "Erę Przebudzenia"?(To tylko motyw, jeżeli ci się podoba, to możesz śmiało go sobie podebrać) A co według was znajduje się wewnątrz czarnych dziur?

Droga do raju? Bramy piekieł? Lustrzany wszechświat? Stumilowy Las? Faerun?

Liczę na to, że pojawi się poniżej przynajmniej jeden komentarz na temat :-)

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Hangman
   
Ocena:
0

Jesteś bratem Kaworu? XDXDXDXD

12-01-2016 06:46
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
Jeszcze napisz, że za grawitację odpowiada magia duchów opiekuńczych ziemi, a prąd elektryczny to takie małe dżiny skaczące po drucie.
I nagle ciemnogrodzianie zaczną rozumieć fizykę.
A tak serio, to kolejny pomysł klasy "wsadźmy magię/bogów do SF". Słabe, bo raz że już mocno wyeksploatowane a dwa - bo po prostu słabe.
Obejrzyj Event Horizon to się dowiesz co tam jest :)
12-01-2016 09:23
MaksZ
   
Ocena:
0
Powiem szczerze że w mojej głowie brzmiało to lepiej. Napisane wygląda gorzej.
@Z dzięki za konstruktywna krytykę :-)
12-01-2016 09:52
dzemeuksis
   
Ocena:
0

Nie wiem, ale mnie rozwaliła dziura, która nie ma prawa istnieć, bo jest za duża - zgodnie z przyjętymi teoriami nie miałaby czasu się uformować w tak krótkim czasie, na jaki wskazuje jej wiek. Może to będzie jakaś pożywka dla Twoich rozważań.

12-01-2016 15:09
Adeptus
   
Ocena:
0

"W czarny dziurach są uwięzieni pradawni bogowie, którzy zostają uwolnieni przez astronautów". Do tego sprowadza się notka, pomijając pytania retoryczne i pseudozabawne wtręty - i to nie jest streszczenie, to jest cała jej treść. Choć odrobinę rozwiń pomysł, zanim napiszesz o nim notkę.

A Event Horizon warto obejrzeć.
 

12-01-2016 15:15
jakkubus
   
Ocena:
+1

I ten kosmiczny statek potrafi rozcinać czarne dziury swoim mega pulso plazmo energo bio działem dziobowym dolnym obrotowym.

Czyli wchodzimy w obszar fizyki będący domeną Królika Buggsa?

12-01-2016 17:39
Hangman
   
Ocena:
0

I kaczora Duffiego.

13-01-2016 06:58
johnybluecaterpillar
   
Ocena:
0

bełkot o kosmosie 
bluźnierstwa
są słowa na nie-  jak nieskonczony
pada słowo 'fizyka' 

to by była świetna notka o pulpowym neo cthulhu i mechach, warto to zredagować. 

Trochę wydumane. Zacznijmy szukać pierwszych zgrzytów w mojej koncepcji.
I lol'd

13-01-2016 11:03

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.