string(15) ""
» Blog » Spotkania na G+
07-12-2012 16:14

Spotkania na G+

W działach: rpg | Odsłony: 0

Spotkania na G+
Zapraszam do społeczności, którą utworzyłem na G+, nazwanej RPG Spotkania.

Społeczność została pomyślana, jako centrum spotkań na żywo (Hangouts), których celem jest rozegranie sesji RPG, dyskutowanie o grach fabularnych, albo wygłoszenie prezentacji (np. dotyczącej systemu autorskiego, czy technik mistrzowania).

Chodzi o to, żeby znalezienie chętnych do gry lub dyskusji za pomocą tego medium stało się łatwiejsze niż jest do tej pory. Zapraszam!

Komentarze


dzemeuksis
   
Ocena:
+1
Usunąłem personalny atak tyldy (nie na mnie).
07-12-2012 16:33
etcposzukiwacz
    Zakłady bukmaherskie
Ocena:
+4
No to mamy już RPG Spotkania i RPG Polska, co jeszcze będzie? Oczywiście zmierzajmy do jedynego słuszego celu - każdy rpgowiec lub rpgówka (żeby nie było wiadomo czego, słowa na d.) musi mieć swoją grupe! Może czas przyjmowac zakłady kiedy osiagniemy ten raj? ;)
Smutno patrzyć jak w sumie naprawde niewielka grupa dzieli się i rozdrabnia :(
07-12-2012 19:09
Krzyś
   
Ocena:
0
Naprawdę nie chcę być złośliwy ani niczego reklamować, więc bez urazy ale... Master Mind did it first?
07-12-2012 19:25
Zuhar
   
Ocena:
+2
Tak Master Mind był pierwszy. Mnie jednak bardziej interesuje kto zrobi to lepiej, a nie kto wcześniej.
07-12-2012 19:30
Krzyś
   
Ocena:
+3
Ale po co mnożyc byty? W ten sposób tylko się dzieli społeczność i tak już podzieloną i niewielką. Często jest tak, że ludzie nawet nie wiedzą że coś istnieje, albo jak coś wygląda i próbują robić własne.
I Zuhar, ale jak tu coś można zrobić lepiej? I jedno i drugie (tak mi się zdaje) ma spełniać te same założenia, przy czym Master Minsd już działa, wystarczy wejść i spotkać się ze znajomymi, to nie jest zamknięta społeczność

Żeby nie było - nie hejtuję wcale pomysłu. Życzę mu jak najlepiej, po prostu martwi mnie że nie jest do końca oryginalny i świeży oraz to "każdy sobie rzepkę skrobie"
07-12-2012 19:36
kbender
   
Ocena:
+5
Ok, o co chodzi w tej akcji zakładania społeczności RPGowych na G+?

Jakiś skoordynowany trolling?
07-12-2012 19:38
dzemeuksis
   
Ocena:
+1
@etcposzukiwacz
Tobie chyba umknęła idea tego, co założyłem.

@Krzyś

1. Nie potrzeba oddzielnego oprogramowania - wystarczy przeglądarka internetowa.
2. Zaplecze społecznościowe ściśle zintegrowane z videokonferencjami.
3. BROADCAST LIVE na cały internet
4. Automatyczna archiwizacja nagrania konferencji

I takie tam drobne przewagi... ;)

Zawsze byłem zachwycony ideą MM i mocno jej kibicowałem. Niemniej konieczność instalacji specjalnego oprogramowania sprawiała, że jak dotąd nie wziąłem udziału w żadnym posiedzeniu.

Co nie zmienia faktu, że moim celem nie jest rywalizacja z Master Mindem - możliwe, że to rozwiązanie ma nawet jakieś przewagi, o których nie wiem, czy z których sobie nie zdaję sprawy. Niemniej dla mnie osobiście konieczność zainstalowania dodatkowej aplikacji, to duży problem. Stąd szukam innych rozwiązań.
07-12-2012 19:47
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1
@ dzemeuksis
Nie krytykuje w tym wpisie akurat Twojej inicjatywy.

[ Sory że pod Twoim wpisem, ale pod Petersburga nie moge. ]
Musze przyznać wyrazy szacunku dla Repka. Potersburg płacze nad "nierzetelną administracją" a on daje mu polecajke. Mało kogo byłoby stać na takie luźne podejście. Brawo.
07-12-2012 19:49
Krzyś
   
Ocena:
0
@dzeme,
"oprogramowanie", jak to dumnie brzmi ;D Wystarczą naprawdę trzy-cztery kliknięcia żeby zacząć, a Mumble są tak małym programikiem... (do tego korzysta z niego mnóstwo innych społeczności, taki dużo dużo lepszy Skype) I nie trzeba nigdzie konta zakładać tak naprawdę. Dla mnie funkcjonalność Mumbla bije konta google.

Dla mnie obsługa konta Google jest okropna. Nieintuicyjna, dlatego z niego nie korzystam. Ma za dużo opcji w których człowiek się gubi. Do tego czy przypadkiem Hangoutsy też czegos nie poterzbują do doinstlowania?

Także każdy wybiera co mu wygodniejsze. Do MM też się długo nie mogłem przekonać, by myślałem że będzie niewygodne. Ja z ciekawościa będę się przyglądał jak się to rozwinie, ale pozostanę przy miejscach, gdzie jest naprawde dużo ludzi. ;)
07-12-2012 19:54
dzemeuksis
   
Ocena:
0
@kbender

Google uruchomiło dopiero co taką opcję i okazało się, że jest gigantyczne zapotrzebowanie.

Z tym że akurat moja społeczność różni się nieco od pozostałych (które też się różnią od siebie, nota bene), bo ma zrzeszać erpegowców, którzy mają chęć korzystać - choćby biernie - z medium, jakim są Google Hangouts (Spotkania). Nie erpegowców w ogóle.
07-12-2012 19:56
kbender
   
Ocena:
+1
Aha, dzięki,
To nie wiem czy zapisać się do wszystkich trzech, czy poczekać i zobaczyć, która ze społeczności przetrwa miesiąc :)
07-12-2012 20:05
Petra Bootmann
   
Ocena:
+2
Krzyś - jasne, że społeczność jest podzielona. Nie tylko, że każde z nas ma własne sympatie i antypatie, ale też dlatego, że mamy różne potrzeby. Nawet jeśli chcemy mieć miejsce na wypowiedzenie się, możemy mieć różną wizję tego, jak miałoby to wyglądać (do kogo to jest, czego te osoby potrzebują, jak bardzo luźna ma byc rozmowa, jaka jest polityka grupy).
07-12-2012 20:13
KFC
   
Ocena:
0
Dawno nie byłem na MM ale pamiętam, że serwer miał jakieś ograniczenia do 10 użytkowników, do tego trzeba za niego płacić i takie tam.. w Góglu masz za darmo, więc nie zdziwie się jak i MM przesiądzie się na rozwiązania z Mountain View ;)
07-12-2012 22:16
Krzyś
   
Ocena:
0
Widac masz leciwe informacje KFC. Nie ma ograniczenia do 10 użytkowników. I jak dotąd nikt nie wymagał ode mnie ani złotówki za serwer, choć jak będzie trzeba to pewnie dam tych parę złotych.

Ed. Choć nie przeczę, nie jest oczywista Mumble rozwiązaniem idealnym. Ale na razie wystarczy.
Wciąż, największą bolączka dla mnie jest to rozłażenie się w szwach.
07-12-2012 22:24
chardros
   
Ocena:
0
@Krzyś

Myślę, że KFC myślał o wideokonferencjach na Skype. Grupowe (czyli na więcej niż 2 osoby) są płatne i mają limit użytkowników.
Google hangouts mają limit 9 użytkowników, ale są bezpłatne.
Mumble w ogóle nie wspiera wideokonferencji, tylko samo audio.
08-12-2012 07:34
Albiorix
   
Ocena:
0
Ja wole g+ niz mumble bo bez pamietania jakichs ip i hasel dziala mi na wszystkich moich komputerqch, laptopach, tabletach, telefonach a za rok albo dwa zapewne tez w lodowce i zlewie. I nawt moja "rety rety to ma przyciski ratunku" mama jakos sobie z tym poradzila.
08-12-2012 14:53
chardros
   
Ocena:
0
Warto dodać, że hangouts są zintegrowane z youtube, dając opcje transmisji rozmowy na zywo do szerszej liczby użyszkodników oraz jej udostępnienia do późniejszego odtworzenia.
08-12-2012 17:30
earl
   
Ocena:
0
Inicjatywa jest dobra, byle by tylko wypaliła. W każdym razie życzę powodzenia.
08-12-2012 20:31

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.