» Blog » Stranger in a Foreign Land
05-11-2022 16:20

Stranger in a Foreign Land

Odsłony: 144

Stranger in a Foreign Land

Wydałem nowego erpeżka. "Stranger in a Foreign Land", czyli grę o osobie migrującej, która próbuje dostosować się do nowego społeczeństwa. W to wszystko uwikłana jest magia społeczna oraz lokalne zwyczaje i normy. W tej grze solo rozgrywa się i opisuje ("journaling game") okruchy z życia, na drodze do nauczenia się Zaklęć, które pomogą obejść to, że nasz migrant nie przeszedł w dzieciństwie przez rytuał przejścia, tak jak Lokalni. 

Zdecydowałem się wydać grę w formacie .txt (wraz z kilkoma bajerami ASCII), niczym plik ReadMe, Tym razem nie bawię się w darmowe czy niemal-darmowe (PWYW) udostępnianie produktu – czyli efekt kilkumiesięcznej intelektualnej pracy, który liczy około 60 tysięcy znaków, jakby 45-50 stron PDFa – które da mi w najlepszym razie 50 pobrań i niemal zerowy feedback. 

Oto link do kupienia tej gry, a niżej częstujcie się skrinami z tego .txt :)

AKTUALIZACJA: Jest tam także próbka, czyli tworzenie postaci.


2
Notka polecana przez: Exar, Johny
Poleć innym tę notkę

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

Popadasz ze skrajności w skrajność - rok temu wydałeś furę hajsu na profesjonalne oprogramowanie złożenia do systemu na kilka stron, a teraz wypuszczasz kilkadziesiąt stron tekstu w notatnikowym formacie, który jest niewygodny do czytania, nawigacji w tekście, czy wydruku. Mogłeś złożyć PDF z tekstem, ale jakoś sensownie sformatowany plik DOC(X) (lub inny pokrewny format).

Notatnik to notepad.exe ;)

05-11-2022 20:34
von Mansfeld
   
Ocena:
0

@Aesthevizzt
To było tylko 60 dolarów, zresztą kiedyś się przyda. Po prostu nie tym razem. :)

05-11-2022 20:37
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

Spoko, a skąd pomysł na TXT?

05-11-2022 20:45
Exar
   
Ocena:
0

Ja uważam, że to ciekawy format - ogromny wyróżnik. Widać, że von Mansfeld próbujesz nowych rzeczy i dzięki temu masz spore szanse na sukces. A poza tym ASCII można wrzucić do PDFa, to nie problem przecież. 

05-11-2022 20:49
von Mansfeld
   
Ocena:
0

@Aesthevizzt.
Pierwotnie chciałem wydać dwie wersje: .txt. w stylu starych ReadMe oraz kolorowy PDF (wyceniony 3 dolary drożej). Ta pierwsza wersja dla wydania "gry tańszej, with only the substance". 

Natomiast niestety kumplowi - który miał mi załatwić presety graficzne oraz okładkę - nawaliło się tyle obowiązków w życiu, że istniało ryzyko, że nie złożyłbym tej gry w tym roku (albo w przeciągu najbliższych kilku miesięcy). Postanowiłem pójść za ciosem i wydać chociaż wersję TXT. Zaczerpnąłem emotek oraz innych "grafik" ASCII i ja oraz dwójka innych proofreaderów zauważyli, że "to może wyjść dobrze". I tak zostało. 

Może to kolejny moment "trochę za szybko", ale postarałem się, aby to nie był po prostu ciepnięty Google Docs (świeżo po redakcji) w TXT.

05-11-2022 20:59
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1

@Exar

Pewnie, że można zrobić konwersje do PDF tylko nie każdy wie o tym (potrafi) i nie wiem czy przypadkiem nie trzeba trochę cierpliwości, żeby tekst był jakoś sensownie rozłożyć, dodać numerację stron, zakładki, etc.

@von Mansfeld

A nie myślałeś żeby dać jakiś starter (za free/co łaska) z uwagi na obszerność systemu?

06-11-2022 01:25
von Mansfeld
   
Ocena:
0

Zaktualizowałem na Itch.io, jest darmowa próbka - tworzenie naszego Obcokrajowca :)

08-11-2022 20:31

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.