string(15) ""
» Blog » Spisek tu, spisek tam...
04-09-2006 20:59

Spisek tu, spisek tam...

Odsłony: 4

Rozpoczynając swoją pierwszą notkę chciałbym przyjrzeć się otaczającej nas rzeczywistości fandomowej. Jest śmiechu warta, ale cóż... to jest Polska, nieprawdaż? Miejsce paradoksów (tak, to jest aluzja), ciągłych wojen, kłotni o prawa autorskie i inne pierdoły, które u niektórych wywołują pełne litości uśmiechy.

Valkiria. Serwis prowadzony przez znanego nam pana A, często określanego mianem Vodza. A jest zły. Valkiria też jest zła, bo... no właśnie? Niektórzy opuszczają V w angielskich alfabetach, bo zbyt kojarzy się z Valkirią. Niektórzy rzygają, gdy widzą czerwone logo. Zsu-Et-Am (czy jak mu tam) - zrymowało się - nie lubi Valkirii, chce, żeby była od niego jak najdalej. Inni tak samo: Seji (którego ostatni wpis nakłonił mnie do założenia bloga na P), a także rzesze innych ludzi, którzy naprawdę zaczynają wierzyć, że w internecie, w fandomie, może rozpętać się wojna.

Poltergeist. Mega zarąbisty serwis, który od jakiegoś czasu wpadł w paranoję doszukiwania się kolejnych teorii spiskowych - u Sejiego wszystko widać. Więcej mi się o nim pisać nie chce.

Na tym blogu chciałem pomóc kolegom z P ujawnić działania złego V przeciwko dobremu P.

Już samym dowodem jest słynne zdjęcie z tablicą. No bo kto inny, jak któryś z okropnych żołnierzy V, mógł dopisać te słowa? Przeciw Sejiemu, który przecież jest nie byle kim! Wstyd, Valkirio, wstyd! I myślicie sobie teraz, wy, ludzie Vki, że ujdzie wam to na sucho? Że zostanie wam odpuszczone luźne podejście do fantastyki, do fandomu, który aż kipi od konfliktów? Myśleliście, że można tak po prostu nabrać dystansu do sprawy i śmiać się z niej? Otóż nie! Nie będziecie się śmiać! Trzeba płakać i krzyczeć! Trzeba roztrząsać to wszystko, a najlepiej podać sprawę do sądu, bo wy nie możecie sobie żartować. O nie! P nie będzie się śmiać, bo nikt nie lubi się śmiać z siebie. A wy się śmiejecie z P i dostaniecie za swoje!

I dajcie w końcu Sejiemu spokój!
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


1682

Użytkownik niezarejestrowany
    Dwa pytania
Ocena:
0
- Czy V-TV/T-V/tV będzie miało własny kanał telewizyjny czy będzie emitowane jako program na którymś z istniejących kanałów?
- Jeśli kilka osób zarabia prawdziwe pieniądze na Valkirii, to można zapytać, ile można uzyskać z takiej pracy w V-firmie?
05-09-2006 16:55
Urko
    Mały OT.
Ocena:
0
Ezechiel na U-Bocie powiedział, AFAIR, że Poltergeist ma o 20 tys. więcej, a nie 20 razy więcej wejść od Valkirii. Nie użył sformułowania "razy".
05-09-2006 17:31
~XeroBoy

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Eh... nie chce mi się na to odpowiadać, zgadzam się ze wszystkim jakby co, odpowiem tylko Filio bo go widzę bez suwania poldkiem.

Czy w VTv...ble ble?
Telewzija internetowa. Z początku tylko pliki do pobrania z download, następnie możliwość oglądania na stronie, a na końcu ruszenie na licencji telewizji internetowej. Ale to trochę portwa ;).

- Kasa
Nie posiadam informacji na temat ilości pieniędzy zarabianych przez redaktorów Valkirii, lecz wiem tyle, że pensja jest wyższa o pare stówek od pensji przeciętnego nauczyciela (porównywalna do pensji dyplomowanego).
Oficjalne informacje może podać tylko Artut.

Mówił ("Gildia ma dwa razy więcej niż polter, a polter 20 więcej niż Valkiria). W ogóle trochę niefajna była jego przemowa w stosunku do tego, co mówiły (przyjaźnie) inne serwisy :). Szeczgólnie Inny Świat był miły :D
05-09-2006 17:49
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Nie posiadam informacji na temat ilości pieniędzy zarabianych przez redaktorów Valkirii, lecz wiem tyle, że pensja jest wyższa o pare stówek od pensji przeciętnego nauczyciela (porównywalna do pensji dyplomowanego).

Jeżeli to prawda, to autentycznie cieszę się niezmiernie. Oznacza to bowiem, iż może zbliżają się czasy w których poważni sponsorzy z konkretnymi zasobami zaczną zauważać możliwości portali internetowych i otaczających je społeczności, a co za tym idzie, pompować w nie kasę.

Co prawda, cena jaką V za to na razie płaci (nadmierna IMO ilość wszechobecnych wręcz i nachalnych reklam) jest stanowczo zbyt wygórowana, aczkolwiek istnieje nadzieja, że sprawy zaczną się normować i zmierzać w lepszym niż dotychczas kierunku.
05-09-2006 17:59
Ezechiel
    Hmm
Ocena:
0
Ezechiel na samym początku wystąpienia zastrzegł, że nie reprezentuje zdania redakcji, jeno swoje własne. Warunek ten przyjęli pozostali reprezentanci. Nie miałem zamiaru za kogokolwiek się podszywać, wypowiadać.

Xero - w trakcie prelekcji spokojnie dogadywałem się ze wszystkimi przedstawicielami, nikt poza Tobą, nie odniósł negatywnego wrażenia.
21-05-2007 08:11
Szarlih
   
Ocena:
0
POL-TER, ZIELONO - CZARNI...

A tak na serio, valkiria jest fajna. Zamierzam korzystać aktywnie z obu serwisów - pod tym samym nickiem, a co!
23-11-2008 18:56

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.