string(15) ""
» Blog » Space Pilgrims - pomoc
21-07-2015 18:07

Space Pilgrims - pomoc

Odsłony: 293

Space Pilgrims - pomoc

Raczej nie lubię dawać tego typu publicznych ogłoszeń, ale nie mam wyboru...

Postanowiłem się znowu związać (wat?) z Ludus Leonis, wydawcą mechaniki NIP'AJIN oraz scenariuszami, które na niej bazują. Na konwentach będę rozdawał darmowe egzemplarze nowych ulotek, które zawierają mechanikę oraz scenariusz na niej bazujący. Do tego chcę jeszcze rozdawać swój własny dodatek do NIP'AJIN o tytule "Space Pilgrims".

Niestety, jedyne czego mi najbardziej brakuje to niebieskich ilustracji bądź też line-artów, które by mogły wypełnić puste pola w tej małej książeczce.

Jeśli ktoś byłby chętny podarować lub wykonać jakieś szkice, byłbym wdzięczny. Jeśli ktoś ma czas i może wykonać całą serię tego typu ilustracji za $$, to proszę pisać.

Obecny PDF znajduje się tutaj.

1
Notka polecana przez: Z Enterprise
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Z Enterprise
   
Ocena:
+2

Zamiast ryby, dam ci wędkę :)

1. Ściągnij sobie Inkscape stąd: https://inkscape.org/en/

2. Zainstaluj i otwórz.

3. Znajdź googlami jakąś grafikę w linearcie (na open licence pewnie), np taką: http://orig05.deviantart.net/c49d/f/2011/137/6/f/han_solo_by_shadowrenderer-d3gm2oz.jpg (nie wiem czy jest open,ale dla przykładu)

kliknij ją prawym, i wybierz " kopiuj grafikę".

4. Wklej ją w inkscape

5. Kliknij ją a potem z menu Path/Ścieżka wybierz "trace bitmap" (nie wiem jak to p polsku jest,bo nie mam)

6. Ilość kolorów ustaw na 4, ilość skanów na 4, odznacz skalę szarości, odznacz "usuń tło" i sprawdź na podglądzie czy ci odpowiada i kliknij ok.

7. Powstały w ten sposób obrazek wektorowy przesuń na bok (oryginał możesz już wywalić)  i kliknij na dole w lewym rogu na pasku kolorów kolor, w którym chcesz mieć lineart.

8. Skopiuj sobie, choćby stąd (prawy myszy i "kopiuj grafikę" jak wcześniej w pkt 3) swoją okładkę i wklej ją w inkscape'a 

9. z menu po prawej wybierz prostokąt i narysuj go - to będzie tło lineartu, więc podobnej wielkości co twoja grafika. Upewnij się że jest aktywny (left click na nim)

10. Kliknij na kroplomierz z menu po prawej, kliknij na swoją okładkę na niebieskim. Prostokąt powinien przybrać kolor tła twojej okładki.

11. składasz ze sobą grafikę i prostokąt(prostokąt przenosisz na spód, klikaąc go i wciskając klawisz "pg down".

12. Zaznaczasz przeciągając myszką oba obiekty, klikasz menu plik i wybierasz opcję "eksportuj bitmapę". Wybierasz sobie rozdzielczość, folder docelowy i eksportujesz.

Wuala!

13. Efekt finalny wygląda tak:

http://ujeb.se/vQchm

i ilustracja kapitana gotowa  :)

Mi to zajęło jakieś 2 minuty z szukaniem grafiki, więc dasz sobie radę w 5 minut :)

21-07-2015 21:12
Noobirus
   
Ocena:
0

Ciekawa technika, dzięki. Ale no właśnie jest ten problem z wyszukiwaniem grafik z open license, które by odpowiadały moim wyobrażeniom. Np. http://vignette2.wikia.nocookie.net/warhammer40k/images/b/b1/RT_Sarvus_Trask.jpg/revision/latest?cb=20130313233307

21-07-2015 21:59
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Noobirus
   
Ocena:
0

Tymczasowo zastosowałem pomysł Enterprise (tylko że zamiast Inkscape użyłem Gimpa). Link z podręcznikiem zaktualizowany.

23-07-2015 20:17
Agrafka
   
Ocena:
0

Hej, dopiero zaczynam przygodę z grafikowaniem, ale może będę w stanie coś pomóc. W razie czego pisz priv

23-07-2015 20:59

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.