Square-Enix / Eidos

Artykuły

Deus Ex: Rozłam ludzkości

Deus Ex: Rozłam ludzkości

Agent Jensen v.1.85

14-09-2016 15:53 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 2
Wydany w 2011 roku Bunt ludzkości okazał się prawdziwym hitem. Gra podbiła serca wielu graczy i na stałe wpisała się w kanon tytułów, które świetnie wskrzeszały legendarną markę. Druga odsłona przygód Adama Jensena trafiła niedawno w ręce graczy i choć zadanie nie było zbyt łatwe, twórcy zapewn...

Noty

LEGO Star Wars

17-05-2010 18:31 | Komentarze: 0
LEGO Star Wars to gra której akcja opiera się na wydarzeniach przedstawionych w pierwszych trzech epizodach sagi Gwiezdne wojny.
Głównymi bohaterami są ludziki lego z zestawów odnoszących się do tego filmu. Można wcielić się w postacie z: Mrocznego Widma, Ataku Klonów i Zemsty S...

Final Fantasy IV

19-05-2010 22:17 | Komentarze: 0
Fabuła gry rozgrywa się głównie na Ziemi, którą zamieszkują dwie rasy: ludzie i żyjące pod jej powierzchnią krasnoludy. Oprócz swojego naturalnego satelity, czyli Księżyca, wokół Ziemi krąży także sztuczny glob zdominowany przez dwie nieco dziwniejsze nacje. Lunarian, pochodzących...

Final Fantasy XI

19-05-2010 22:21 | Komentarze: 0
Final Fantasy XI to MMORPG wyprodukowany i wydany przez Square Enix jako część serii Final Fantasy . Jest dwadzieścia lat po wielkiej wojnie z Shadow Lordem. Świat Vana’diel powraca do swojej dawnej świetności, jednakże bestie dowodzone kiedyś przez Shadow Lorda są nadal rozjuszone i zaczynają ponownie atakować. Nacje z Bastok, San d’Oria i Windurst potrzebują pomocy, ponieważ są bezsilne wobec ataków wrogów. Wysyłają sygnał o pomoc, której musi udzielić gracz.

Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus

19-05-2010 22:28 | Komentarze: 0
Akcja gry ma miejsce trzy lata po zakończeniu oryginalnej Final Fantasy VII. Głównym bohaterem jest tu Vincent Valentine, który zmuszony jest walczyć z Deep Ground Soldiers - tajemniczą, ukrywającą się pod miastem Midgar armią, stworząną przez korporację Shin-Ra, jeszcze za czas...

Final Fantasy VII: Crisis Core

19-05-2010 22:31 | Komentarze: 0
Crisis Core: Final Fantasy VII jest czwartą grą z Kompilacji FFVII. Opowiada historię Zacka, która wydarzyła się na około pięć lat przed wydarzeniami z oryginalnej gry, kiedy to Cloud i Zack uciekają ze zniszczonego miasta Nibelheim (w trailerze znane jako Niblheim).
Gra oferuje na...

Hitman: Krwawa forsa

20-05-2010 17:17 | Komentarze: 0
Hitman: Blood Money jest powrotem do założeń z pierwszej części serii. Główny bohater znowu zabija dla pieniędzy, a nie z pobudek osobistych i znowu zarobione pieniądze będzie można wydać na zakup ekwipunku. Tym razem ta opcja została jednak wzbogacona o możliwość ulepszania broni, jak i reszty wyposażenia.

Hitman: Kontrakty

20-05-2010 17:20 | Komentarze: 0
W grze Hitman: Contracts poznasz przeszłość agenta numer 47 i sam wykonasz szereg najbrutalniejszych zabójstw na zlecenie. Trzecia część niesamowitej serii to jeszcze bardziej napięte sytuacje i niebezpieczne kontrakty do wykonania.

Gra Hitman: Contracts dostarczy graczom je...

Hitman 2: Silent Assassin

20-05-2010 17:23 | Komentarze: 0
W pierwszej części, bohater wykonując zabójstwa na zlecenie trafia na ślad tajemniczego spisku. Okazuje się, że wszystkie wykonane zabójstwa były częścią planu dr Otta Wolfganga Ort-Meyera, naukowca, który pragnął stworzyć idealnego człowieka metodą klonowania. W tym skomplikowanym procesie stworzył głównego bohatera, wraz z innymi klonami. Gdy już były gotowe, wysłał nr 47, by ten zabił jego niewdzięcznych sponsorów. Potem zastawia na Hitmana pułapkę by jego też zgładzić.

Just Cause 2

21-05-2010 11:06 | Komentarze: 0
Just Cause 2 to kolejna odsłona serii gier akcji, która zadebiutowała na rynku elektronicznej rozrywki w drugiej połowie 2006 roku. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku pierwowzoru, program został opracowany przez szwedzką firmę Avalanche Studios.

Głównym bohaterem gry [t]Ju...

Tomb Raider: Legenda

22-05-2010 18:04 | Komentarze: 0
Najsłynniejsza bohaterka gier komputerowych powraca w grze Lara Croft Tomb Raider: Legenda! Tym razem Lara będzie podróżowała po całym świecie w poszukiwaniu starożytnego, angielskiego artefaktu. Na jej drodze staną siły zła prowadzone przez jej byłego rywala... który od dawna uznany by...

Kingdom Hearts: Birth by Sleep

24-05-2010 18:40 | Komentarze: 0
Kingdom Hearts: Birth by Sleep to kolejna gra RPG powstała na konsolę PSP.
Gra jest prequelem pierwotnego Kingdom Hearts. Akcja dzieje się dziesięć lat z przed wydarzeń z Kingdom Hearts. Kingdom Hearts: Birth by Sleep przenosi nas do bajkowej krainy rodem z filmów Disneya. Gra podzielona jest na trzy części, które rozgrywają się równocześnie.

Tomb Raider: The Angel of Darkness

24-05-2010 18:43 | Komentarze: 0
Wymyślona na potrzeby gry fabuła napisana została tak, aby przekonać graczy co do zasadności stworzenia kolejnej części serii. W poprzedniej osłonie, The Last Revelation, główna bohaterka została uśmiercona, jak jednak okazuje się w The Angel of Darkness, przeżyła. Lara ...

Tomb Raider: Anniversary

24-05-2010 18:45 | Komentarze: 0
Lara jako dziewięciolatka przeżyła katastrofę lotniczą w Himalajach, gdzie była świadkiem tajemniczej śmierci swojej matki. Po tym, jak cudem przetrwała podczas samotnej, dziesięciodniowej podróży z miejsca katastrofy do Katmandu, spędziła resztę dzieciństwa pod troskliwym okiem sweg...

Rally Championship

11-06-2010 23:54 | Komentarze: 0
Rally Championship to stworzona przez Magnetic Fields, wydana w 1999 roku przez Actualize komputerowa gra wyścigowa. Gra umożliwia grę w trybie singleplayer oraz multiplayer (na podzielonym ekranie, w sieci LAN, w Internecie oraz w grę do czterech osób na jednym komputerze - gracze graj...

Legacy of Kain: Defiance

23-06-2010 17:35 | Komentarze: 0
Historia zaczyna się od intra (zapożyczonego z gry Soul Reaver), na którym widać, że Kain łamie skrzydła Raziela i nakazuje wrzucić go podwładnym wampirom do Jeziora Śmierci. Raziel chce się zemścić. Akcja dzieje się jak zwykle w krainie Nosgoth.taką nadzieję, że być może będzie następna część gry.

Legacy of Kain: Soul Reaver 2

23-06-2010 17:38 | Komentarze: 0
Legacy of Kain: Soul Reaver 2 to kontynuacja Soul Reaver. Opowiada dalsze losy Raziela. W tej części serii Raziel nie chce zabić Kaina, lecz poznać całą prawde o sobie i przeznaczeniu.

W Legacy of Kain: Soul Reaver podczas pierwszego pojedynku Kaina z Razielem, miecz So...

Legacy of Kain: Soul Reaver

23-06-2010 17:40 | Komentarze: 0
Legacy of Kain: Soul Reaver to gra opowiadająca o losach wampira Raziela. Raziel został skazany na śmierć przez Kaina - wrzucony do Jeziora Zmarłych. Odrodził się i pragnie zemsty na swoim byłym panu. Pokonuje swoich braci, zdobywa mistyczny miecz Soul Reaver, z którym łączy się n...

Carmageddon

25-06-2010 23:34 | Komentarze: 0
Carmageddon to pierwsza gra z serii brutalnych wyścigów samochodowych wyprodukowanych przez Stainless Games i wydanych przez Interplay oraz SCi.

Pierwotnie została ona wydana na komputery PC (z systemem operacyjnym DOS) w roku 1997, ale szybko ukazały się wersje na komputery Macintosh...

Chrono Trigger

25-06-2010 23:41 | Komentarze: 0
Chrono Trigger to gra wideo typu RPG, stworzona i wydana przez Square (teraz Square Enix) na konsolę Super Nintendo Entertainment System w 1995 roku. Gra opowiada historię grupy młodzieży, która podróżuje w czasie, aby zapobiec zniszczeniu świata. Square wydał port gry, stworzony prz...

Chili Con Carnage

29-06-2010 23:22 | Komentarze: 0
Chili Con Carnage to gra komputerowa stworzone na platformę PlayStation Portable przez Deadline Games i wydana w 2007 roku przez Eidos. Jest to skrócona wersja gry Total Overdose - nie ma w niej misji pobocznych oraz swobodnego poruszania się po mieście.

Kane & Lynch: Dead Men

04-10-2010 14:01 | Komentarze: 0
Kane & Lynch: Dead Men to mroczna i brutalna opowieść o dwóch skazańcach, którzy uciekają z celi śmierci. Pierwszy z nich jest byłym najemnikiem, drugi – okrutnym psychopatą. Choć ci dwaj zupełnie do siebie nie pasują, muszą współpracować, aby przeżyć.

Twórcy serii Hitman – IO Interactive – ponownie wznoszą się na wyżyny swoich umiejętności, gwarantując doskonałą rozrywkę, przełomowe rozwiązania technologiczne i mrożącą krew w żyłach fabułę. Kane & Lynch: Dead Men to historia tylko dla graczy o mocnych nerwach!

Final Fantasy XI: Shantotto Ascension - The Legend Torn, Her Empire Born

12-07-2010 15:39 | Komentarze: 0
Final Fantasy XI: Shantotto Ascension - The Legend Torn, Her Empire Born jest trzecim dodatkiem wzbogacającym grę Final Fantasy XI.
Fabuła koncentruje się na profesorze Shatotto, który wrócił do Windurst po niewyjaśnionej nieobecności.

Final Fantasy: Dissidia

12-07-2010 15:46 | Komentarze: 0
Final Fantasy: Dissidia jest grą zręcznościową wydaną wyłącznie na PSP. W grze znajdziemy aż 20 bohaterów z całej serii Final Fantasy, między innymi: Tidus, Zidane Tribal, Cloud Strife, Shantotto i Firion.
Fabuła toczy się wokół dwóch bogów: Cosmos, bogini harmonii, i Chaos, bóg niezgody.

Final Fantasy Agito XIII

12-07-2010 15:52 | Komentarze: 0
Final Fantasy Agito XIII to spin-off gry tworzonej przez Square-Enix na Playstation 3 oraz Xbox 360, Final Fantasy XIII.

Gra pierwotnie ukazać się miała w Japonii na telefonach komórkowych, jednak ostatecznie zagości na przenośnej konsoli Playstation Portable. Prace nad wersją dla telefonów komórkowych zostały tymczasowo wstrzymane. Agito XIII wraz z Final Fantasy XIII oraz Final Fantasy Versus XIII tworzy kompilację Fabula Nova Crystallis Final Fantasy XIII. Data premiery nieznana.

Final Fantasy XI: 2008 Edition

12-07-2010 15:55 | Komentarze: 0
Jedenasta część Final Fantasy to gra wyjątkowa, bowiem cała rozgrywka toczy się w Internecie. Final Fantasy XI Complete jest typowym przedstawiciel gatunku MMORPG. Na całym świecie tysiące graczy żyją w wirtualnej rzeczywistości, tworząc prawdziwą społeczność. Dzięki dużemu zróż...

Final Fantasy Tactics: The War of the Lions

12-07-2010 16:05 | Komentarze: 0
Final Fantasy Tactics: The War of the Lions to kolejna gra z serii Final Fantasy wydana przez Square-Enix na konsolę PSP. Jest to gra strategiczna (turowa) łącząca ze sobą elementy typowego RPG-a.

Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes of Time

12-07-2010 16:09 | Komentarze: 0
Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes of Time jest kolejną częścią z minii serii Final Fantasy Crystal Chronicles. W grze wcielamy się w bohatera, który po powrocie z gęstego lasu, gdzie w ramach świętowania swoich szesnastych urodzin musiał stoczyć walkę z wieloma przeciwnikami, odkrywa, że jego mała siostra, Charlotta, zachorowała na dziwną przypadłość. Cała sprawa związana jest z tajemniczym kryształem znalezionym przez dziewczynę. Młody śmiałek musi wyruszyć w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć lekarstwo mogące pomóc w ocaleniu Charlotty.

Final Fantasy XII: Revenant Wings

12-07-2010 16:14 | Komentarze: 0
Final Fantasy XII: Revenant Wings jest kontynuacją opowieści z gry Final Fantasy XII, w przeciwieństwie do poprzedniej części gra została wydana na konsolę NDS. Gra łączy ze soba elementy strategii z RPG.

Final Fantasy XI: A Crystalline Prophecy - Ode of Life Bestowing

13-07-2010 17:26 | Komentarze: 0
Final Fantasy XI: A Crystalline Prophecy - Ode of Life Bestowing jest pierwszym dodatkiem do gry Final Fantasy XI. Dodatek ten wzbogaca grę o nową przygodę i przedmioty. Scenariusz oferuje 12 zadań kończących się finałową bitwą. Zwycięstwo daje dostęp do cennych nagród, a jego podsumowaniem jest krótki film.

Final Fantasy XI: A Moogle Kupo d’Etat - Evil in Small Doses

13-07-2010 17:30 | Komentarze: 0
Final Fantasy XI: A Moogle Kupo d’Etat - Evil in Small Doses jest jest kolejnym mini-dodatkiem do gry multiplayer Final Fantasy XI. Dodatek zawiera wiele niesamowitych przygód połączonych ze sobą krótkimi filmikami.

Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers

13-07-2010 17:48 | Komentarze: 0
Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers to kolejna gra RPG z podserii Final Fantasy Crystal Chronicles, wydaną na konsolę Nintendo.
Sedno gry opiera się na ochronie wiecznie zagrożonych kryształów i walce z różnej maści potworami, która czyni naszych bohaterów silniejszymi i pozwala im na dalszą opiekę nad siłami spajającymi świat.

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a Darklord

13-07-2010 17:52 | Komentarze: 0
Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a Darklord to kolejna gra RPG z podserii Final Fantasy Crystal Chronicles, wydaną na konsolę Nintendo.
Sedno gry opiera się na ochronie wiecznie zagrożonych kryształów i walce z różnej maści potworami, która czyni naszych bohaterów silniejszymi i pozwala im na dalszą opiekę nad siłami spajającymi świat.

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King

13-07-2010 17:54 | Komentarze: 0
Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King to kolejna gra RPG z podserii Final Fantasy Crystal Chronicles, wydaną na konsolę Nintendo.
Sedno gry opiera się na ochronie wiecznie zagrożonych kryształów i walce z różnej maści potworami, która czyni naszych bohaterów silniejszymi i pozwala im na dalszą opiekę nad siłami spajającymi świat.

Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon

13-07-2010 17:58 | Komentarze: 0
Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon jest grą RPG ze znanej wszystkim serii Final Fantasy. W przeciwieństwie do innych gier z serii położono nacisk na ukazanie tytułowych Chocobo's, więc cała fabuła kręci się wokół tych ptaków.

Final Fantasy IV: The After Years

13-07-2010 18:03 | Komentarze: 0
Final Fantasy IV: The After Years jest kontynuacją gry Final Fantasy IV wydaną wyłącznie na konsolę Wii. Fabuła skupia się na przygodach Ceodore’a, który jest synem głównych bohaterów poprzedniej części. Gra toczy się 17 lat po wydarzeniach z Final Fantasy IV.

Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift

13-07-2010 18:07 | Komentarze: 0
Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift jest kontynuacją gry Final Fantasy Tactics Advance, wydaną na konsolę NDS. Znów mamy przyjemność odwiedzić krainę Ivalice i wszystkich jej mieszkańców. W grze wcielamy się w postać chłopca o imieniu Luso.

Final Fantasy: The 4 Heroes of Light

13-07-2010 18:12 | Komentarze: 0
Final Fantasy: The 4 Heroes of Light to kolejna gra z serii Final Fantasy, jest typowym przedstawicielem gatunku RPG. Gra nie jest oparta na żadnej innej, ma swoją unikalną fabułę i bohaterów. Fabuła oraz mechanika gry jest prosta i klasyczna.

Final Fantasy I & II: Dawn of Souls

13-07-2010 18:16 | Komentarze: 0
Final Fantasy I & II: Dawn of Souls jest kompilacją dwóch pierwszych gier z serii Final Fantasy. Została wydana na konsolę Game Boy Advance. Dawn Of Souls posiada kilka usprawnień, jak na przykład:
  • Nowa grafika, podobna do Final Fantasy Origins
  • Wykorzystanie techniki Mode 7 do scen latania Airshipami
  • Usprawnienia rozgrywki - jeśli postaci rozkaże się zaatakowanie potwora, a podczas walki ten potwór zginie, postać zaatakuje inny cel
  • Obniżenie poziomu trudności gry, ale zwiększenie HP wielu wrogów

Front Mission Evolved

02-10-2010 13:32 | Komentarze: 0
Pierwsza tego rodzaju gra w serii Fron Mission Evolved jest wypakowaną akcją strzelaniną z widokiem z trzeciej osoby i następną częścią klasycznej serii Front Mission. Gracz przejmie pełną kontrolę nad Wanzerem - masywną, humanoidalną i w pełni modyfikowalną maszynę wojenną w kampanii dla jednego gracza jak i rozgrywce wieloosobowej online.

Kane & Lynch 2: Dog Days

04-10-2010 14:06 | Komentarze: 0
Kane & Lynch 2: Dog Days jest surową i brutalną strzelanką stworzoną po to, by wciągnąć graczy w intensywną historię o dwóch najbardziej niepokojących kryminalistach świata gier i przenieść ich do podziemi Szanghaju.

Kane & Lynch 2: Dog Days prezentuje nowe wizualne doświadczenia inspirowane reżyserami filmów dokumentalnych. Każdy aspekt gry został stworzony tak by dostarczyć świeże spojrzenie na słowa „intensywność” i „realizm” w grach video.

Deus Ex: Human Revolution

21-11-2010 05:38 | Komentarze: 0
Deus Ex: Human Revolution jest kolejną częścią słynnego action-RPGa osadzonego w cyberpunkowej wizji przyszłości. Gra jest prequelem dla poprzednich części, a za jej powstanie nie odpowiada już ekipa Ion Storm, lecz montrealskie studio firmy Eidos. Pomimo tego fabuła gry przygotowa...

Zendoku

06-12-2010 18:14 | Komentarze: 0
Zendoku to pozycja o charakterze logicznym, będąca wariacją na temat niezwykle popularnej łamigłówki o nazwie Sudoku. Zasady gry są proste, chociaż ich praktyczne wykorzystanie sprawia problemy nawet najlepszym. Diagram należy wypełnić w taki sposób, aby w każdym wierszu, kolumnie i kwadracie umieścić wskazane obrazki. Szkopuł tkwi w tym, że na danym obszarze konkretny wzór może pojawić się tylko raz. Zabawa odbywa się na planszy, złożonej z dziewięciu pół, z których każde dodatkowo podzielono na mniejsze elementy (3x3).

Just Cause 3

11-09-2015 13:31 | Komentarze: 0
Śródziemnomorska Republika Medici cierpi pod brutalnymi rządami generała Di Ravello, dyktatora z niezaspokojonym apetytem na władzę. Zacznij działać Rico Rodriguezem, człowiekiem z misją zniszczenia władzy generała wszelkimi niezbędnymi środkami. Z ponad 400 milami kwadratowymi ca...

Hitman GO: Definitive Edition

25-04-2016 12:30 | Komentarze: 0
Hitman GO to oparta na prostych zasadach, jednak trudna do mistrzowskiego opanowania, strategiczna gra turowa oparta na uniwersum Hitmana. Na graczy czeka 7 rozdziałów częściowo inspirowanych lokacjami z podstawowej serii.

NieR: Automata

04-03-2017 15:17 | Komentarze: 0
NieR: Automata to gra akcji z elementami RPG, która jest tworzona we współpracy z Platinum Games - autorami m.in. Metal Gear Rising: Revengeance oraz wysoko ocenianej serii Bayonetta. Opowiada ona historię androidów 2B, 9S oraz A2, które stoczą walkę o odzyskanie postapokaliptycznego ś...