string(15) ""
» Blog » Stadiony
13-06-2012 17:18

Stadiony

W działach: Sport | Odsłony: 3

Pierwsza runda za nami a ja się skupie na czymś innym niż gra. Na potrzeby turnieju wybudowano lub odnowiono stadiony. Jak one wypadają w świetle kamer? Które można uznać za gwiazdy mistrzostw a które to porażki?

Można się nie co pobawić w konkurs na najlepszy stadion i wprowadzić parę kategorii dodatkowych. Oczywiście wszystko to z pozycji kibica w kapciach czyli wrażenia całkowicie subiektywne i niesprawiedliwe.

Tak wiec w kategorii najważniejszej - Naj Naj stadionów - Nie jestem w stanie wskazać jednego zdecydowanego lidera. Jak dla mnie największe wrażenie sprawiły dwa obiekty ten w Warszawie i Gdańsku. Pierwszy ma przewagę rozmachu i potęgi, drugi po prostu mnie zachwyca. Jest jak pudełko czekoladek z pracowni cukierniczej. Jeśli miałbym któryś wybrać to na zasadzie jaki stadion mógłbym mieć za oknem i tutaj Gdańsk wygrywa.

Kategoria - Największy i Najpotężniejszy – Takim na papierze i z wrażenia z telewizora jest Kijów. Tuż za Kijowem na drugim miejscu nasz warszawski i na trzecim ten doniecki. Tutaj różnice papierowe w ilości widzów widać też na ekranie.

Kategoria - Stodoła – Niezbyt chwalebna dla stadionu który nie wygląda a wręcz jest prowincjonalny i przy reszcie towarzystwa jest jak facet w walonkach, berecie i petem w kąciku ust.. Jak dla mnie niestety Lwów. To miasto zasługuje na coś niesamowitego i tyle.

Kategoria - Koszmarek – Dla stadionu który w telewizji bardzo źle wygląda zarówno w środku jak i na zewnątrz. Niestety my wygrywamy a dokładnie stadion w Poznaniu który jest tak jakby podstarzałym i to mocno modelem z czasów PRL-u po kuracjii odmładzającej. Najbardziej pasuje mi do panów z poprzedniej epoki typu Lato czy też Tomaszewski. Są na salonach w ciuchach dostosowanych do okazji ale z lekka obciach jest.

Kategoria – Atmosfera – Nie mam tutaj jednego zdecydowanego faworyta i jeśli miałbym wybierać na zimno było by wtedy dwóch zwycięzców. Oba to stadiony narodowe. Serce jednak daje plusa Warszawie wyjaśniać tutaj zdaje mi się tego nie trzeba. Wygrywa bo tak. Kijów za to wyglądał fenomenalnie w czasie meczu z potomkami wikingów. Mieli szczęście do losowania że im barwy podeszły. W telewizji żółto niebieskość porażała, oczywiście plus doping.

Kategoria – Zawód – Ponownie tandem. Wrocław i Donieck. Po pierwszym spodziewałem się więcej. W zapowiedziach miał wyglądem imponować. Wyróżniać się na tle innych a w sumie w TV jest taki nijaki. Miałem też okazje go widzieć na 2 tygodnie przed turniejem i też był nijaki. Brak mu charakteru. Donieck mnie zawiódł bo to miał być jakiś 'super hiper ultra nowoczesny wypasiony za kupę pieniędzy wypas'. Tego nie widać w przekazach. Tez jest jak dla mnie nijaki. Gdzie są te wielkie pieniądze może w złotych kranach na fotokomórkę w łazienkach ?

Kategoria – Zombie – Trup który został reanimowany sztuką nekromantyczną, ubrany we frak ale i tak od czasu do czasu piszczele gdzie niegdzie wyłażą. Mam co do tego obiektu mieszane uczucia. W sumie jest to jakiś pomysł na rewitalizacje starych stadionów i było to robione z głową ale wykonanie jest jakieś takie, przynajmniej dla mnie. Zwycięzca to oczywiście Charków. Jest też na tyle cudaczny i pocieszny że można go lubić.

Jakie są wasze wrażenia?

Komentarze


Siriel
   
Ocena:
0
Przedmowcy maja racje co do tych biezni. Tak sie teraz nie buduje.

Fajnie ten argument wygląda, gdy mówimy o kraju jak Niemcy, Włochy, czy inne UK, gdzie już jest kilka obiektów lekkoatletycznych, więc NIE MUSZĄ budować następnego kombi piłkarsko-lekkoatletycznego. Każdy z tych krajów może swobodnie organizować igrzyska olimpijskie.

Gorzej, gdy mówimy o kraju jak Polska, gdzie takich obiektów nie ma. U nas o igrzyskach olimpijskich długo jeszcze nie będzie mowy, właśnie przez mentalność "teraz się tak nie buduje", "piłka jest najważniejsza" i "na mecz Stali Mielec - Szombierki Bytom przyjdzie 40 tys." Chyba musieliby cały Mielec ściągnąć. ;)
14-06-2012 09:28
Malaggar
   
Ocena:
0
Powiem szczerze - nie płaczę z powodu "o igrzyskach nie będzie długo mowy".
Wolę za tę kasę mieć bardziej wypasiony stadion do kopanej, niż mniej wypasiony, ale z bieżnią.
14-06-2012 09:46
Siriel
   
Ocena:
0
Zobaczymy, ile te wypasione wytrzymają. Jeśli były tak budowane jak nasze autostrady, to warto trzymać kciuki, żeby wytrzymały do finału Euro (całe szczęście, że jest w Kijowie). ;)

EDIT: @ repek

Nic nie odwracam, po prostu nie wierzę, że sam dobry stadion wystarczy do przyciągnięcia w Polsce tłumów na LA.

Więc lepiej nic nie robić. Bez stadionu na pewno nikogo nie przyciągniesz.
14-06-2012 09:55
~Błażej

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Na temat rentowności meczów, koncertów i mityngów lekkoatletycznych wypowiadał się już Robert Wojtaś, nowy prezes NCS, będący - jak można domniemywać - ekspertem. Z tego co pamiętam, był on dobrej myśli; dla ciekawych podrzucam link do wywiadu: http://ekstraklasa.net/nowy-prezes-ncs-jestem-pewny-ze-kadra-bedzie-grala-na-narodowym,artykul.html?material_id= 4f676a359a22dd7c04020000
14-06-2012 13:00
   
Ocena:
0
Pilka Nozna ma szanse wypelnic te stadiony.
LA nie ma takiej szansy a bieznia na stadionie zmniejsza ogladalnosc futbolu. Tutaj pilka ;D jest po stronie ministerswa sportu. Powinni miec plany dla stadionow do LA. Mniejszych kameralnych obiektow.
14-06-2012 13:08
Repek
   
Ocena:
0
@Siriel
Więc lepiej nic nie robić. Bez stadionu na pewno nikogo nie przyciągnie

Zacząłbym jednak od tego, by trochę spopularyzować NA NOWO LA. Przydałyby się dobrze nagłośnione, regularne sukcesy w najważniejszych dyscyplinach [nie w chodzie! :D]. Tych niestety za bardzo nie ma, więc i nie jest łatwo przyciągać ludzi przed telewizory.

Małysz też najpierw zaczął wygrywać, a dopiero potem wybudowano/przerobiono skocznie.

Piłka stety/niestety ma ten plus, że kibice są w nią zapatrzeni i niewiele potrzeba, by przyciągnąć masy ludzi przed telewizor.


@earl
To mimo wszystko lewicowy prezydent umiejętnie lawirujący, aby zyskać poparcie.

Pozdro
14-06-2012 15:08
earl
   
Ocena:
0
Dla mnie przede wszystkim jest on znakomitym naukowcem i specjalistą od myśli politycznej konserwatystów i monarchistów. I nieraz w swoich książkach pochwala wiele idei prawicowych, co stawia go jednak na gruncie centrystycznym.
14-06-2012 23:40
Repek
   
Ocena:
0
@earl
Poglądy jedno, pragmatyzm drugie. :)

Pozdro
14-06-2012 23:57

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.