Square-Enix

Artykuły

Life Is Strange

Life Is Strange

Trudne życie, dobra gra

11-04-2016 23:56 | Staszek 'Scobin' Krawczyk | Komentarze: 0
Life Is Strange to nowoczesna gra przygodowa, której głównym składnikiem jest mechanizm cofania czasu. To również produkcja poruszająca trudne problemy społeczne. W grze wcielamy się w Max Caulfield – osiemnastoletnią uczennicę elitarnej szkoły fotograficznej Blackwell w amerykańskiej miejsco...
Deus Ex: Rozłam ludzkości

Deus Ex: Rozłam ludzkości

Agent Jensen v.1.85

14-09-2016 15:53 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 2
Wydany w 2011 roku Bunt ludzkości okazał się prawdziwym hitem. Gra podbiła serca wielu graczy i na stałe wpisała się w kanon tytułów, które świetnie wskrzeszały legendarną markę. Druga odsłona przygód Adama Jensena trafiła niedawno w ręce graczy i choć zadanie nie było zbyt łatwe, twórcy zapewn...

Noty

Crystal Defenders

29-10-2009 18:08 | Komentarze: 0
Crystal Defenders to gra strategiczna, w której występują postacie z Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift. Za opracowanie tego tytułu odpowiada japońskie studio Tose działające na zlecenie firmy Square Enix. Produkcja pojawiła się najpierw na telefony komórkowe i iP...

Final Fantasy III

19-05-2010 22:14 | Komentarze: 0
Nowa wersja ma odświeżoną grafikę trójwymariową, dodano wsparcie dla ekranu dotykowego i poprawiono kilka błędów z poprzedniego wydania. Wersja na Nintendo DS jest pierwszą wersją Final Fantasy III, która została wydana poza Japonią. Final Fantasy III DS dodaje także wsparcie dla Nint...

Final Fantasy IV

19-05-2010 22:17 | Komentarze: 0
Fabuła gry rozgrywa się głównie na Ziemi, którą zamieszkują dwie rasy: ludzie i żyjące pod jej powierzchnią krasnoludy. Oprócz swojego naturalnego satelity, czyli Księżyca, wokół Ziemi krąży także sztuczny glob zdominowany przez dwie nieco dziwniejsze nacje. Lunarian, pochodzących...

Final Fantasy XI

19-05-2010 22:21 | Komentarze: 0
Final Fantasy XI to MMORPG wyprodukowany i wydany przez Square Enix jako część serii Final Fantasy . Jest dwadzieścia lat po wielkiej wojnie z Shadow Lordem. Świat Vana’diel powraca do swojej dawnej świetności, jednakże bestie dowodzone kiedyś przez Shadow Lorda są nadal rozjuszone i zaczynają ponownie atakować. Nacje z Bastok, San d’Oria i Windurst potrzebują pomocy, ponieważ są bezsilne wobec ataków wrogów. Wysyłają sygnał o pomoc, której musi udzielić gracz.

Final Fantasy: Crystal Chronicles

19-05-2010 22:24 | Komentarze: 0
Final Fantasy Crystal Chronicles to podseria Final Fantasy tworzona na konsole firmy Nintendo.
Crystal Chronicles nie łączy się fabularnie z żadną grą z serii głównej, a jedynie korzysta z mitologii i symboli, które wypracowała sobie przez lata Final Fantasy. Ta odnoga uniwersum Ostatniej...

Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus

19-05-2010 22:28 | Komentarze: 0
Akcja gry ma miejsce trzy lata po zakończeniu oryginalnej Final Fantasy VII. Głównym bohaterem jest tu Vincent Valentine, który zmuszony jest walczyć z Deep Ground Soldiers - tajemniczą, ukrywającą się pod miastem Midgar armią, stworząną przez korporację Shin-Ra, jeszcze za czas...

Final Fantasy VII: Crisis Core

19-05-2010 22:31 | Komentarze: 0
Crisis Core: Final Fantasy VII jest czwartą grą z Kompilacji FFVII. Opowiada historię Zacka, która wydarzyła się na około pięć lat przed wydarzeniami z oryginalnej gry, kiedy to Cloud i Zack uciekają ze zniszczonego miasta Nibelheim (w trailerze znane jako Niblheim).
Gra oferuje na...

Kingdom Hearts: Birth by Sleep

24-05-2010 18:40 | Komentarze: 0
Kingdom Hearts: Birth by Sleep to kolejna gra RPG powstała na konsolę PSP.
Gra jest prequelem pierwotnego Kingdom Hearts. Akcja dzieje się dziesięć lat z przed wydarzeń z Kingdom Hearts. Kingdom Hearts: Birth by Sleep przenosi nas do bajkowej krainy rodem z filmów Disneya. Gra podzielona jest na trzy części, które rozgrywają się równocześnie.

Chrono Trigger

25-06-2010 23:41 | Komentarze: 0
Chrono Trigger to gra wideo typu RPG, stworzona i wydana przez Square (teraz Square Enix) na konsolę Super Nintendo Entertainment System w 1995 roku. Gra opowiada historię grupy młodzieży, która podróżuje w czasie, aby zapobiec zniszczeniu świata. Square wydał port gry, stworzony prz...

Final Fantasy XI: Shantotto Ascension - The Legend Torn, Her Empire Born

12-07-2010 15:39 | Komentarze: 0
Final Fantasy XI: Shantotto Ascension - The Legend Torn, Her Empire Born jest trzecim dodatkiem wzbogacającym grę Final Fantasy XI.
Fabuła koncentruje się na profesorze Shatotto, który wrócił do Windurst po niewyjaśnionej nieobecności.

Final Fantasy: Dissidia

12-07-2010 15:46 | Komentarze: 0
Final Fantasy: Dissidia jest grą zręcznościową wydaną wyłącznie na PSP. W grze znajdziemy aż 20 bohaterów z całej serii Final Fantasy, między innymi: Tidus, Zidane Tribal, Cloud Strife, Shantotto i Firion.
Fabuła toczy się wokół dwóch bogów: Cosmos, bogini harmonii, i Chaos, bóg niezgody.

Final Fantasy Agito XIII

12-07-2010 15:52 | Komentarze: 0
Final Fantasy Agito XIII to spin-off gry tworzonej przez Square-Enix na Playstation 3 oraz Xbox 360, Final Fantasy XIII.

Gra pierwotnie ukazać się miała w Japonii na telefonach komórkowych, jednak ostatecznie zagości na przenośnej konsoli Playstation Portable. Prace nad wersją dla telefonów komórkowych zostały tymczasowo wstrzymane. Agito XIII wraz z Final Fantasy XIII oraz Final Fantasy Versus XIII tworzy kompilację Fabula Nova Crystallis Final Fantasy XIII. Data premiery nieznana.

Final Fantasy XI: 2008 Edition

12-07-2010 15:55 | Komentarze: 0
Jedenasta część Final Fantasy to gra wyjątkowa, bowiem cała rozgrywka toczy się w Internecie. Final Fantasy XI Complete jest typowym przedstawiciel gatunku MMORPG. Na całym świecie tysiące graczy żyją w wirtualnej rzeczywistości, tworząc prawdziwą społeczność. Dzięki dużemu zróż...

Final Fantasy Tactics: The War of the Lions

12-07-2010 16:05 | Komentarze: 0
Final Fantasy Tactics: The War of the Lions to kolejna gra z serii Final Fantasy wydana przez Square-Enix na konsolę PSP. Jest to gra strategiczna (turowa) łącząca ze sobą elementy typowego RPG-a.

Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes of Time

12-07-2010 16:09 | Komentarze: 0
Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes of Time jest kolejną częścią z minii serii Final Fantasy Crystal Chronicles. W grze wcielamy się w bohatera, który po powrocie z gęstego lasu, gdzie w ramach świętowania swoich szesnastych urodzin musiał stoczyć walkę z wieloma przeciwnikami, odkrywa, że jego mała siostra, Charlotta, zachorowała na dziwną przypadłość. Cała sprawa związana jest z tajemniczym kryształem znalezionym przez dziewczynę. Młody śmiałek musi wyruszyć w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć lekarstwo mogące pomóc w ocaleniu Charlotty.

Final Fantasy XII: Revenant Wings

12-07-2010 16:14 | Komentarze: 0
Final Fantasy XII: Revenant Wings jest kontynuacją opowieści z gry Final Fantasy XII, w przeciwieństwie do poprzedniej części gra została wydana na konsolę NDS. Gra łączy ze soba elementy strategii z RPG.

Final Fantasy XI: A Crystalline Prophecy - Ode of Life Bestowing

13-07-2010 17:26 | Komentarze: 0
Final Fantasy XI: A Crystalline Prophecy - Ode of Life Bestowing jest pierwszym dodatkiem do gry Final Fantasy XI. Dodatek ten wzbogaca grę o nową przygodę i przedmioty. Scenariusz oferuje 12 zadań kończących się finałową bitwą. Zwycięstwo daje dostęp do cennych nagród, a jego podsumowaniem jest krótki film.

Final Fantasy XI: A Moogle Kupo d’Etat - Evil in Small Doses

13-07-2010 17:30 | Komentarze: 0
Final Fantasy XI: A Moogle Kupo d’Etat - Evil in Small Doses jest jest kolejnym mini-dodatkiem do gry multiplayer Final Fantasy XI. Dodatek zawiera wiele niesamowitych przygód połączonych ze sobą krótkimi filmikami.

Final Fantasy Crystal Chronicles: Ring of Fates

13-07-2010 17:35 | Komentarze: 0
Final Fantasy Crystal Chronicles: Ring of Fates to kolejna gra RPG z podserii Final Fantasy Crystal Chronicles, wydaną na konsolę Nintendo.
Sedno gry opiera się na ochronie wiecznie zagrożonych kryształów i walce z różnej maści potworami, która czyni naszych bohaterów silniejszymi i pozwala im na dalszą opiekę nad siłami spajającymi świat.

Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers

13-07-2010 17:48 | Komentarze: 0
Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers to kolejna gra RPG z podserii Final Fantasy Crystal Chronicles, wydaną na konsolę Nintendo.
Sedno gry opiera się na ochronie wiecznie zagrożonych kryształów i walce z różnej maści potworami, która czyni naszych bohaterów silniejszymi i pozwala im na dalszą opiekę nad siłami spajającymi świat.

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a Darklord

13-07-2010 17:52 | Komentarze: 0
Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a Darklord to kolejna gra RPG z podserii Final Fantasy Crystal Chronicles, wydaną na konsolę Nintendo.
Sedno gry opiera się na ochronie wiecznie zagrożonych kryształów i walce z różnej maści potworami, która czyni naszych bohaterów silniejszymi i pozwala im na dalszą opiekę nad siłami spajającymi świat.

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King

13-07-2010 17:54 | Komentarze: 0
Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King to kolejna gra RPG z podserii Final Fantasy Crystal Chronicles, wydaną na konsolę Nintendo.
Sedno gry opiera się na ochronie wiecznie zagrożonych kryształów i walce z różnej maści potworami, która czyni naszych bohaterów silniejszymi i pozwala im na dalszą opiekę nad siłami spajającymi świat.

Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon

13-07-2010 17:58 | Komentarze: 0
Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon jest grą RPG ze znanej wszystkim serii Final Fantasy. W przeciwieństwie do innych gier z serii położono nacisk na ukazanie tytułowych Chocobo's, więc cała fabuła kręci się wokół tych ptaków.

Final Fantasy IV: The After Years

13-07-2010 18:03 | Komentarze: 0
Final Fantasy IV: The After Years jest kontynuacją gry Final Fantasy IV wydaną wyłącznie na konsolę Wii. Fabuła skupia się na przygodach Ceodore’a, który jest synem głównych bohaterów poprzedniej części. Gra toczy się 17 lat po wydarzeniach z Final Fantasy IV.

Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift

13-07-2010 18:07 | Komentarze: 0
Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift jest kontynuacją gry Final Fantasy Tactics Advance, wydaną na konsolę NDS. Znów mamy przyjemność odwiedzić krainę Ivalice i wszystkich jej mieszkańców. W grze wcielamy się w postać chłopca o imieniu Luso.

Final Fantasy I & II: Dawn of Souls

13-07-2010 18:16 | Komentarze: 0
Final Fantasy I & II: Dawn of Souls jest kompilacją dwóch pierwszych gier z serii Final Fantasy. Została wydana na konsolę Game Boy Advance. Dawn Of Souls posiada kilka usprawnień, jak na przykład:
  • Nowa grafika, podobna do Final Fantasy Origins
  • Wykorzystanie techniki Mode 7 do scen latania Airshipami
  • Usprawnienia rozgrywki - jeśli postaci rozkaże się zaatakowanie potwora, a podczas walki ten potwór zginie, postać zaatakuje inny cel
  • Obniżenie poziomu trudności gry, ale zwiększenie HP wielu wrogów

Dungeon Siege III

04-02-2011 20:31 | Komentarze: 0
Dungeon Siege III to trzecia odsłona popularnego cyklu należącego do gatunku hack’n’slash, czyli pozycji stanowiących połączenie elementów charakterystycznych dla gier akcji oraz cRPG. Produkcja została opracowana przez studio Obsidian Entertainment, które zastąpiła w roli dewelopera ekipę Gas Powered Games odpowiedzialną za zaprojektowanie dwóch pierwszych odsłon serii.

Hitman: Rozgrzeszenie

11-10-2011 10:53 | Komentarze: 0
Hitman: Absolution jest już czwartą częścią przygód płatnego zabójcy, Agenta 47. Za jego stworzenie odpowiada duńskie studio IO Interactive, które od samego początku trzyma pieczę nad serią.

Bohater zostaje zdradzony przez swoich pracodawców, których jedynym pragnieniem jes...

Murdered: Śledztwo zza grobu

06-06-2014 23:51 | Komentarze: 0
Dla Ronana O'Connora, policjanta z trudną przeszłością z Salem, śmierć stała się zaledwie początkiem.

Po tym jak ginie na służbie, próbując zapobiec włamaniu, przenosi się w zaświaty, a jedynym sposobem, żeby wydostać się z wymiaru „Zmierzchu”, jest odnalezienie...

Sleeping Dogs: Definitive Edition

25-08-2014 12:24 | Komentarze: 0
Możliwości najnowszej technologii jeszcze bardziej pomogły ożywić klimat charakterystyczny dla Hong Kongu. Dodatkowo wszystkie 24 elementy grywalnej zawartości wraz z dodatkowym epizodem Rok Węża i historią z horroru Koszmar z North Point połączono w niesamowite doświadczenie, .

...

Hitman

05-02-2016 11:19 | Komentarze: 0
Witaj w Świecie Zabójstwa. Jesteś Agentem 47, najdoskonalszym mordercą świata. Wspierany przez twojego wieloletniego doradcę, Dianę Burnwood, i potęgę Międzynarodowej Agencji Kontraktowej, działasz na wszystkich kontynentach na całym świecie, aby rozwikłać spisek mający swoje począt...

Hitman GO: Definitive Edition

25-04-2016 12:30 | Komentarze: 0
Hitman GO to oparta na prostych zasadach, jednak trudna do mistrzowskiego opanowania, strategiczna gra turowa oparta na uniwersum Hitmana. Na graczy czeka 7 rozdziałów częściowo inspirowanych lokacjami z podstawowej serii.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

11-09-2015 14:01 | Komentarze: 0
Akcja Deus Ex: Rozłam Ludzkości rozgrywa się w 2029 roku, dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w Buncie Ludzkości oraz niesławnej 'awarii wszczepów'. W jej wyniku miliony osób poniosły śmierć z rąk tych, którzy zainstalowali w sobie ulepszenia. To wydarzenie spowodowało ogro...

World of Final Fantasy

14-09-2016 11:43 | Komentarze: 0
Wyrusz na przygodę inną niż wszystkie do tej pory! World of Final Fantasy to pełna uroczej grafiki gra, która przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i starszym, którzy ciągle czują się dziećmi. Fabuła gry skupia się na dwójce rodzeństwa, które wyrusza w podróż do tajemniczej...

Rise of the Tomb Raider

14-09-2016 11:33 | Komentarze: 0
Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii zawiera:
 


nowy rozdział w kampanii „Więzy krwi" (w wersji na PlayStation 4 z obsługą PlayStation®VR) 
nowy tryb wytrzymałości w trybie współpracy
dodatek „Koszmar Lary"
nowy poziom trudności &bdquo...

Wieści

Oficjalny kontroler Final Fantasy XIV

Oficjalny kontroler Final Fantasy XIV

23-09-2010 17:53 | Bartosz 'Chili' Rakowski | Komentarze: 0
Kontroler od Microsoftu, wzorowany na tym od X360, sprawuje się idealnie w najnowszym Final Fantasy. Jednak dla zagorzałych fanów cyklu Sunflex oraz Square-Enix przygotowały specjalny, licencjonowany pad. Wyglądem przypomina nieco klasycznego "bumeranga" do PS3.
Tomb Raider 9 - oficjalna zapowiedź 6 grudnia (?)

Tomb Raider 9 - oficjalna zapowiedź 6 grudnia (?)

29-11-2010 13:56 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 0
W sieci już od jakiegoś czasu można znaleźć informacje, jakoby powstawała kolejna odsłona Tomb Rider. Wszystko wskazuje na to, że 6 grudnia dowiemy się więcej na temat ewentualnych prac nad grą.

Taką datę bowiem wskazuje nowy screen z napisem "A survivor is born" oraz fakt zarejestrowania przez Square Enix tego zdania w urzędzie patentowym.
Highlander: The Game - anulowane

Highlander: The Game - anulowane

13-12-2010 17:40 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 0
Gra powstawała na bazie filmu o tym samym tytule. Pierwsze informacje o Highlander: The Game zostały ogłoszone w roku 2005. Ostatnio twórcy zapowiedzieli, że zaprzestali pracować nad tą produkcją.
Znamy wymagania Rise of the Tomb Raider

Znamy wymagania Rise of the Tomb Raider

06-01-2016 21:00 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 0

Pecetowa wersja najnowszych przygód Lary Croft – Rise of the Tomb Raider – ukaże się w wersji cyfrowej 28 stycznia, a w wersji pudełkowej dzień później. Zaoferuje wsparcie dla systemu Windows 10 oraz rozdzielczości 4K. W polskiej edycji otrzymamy wybór między wersją oryginalną a dubbingiem. W Larę Croft ponownie wcieli się Karolina Gorczyca.

» więcej
Darmowa misja w Hitmanie

Darmowa misja w Hitmanie

12-12-2016 19:29 | Shadov | Komentarze: 0

13 grudnia zadebiutuje nowa (darmowa) misja w HitmanieHoliday Hoarders. Akcja gry rozgrywa się w Paryżu, gdzie na każdym kroku widać świąteczną atmosferę. Dostępna będzie dla posiadaczy Xbox One, PlayStation 4 oraz PC.

» więcej