string(15) ""
» Blog » Strzeżmy się fałszywych proroków
19-08-2011 16:59

Strzeżmy się fałszywych proroków

W działach: wielkie pytania | Odsłony: 6

Hmmmmmmmmmmmmmmm...

Smuci że na Poltergeiście są tacy, co mówią katolikom jak mamy wierzyć. Jak ktoś ma inne zdanie nie dadzą dojść do głosu tylko uciszą cenzurą. A ja myślę że tak nie powinno być. Od tego są księża. Studiowali długo na seminarium żeby się na tym znać. Okażmy trochę zaufania naszym duszpasterzom i "strzeżmy się fałszywych proroków".

Wiem że się narażam ale apeluję, żeby nie dać się porwać takim demagogom bo to jest przecież stronka o rpg. Rozmawiajmy tu o rpg bo na tym się znamy i nie bawmy się w mądrzejszych od papieża.

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No to ty się nie dziw, jeno po bożemu rób postać i rozkręcaj sesję.
19-08-2011 19:29
earl
   
Ocena:
0
@ E-elear

Po co od razu Franco? Wystarczyłby nowy Diaz, Nin czy Ibarruri, i od razu inaczej by zaczęli śpiewać.
19-08-2011 19:34
Mayhnavea
   
Ocena:
+3
Ta notka jest krytyczna wobec mojego wpisu oraz komentarza Grimdarka, który usunąłem. Może nieco pochopnie, ale nie podobał mi się don ani nie pasowało mi szufladkowanie jako "fałszywego proroka" bez odniesienia się merytorycznego do tego, co pisałem. Plus to całe "nie bawmy się w mądrzejszych od papieża", spuśćmy głowy i pokornie przyjmujmy świat jakim nam dadzą działa na mnie jak czerwona płachta.

Nie mam ciągot prorockich, nie widziałem płonących krzewów ani nietypowego ptactwa. Nie mówię ludziom, jak mają wierzyć, to nie moja sprawa. Notka była efektem niezadowolenia nie z tego, w co ludzie wierzą, ale jak to komunikują (i po co, bo nie zawsze o wiarę chodzi). Co więcej, komentowałem nie Kościół ani nauki, tylko prasę, w tym całkiem świeckich dziennikarzy (np. "domową dziennikarkę" piszącą ckliwe arty na 4 strony o Solidarnych 2010).

Wyjaśnienie wycieczki ad personam uznałem za uczciwe, a teraz co do zawartości merytorycznej wpisu, czyli co do księży:

Od tego są księża. Studiowali długo na seminarium żeby się na tym znać.

1. A co wiesz na temat tego, co studiowałem i na czym się znam?
2. Z księżmi jest taki problem, że wielu spośród nich jest werbowana spośród ludzi, którzy ledwo zdają maturę - taka odpowiedź na brak powołań, potem są np. wysyłani do parafii po wsiach. Owszem, są fantastycznie wykształceni księża, szczególnie z elitarnych seminariów dominikańskich i jezuickich, ale to jednak mniejszość.
3. Księża dając kazania są zobowiązani wypowiadać pewne rzeczy zgodnie z pewnymi wytycznymi, które niekoniecznie muszą sie pokrywać z ich przekonaniami. Wewnątrz kleru są np. tendencje, aby uznać kapłaństwo kobiet, itd. - na kazaniu tego nie będzie. Podobnie jak ksiądz mając kochankę i gromadkę dzieci będzie z pełną mocą nauczał o czystości.
4. Autorytet to coś, na co trzeba zasłużyć i wypracować, a nie co otrzymuje się z nadania, bo ma się sutannę.
5. Doktryna nie zwalnia katolika od myślenia. Jeżeli ktoś przyjmuje postawę owcy, niczego nie daje pod krytykę, nie wypowiada się, nie ma zdania, bierze wszystko na pałę, to nie jest dobrym wiernym, tylko głupkiem.

Tyle ode mnie, pozdrawiam.
19-08-2011 19:35
M.S.
    @earl
Ocena:
+1
A nie mają racji? Wydawanie takich sum na organizację imprezy, której celem jest wyłącznie indoktrynacja młodych, i to jeszcze w czasach kryzysu gospodarczego wzbudza słuszny sprzeciw.
19-08-2011 19:36
~No pasaran!

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Ktos z redakcji zajmie sie osobnikiem "E_elear" nawolujacym do mordowania ludzi za poglady czy trzeba zawiadomic prokurature?
19-08-2011 19:44
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Co do Hiszpanii, to koles planujacy zamach na demonstrantow byl jasnym wyrazem katolickiej milosci blizniego.
19-08-2011 19:45
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
pupa
19-08-2011 19:47
YuriPRIME
   
Ocena:
+1
@~No pasaran!
Och nie! Bojownicy Politycznej poprawności nadciągają! E_elear uciekaj, bo cie zgwałcą! Powiedziałeś coś co im sie nie podoba! Pójdziesz do więzienia! XD

Wolololo
19-08-2011 20:00
banracy
   
Ocena:
+2
E_earl - Przejdź na Islam, oni już mają takich co robią porządek z każdym kto myśli inaczej niż oni.
19-08-2011 20:01
earl
   
Ocena:
+3
@ M.S.

Ale jeśli będziemy w ten sposób myśleć, to nalezy stosować jednolitą normę do wszystkich. Niech Rodriguez nie zaprasza przywódców innych państw do Hiszpanii bo to też kosztuje podatników. Po co do Madrytu mają przyjeżdzać inne darmozjady w stylu Merkelowej, Sarkoziego czy Berluskoniego? Po to, aby nażreć się i napić za ludzkie pieniądze?
19-08-2011 20:11
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
widze ze ta flejmogenna notka zniknęła. i bardzo dobrze. zostawmy polityke i religie w spokoju, bo syf będzie zawsze z takich rozmów.
19-08-2011 20:44
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie chcę i nie mam ochoty byc dla nikogo żadym strachem, żadnym łobuzem który nęka młodsze dzieci (co tez mi zarzucono). Jestesmy tu i blogujemy po to, zeby miec z tego frajdę, zabawę, wymieniac się poglądami z szerszym gronem. Choc nie wiem, jeśli ktos tu jest na serio (wydawców nie liczę, bo wiadomo, dla nich to biznes), ma misję i chce cos tworzyc, zmieniac umysły, zaszczepiac idee itd - fajnie, tylko trzeba wziąśc poprawkę na to, ze nie kazdy przychodzi tu w tym celu. Niektorzy chcą się tylko dobrze bawic, czytając mniej lub bardziej ciekawe czy ważne wygłupy kolegów.
19-08-2011 20:48
E_elear
   
Ocena:
+2
@YuriPRIME
To się nazywa wolność słowa, którą razem z tolerancją, demokracją i kilkoma innymi ładnie brzmiącymi hasłami ludzie pokroju @No pasaran wykorzystują aby... [dalsza treść komentarza została usunięta przez Prokuraturę jako dowód w sprawie rozpowszechniania na serwerze treści nawołujących do nienawiści na tle etnicznym, rasowym, religijnym lub jakimkolwiek innym oraz propagujących faszyzm, nazizm oraz inne zbrodnicze ideologie]

@banracy
Jest tylko jeden mały problem, uważam że z nimi też należałoby zrobić porządek... [jak wyżej a jego wolność słowa mamy głęboko w ...(cenzura zwykła )].
20-08-2011 00:10
~ech...

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
E_elear - jesli Twoi dziadkowie jeszcze zyja i w trakcie II wojny swiatowej nalezeli do ludnosci okupowanej, to spytaj ich, jak im sie podobalo robienie porzadku z ich znajomymi i rodzina w latach 1939-1945 (tudziez 1939-1956, jesli np byli w AK).
20-08-2011 02:26
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
może to oni robili porządek skond wiesz
20-08-2011 02:47
tomakon
   
Ocena:
0
Podobno trzeba być tolerancyjnym.
Jedni nie lubią lewaków, drudzy katolickich zjebów sfazowanych na fanatyzm*.
Uroki demokracji.

Ja należę do pierwszej grupy, i dopóki nie spotkam agresywnych i chamskich typów z grupy drugiej (np. E-elear) to nie rzucam kamieniami.
Jednak tolerancja musi mieć swoje granice.

*w grupie wielbicieli baśni religijnych oczywiście zboczki się nie zjawiają - to tylko pomówienia i oszczerstwa o czyny karalne na ministrantach czy wiernych.
22-08-2011 11:39
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Oznaczone jako trollowanie, nieakceptowalne komentarze E_eleara został usunięte (a wraz z nimi odpowiedź Sejiego, na życzenie autora).
22-08-2011 12:45
E_elear
   
Ocena:
0
@Zsu-Et-Am
Usunięcie moich komentarzy potwierdza tylko brak wolności wypowiedzi, gdy tylko wypowiedź ta jest niezgodna z ich punktem widzenia i brakiem tolerancji gdy nie dotyczy ich samych.
Dotyczy to głównie ludzi którzy głośno domagają się wolności wypowiedzi (niekiedy zagłuszając innych) i ludzi którzy dużo mówią i walczą o tolerancje (niestety tylko dla siebie bo nie zamierzają tolerować tych od których się tego domagają)
Niestety jest to smutne, że pięknie brzmiące hasła i ideały są tylko przykrywką. Utwierdza mnie to tylko w moich poglądach.
@tomakon
Chyba ci się grupy pomyliły, bo według Twojego podziału to ja też należę do pierwszej grupy a Ty chyba do drugiej.
23-08-2011 10:22
von Mansfeld
   
Ocena:
0
@E_elear
Natomiast Ty nie odrózniasz cenzury od przeciwdziałania przestępstwu. Tak, swoim wpisem popełniłeś przestępstwo (namawianie do czystek na tyle religijnym), więc moderacja ma pełne prawo skazować kryminogenny wpis. Ba, w zasadzie ma obowiązek zgłosić ten komentarz do prokuratury.

Chętnie napisałbym coś "o muzułmanach", "fundamentalistach robiących burdy w Libii i Syrii", lecz z powyższych przyczyn tego nie robię.

Zresztą, domagasz się wolności wypowiedzi, a poparłeś polecanką notkę, która właśnie apeluje o brak tej wolności (wezwanie do niekwestionowania słów księży oraz interpretacji Biblii).
23-08-2011 10:31
E_elear
   
Ocena:
0
@Laveris de Navarro
A gdzie ja nawoływałem do czystek na tle religijnym, pisałem tylko o zrobieniu porządku i generale Franco. Nic więcej nie napisałem więc proszę niczego nie insynuować.

Masz prawo napisać o muzułmańskich fundamentalistach robiących burdy w Libii i Syrii. (przynajmniej ja Ci pozwalam, nie wiem jak redakcja)

Wyśmiewam tylko ludzi którzy jej się głośno domagają dla siebie i swojej wypowiedzi a nie zamierzają uszanować u drugiego rozmówcy szczególnie gdy jest ona sprzeczna.
23-08-2011 10:57

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.