string(15) ""
» Blog » Strzał beczką w stopę
03-02-2013 10:27

Strzał beczką w stopę

W działach: recenzja | Odsłony: 1

Na nowym blogu Niestrawnego pojawiła się niedawno recenzja pierwszej książki Krzyśka Gonciarza, w której stara się przekonać czytelnika do tego, że można zrozumieć gry wideo. 

 

O powodzeniu tej próby możecie przeczytać pod tym adresem: http://blogkonsultant.pl/?p=169

 

Wkrótce też podzielimy się z Wami naszymi koncepcjami odnośnie pisania scenariuszy do sesji.

 

 

Stay tuned!

Poniżej fragment recenzji Niestrawnego:

 

 

Gonciarz chciałby żeby wszyscy grali i znali się na grach. Namawia do tego kilkukrotnie, ponieważ wierzy, że dzięki temu jego branża będzie lepiej się rozwijać. Dla mnie to dosyć karkołomna prośba. Wielu graczy zanurza się w świat wirtualnej rzeczywistości dla czystej rozrywki. Nie chcą analizować, chcą się dobrze bawić. Bez zobowiązań. Krzysztof wierzy, że dzięki pogłębionej wiedzy graczy, gry będą lepsze. Będą dostarczać mocniejszych doznań, a wokół siebie stworzą prawdziwą subkulturę ludzi. Coś jak w Korei PD., gdzie w TV puszczają mecze „StarCrafta” na takiej samej zasadzie jak u nas „Klan”. Ten przykład tylko udowadnia, że „subkultura” to za słabe słowo na to, do czego chce nas przekonać autor książki. 

 

***

 

Chociaż czyta się „Beczki” bardzo szybko (może to kwestia względnie niewielkiej ilości stron?) to czasami miałem wrażenie, że Krzysztof zapomniał przekazać swoje dzieło jakiemuś redaktorowi, który pomógłby mu zredagować i usystematyzować zawarte w książce myśli.


Finalnie uzyskaliśmy coś na zasadzie wykładu, który jest pełen dywagacji i dygresji nierzadko odbiegających od głównego wątku. Wydaję mi się, że autor po prostu chciał spuścić z siebie trochę pary i wysmarował wszystko na temat gier komputerowych, co w danej chwili przychodziło mu do głowy. Dzięki temu rządzi tam chaos, a po odłożeniu lektury na półkę czytelnik za bardzo nie wie, co przed chwilą przeczytał. 

 

Więcej znajduje się pod podanym wyżej adresem. Udanej niedzieli! 

 

 

2
Notka polecana przez: Albiorix, KFC
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.