string(15) ""
» Blog » Sto książek w rok, #99
08-02-2013 21:33

Sto książek w rok, #99

W działach: książki | Odsłony: 12

"Igrzyska Śmierci".

Przyznam, że podchodziłam do książki dość sceptycznie. Irytowało mnie zainteresowanie nią, strach przed tym, że może być drugim "Zmierzchem" albo czymś w tym rodzaju. Przerażał potencjalny odgrzewany orwellowski kotlet. Czytałam ją z zamierzeniem, że będę potem na jej temat złośliwa. Nie jestem. Podobała mi się!

Główną bohaterkę da się polubić, pozostałych zresztą też. Prezydent Snow jest moim faworytem. Uwielbiam to, jak to rozegrano. Niesamowicie przemawia do mnie idea trybutów, świat jest złożony realnie, wszystko trzyma się kupy. Lubię to. Oczywiście, Kapitol jest tak przerysowany, że budzi we mnie rozbawienie, ale lubię to.

W tej książce podoba mi się wszystko. Cholera. :)

Komentarze


Asthariel
   
Ocena:
0
Yup, książka naprawdę niezła. Jest oczywiście mnóstwo lepszych, ale w porównaniu z świecącymi triumfy i rekordy sprzedaży paranormalami to niemalże arcydzieło.
08-02-2013 22:33
earl
   
Ocena:
0
Książki nie czytałem, oglądałem film i nawet podobał mi się. Pod względem relacji międzyludzkich i budowanego w nich napięcia przypominał nieco "Wielki marsz" Kinga/Bachmana
09-02-2013 00:35
aurra
   
Ocena:
+1
Książka podobała mi się na tyle, że drugi tom też wszamalam :) trzeciego tylko skończyć nie mogę. Dodawaj screeny okładek, będę śledzić Twoje poczynania :)
24-02-2013 20:08

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.