Sto tysięcy królestw

Artykuły

Sto tysięcy królestw - N.K. Jemisin

Sto tysięcy królestw - N.K. Jemisin

Kobieca epickość

04-01-2012 19:26 | Bartłomiej 'baczko' Łopatka | Komentarze: 16
W fantasy rokrocznie pojawia się kilka(naście) tytułów wzbudzających powszechny zachwyt na Zachodzie – recenzenci głoszą peany, książka trafia na listy bestsellerów, a autora porównuje się do uznanych już mistrzów gatunku. Niestety, zwykle to pustosłowia, a dana powieść niczym się nie wyróżnia...

Noty

Sto tysięcy królestw

01-10-2011 09:47 | Komentarze: 0
Yeine Darr jest wyrzutkiem z barbarzyńskiej północy. Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jej matka, dziewczyna zostaje wezwana do królewskiego miasta Sky. Gdy przybywa na miejsce, ku jej wielkiemu zaskoczeniu zostaje ogłoszona spadkobierczynią samego króla. Jednak droga do tronu Stu Tysięcy Królestw nie jest łatwa, a Yeine odkrywa, że właśnie trafiła w sam środek krwawej i okrutnej walki o władzę.

Wieści

Sto tysięcy królestw już w sprzedaży

Sto tysięcy królestw już w sprzedaży

08-12-2011 10:29 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Dziś do sprzedaży trafiło Sto tysięcy królestw N.K. Jemisin. Książka została wydana przez Papierowy Księżyc i objęta patronatem Poltergeista.
Kobieca epickość

Kobieca epickość

04-01-2012 19:29 | Tomasz 'Asthariel' Lisek
"Jemisin świetnie poradziła sobie z kreacją świata – nie jest on kalką znanych uniwersów z innych książek fantasy. Autorka kreuje dość ciekawą, choć posiadającą kilka sztampowych elementów (na początku Chaos, potem walka Dobra ze Złem, wojna bogów) mitologię, która nadal jest w trakcie tworzenia i znajduje się w kluczowym momencie."

Bartłomiej 'baczko' Łopatka ocenia Sto tysięcy królestw N.K. Jemisin - zapraszamy do lektury. » więcej
Będzie serial na podstawie cyklu N.K. Jemisin?

Będzie serial na podstawie cyklu N.K. Jemisin?

14-03-2021 14:23 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Wytwórnia Searchlight Television zakupiła prawa do stworzenia serialowej adaptacji Trylogii dziedzictwa autorstwa N.K. Jemisin, rozpoczętej powieścią Sto tysięcy królestw, nagrodzonej Locusem za najlepszy debiut powieściowy 2011 roku. Producentami serii mieliby być Will Smith i Jada Pinket Smith, ale projekt jest na razie na bardzo wczesnym etapie produkcji, więc nie wiadomo, kiedy serial miałby zadebiutować.

» więcej