string(15) ""
» Blog » Społeczność graczy RPG w odbiciu monitora.
12-03-2013 12:48

Społeczność graczy RPG w odbiciu monitora.

Odsłony: 80

Ostatnimi czasy przykuta jestem do komputera bardziej niż zwykle. Nie mam praktycznie chwili czasu, podczas której mogłabym zająć się czymś innym i nie tracić uczestnictwa w ciekawych i dynamicznych dyskusjach.

Poltera poznaję powoli, zaległości w znajomości zamieszczonego tu materiału są ogromne. Bardzo trudno wypowiadać się nie wiedząc kto kim jest i co myśli. Okazuje się, że jest tu więcej znajomych niż przypuszczałam, a to bardzo pozytywne zaskoczenie. Najbardziej w Polterze podobają mi się charaktery ludzi - tak bardzo wyraziste i zróżnicowane. Ludzie tu są tak bezpośredni i inteligentni, że trudno mi powstrzymać uśmiech czytając kolejną jadowitą i przepełnioną cynizmem wypowiedź. Mam nadzieję, że to się nie skończy, bo takiego zbiorowiska indywidualistów nie widziałam chyba nigdzie wcześniej. Ku mojemu zaskoczeniu ilość notek na blogach nie powala, a spodziewałam się, że zostanę zasypana zarówno nimi, jak i negatywnymi komentarzami. Moi rozmówcy z poza Poltera nie pozostawiali żadnych wątpliwości co do obrazu tu panujących zwyczajów. A jednak ich nie widzę. Może źle szukam, a może mam to szczęście nie podciągać pod trollerkę każdego ukąszenia które widzę.

Grupy na Facebooku to coś zupełnie innego. Tam dyskusje są o wiele bardziej dynamiczne, przez co dużo szybciej się zaogniają.
Poruszony został temat wystąpienia na Pyrkonie jednej pań z kontrowersyjnej grupy zamkniętej "Erpegi są dla dziewczyn" pod łudząco podobną nazwą "Erpegi są dla...". Wywołało to falę protestów i pytań w samej grupie, a sprawa do tej pory pozostaje niewyjaśniona. Sama autorka odcina się twierdząc, że jej wystąpienie będzie dotyczyło tematu w ogóle a nie tylko grupy. Pozostaje czekać i obserwować.

Nie daruję sobie jednak, jeśli nie zaznaczę jak pozytywne reakcje wywołuje u mnie grupa "Panie i Panowie, zagrajmy w RPG". Ludzie aktywnie uczestniczą w dyskusjach, a same dyskusje są kulturalne i konkretne. Nawet bezpośrednie wyrażanie swoich opinii, często skrajnie różniących się od opinii reszty uczestników, nie wywołuje wojen, a jedynie dyskusję. Nie wiem jak długo utrzyma się taki stan rzeczy, ale oby jak najdłużej.

Ze wszystkich poruszonych wszędzie tematów, od Pyrkonu, do Dedeków najbardziej zainteresowała mnie jedna wypowiedź. Odnosiła się ona do tematu charakterów postaci i stawiała proste pytanie - skoro zabijanie jest złe, to iloma dobrymi postaciami grałeś?
Tak się akurat składa, że gram aktualnie młodziakiem co to chce być rycerzem, więc kwestia dobra jako takiego jest dla mnie bardzo na czasie. Zawsze tłumaczyłam to sobie tak - skoro przeciwnik chce mnie zabić, to nie ma nic złego w bronieniu się. Ale przekładając to na normalne rozumowanie - czy naprawdę w obronie własnej potrafilibyśmy zabić z zimną krwią i bez wyrzutów sumienia, dalej uważając się za dobre osoby?

Komentarze


kbender
   
Ocena:
0
@Agrafka
Nad każdym komciem powinnaś widzieć gudzik [del] służący do kasowania dyskusji takich jak offtop Z. i dz.

Witamy na Polterowych blogach.

PS - kasowanie możesz zacząć od tego komentarza, nie obrażę się ;)
12-03-2013 18:35
Albiorix
   
Ocena:
+1
Grupa "Panie i Panowie" jest OKROPNA. Cały dzień przeszkadza mi dzisiaj w pracy, co kilka słyszę "bim!" - ktoś znowu napisał coś w wątku o głupich mechanikach. AaAaAAaaaa! Czemu wy w ogóle piszecie w godzinach pracy?
12-03-2013 18:57
KFC
   
Ocena:
0
Wiesz nie każdy jest super busy coderem, niektórzy mają nudną pracę w bibliotece np. ... ;)

12-03-2013 19:23
Albiorix
   
Ocena:
+1
Przecież oni segregują 700 milionów ton antycznych woluminów dziennie!
12-03-2013 19:25
Agrafka
   
Ocena:
+3
@kbender wyznaję okropną i absolutnie nieskrępowaną wolność słowa, więc na razie zaryzykuję zostawienie komentarzy, ale wezmę sobie do serca twoją radę - na przyszłość. Tym bardziej, że zależy mi na waszych opiniach w każdym z tematów. Dopóki któraś ze stron nie zwróci się w sprawie usunięcia postów, albo nie zaczną na siebie jawnie bluzgać - chcą prowadzić publiczną dyskusję to proszę bardzo.

12-03-2013 19:31
KFC
   
Ocena:
+1
Uważaj też Agrafka na takie kwiatki jak:
"Nie życzę sobie abyś komciował pod moim komciem" - it's P0lter :D
12-03-2013 20:10
Aure_Canis
   
Ocena:
+3
"zależy mi na waszych opiniach w każdym z tematów"

Są tematy, których tu nie wolno niektórym poruszać. Na przykład - gdy Aure skomentuje avatar jakiejś kobiety, od razu się odezwie głos, że oceniam użytkowniczki po obrazkach i jestem seksistą. Mówię serio, od pewnego czasu boję się to robić.
12-03-2013 21:45
Kot
   
Ocena:
0
Trzeba było uciekać...
* wstaje, otrzepując się i wycierając ślad obcasa z twarzy *

@KFC: Sam jesteś nudny. Inteligentni ludzie się nie nudzą. Szczególnie w bibliotece. :P
12-03-2013 22:49
KFC
   
Ocena:
0
Dobrze, że masz wyrozumiałego szefa :P
12-03-2013 22:57
XLs
   
Ocena:
0
@Albiorix
Jest opcja "nie obserwuj wątku'";). Chyba że chcesz, a to już twoja wina że wygrywa ciekawość!:D
13-03-2013 09:34
Agrafka
   
Ocena:
+1
@Aure_Canis ostatnio dowiaduje się o wielu seksistowskich rzeczach, o których nigdy wcześniej bym nie pomyślała, że mogą takie być. Taka dola, czasy się zmieniają.
13-03-2013 12:13

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.