string(15) ""
» Blog » So long and thanks for all the fish....
11-10-2012 03:57

So long and thanks for all the fish....

Odsłony: 5

Po bananie od moderacji kilka tygodni temu zastanawiałem się długo, aż do teraz, co robic dalej.

 

Ostatecznie postanowiłem odejśc stąd, po ostatniej chryi. Nie ma sensu kopac się z koniem, nie ma sensu bic się o coś, co już dawno przestało byc atrakcyjne w jakiejkolwiek formie.

 

Wróciłem, jak się okazuje, tylko na chwilę. Udało się rozruszac trochę ludzi, żeby zaczęli wyrażac własne zdanie na temat tego, co się tu ostatnimi czasy wyprawia. Cieszy mnie to, ale i smuci, że to było konieczne.

 

Z pewnością znajdzie się wielu, którzy się ucieszą z tego, że odchodzę. Może komuś będzie szkoda, choc wątpię.

Mimo wszystko, nawiązałem tu trochę fajnych internetowych znajomości, nawet przyjaźni. Jest tu sporo ludzi, dla których warto było pisac "porządne" notki, robic inicjatywki i dobrze się z nimi bawic. Choc od jakiegoś czasu jest ich coraz mniej, a ci co są, zaglądają coraz rzadziej. Ludzie coraz chętniej wynoszą się na zewnętrzne blogi, gdzie mogą sobie pisac co chcą, bez obawy, że wejdą komuś na odcisk, gdzie mogą w spokoju oddac się swojemu hobby, a nie uczestniczyc w kolejnych przepychankach międzyuserowych, lub userowo-redakcyjnych. 

 

Byc może to tylko powierzchowny ogląd, ale uważam, że obecna polityka serwisu, jakkolwiek tłumaczona, po prostu mi nie odpowiada. I wydaje mi się, że nie mi jednemu.

 

Jakkolwiek. Odchodzę. Redakcja odetchnie, może jak zniknę razem z grupą "skasowanych" w ostatnich dniach, to znajdą więcej czasu na pilnowanie tego, żeby regulamin był przestrzegany.

 

Z jednej strony szkoda, bo włożyłem w ten serwis mnóstwo własnego czasu i pomysłów, a także sporo nerwów. Ale z drugiej strony - cieszę się, bo tutaj nie ma już wyzwań dla mnie. Osiągnąłem chyba wszystko, na czym mi zależało, teraz to by była tylko stagnacja. Jest zigzak.monochrome.pl, który zamierzam rozwijac, jst to jakieś wyzwanie, coś nowego. jest NOVA, nad którą wciąż trzeba pracowac. Jest wydanie "Kwiatu Paproci". Jest Progeny do skończenia. Są setki innych pomysłów, na które wreszcie będę miał czas.

 

Myślę, że Polterowi w formie, w jakiej teraz jest, lepiej będzie bez zigzaka. I wiem na pewno, że zigzakowi będzie lepiej bez Poltera.

 

Możecie uznac to za gest solidarności ze zbanowanymi, jeśli chcecie.

 

Ale bez nich Poltergeist to nie to samo. Są agregaty blogowe, są portale informacyjne dla fanów fantastyki... ale polterblogi miały jedną rzecz, którą właśnie im odebrano - dobrą zabawę przy czytaniu komentarzy, mojszyzmów, hejtów i flejmów. Żeby to robic, nie trzeba byc zalogowanym, tak jak nie trzeba byc zalogowanym, by w tych rozróbach uczestniczyc.

 

Dlatego nie ma sensu utrzymywac tu swojego konta, czy swojej twórczości dalej. 

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, i idę sobie, zabieram zabawki. Myślę, że z czasem więcej ludzi zdecyduje się na taki krok, zwłaszcza ci, którzy mają coś do powiedzenia. Zachęcam do takiego kroku wszystkich, którym obecna atmosfera na Polterze nie odpowiada.

 

Cześc, i dzięki za ryby... 

 

A teraz bardziej oficjalnie. 

 

Proszę moderację o usunięcie mojego konta z serwisu "Poltergeist" w niedzielę 14 października 2012, ze względu na koniecznośc zamknięcia kilku spraw związanych z archwizacją twórczości blogowej, pożegnania się ze znajomymi itd.

Proszę również, by wraz z kontem użytkownika zostały skasowane wszystkie moje wpisy blogowe. Jeśli redakcja/moderacja nie posiada takiej możliwości, proszę o informację, pokasuję ręcznie. 

 

(piszę oficjalnie, żeby nikt nie myślał, że mnie zniknięto - starczy już paranoi w tym miejscu)

 

I, jak to mówią - no hard feelings. To już po prostu nie miejsce dla mnie. Czasy się zmieniły.

 

Pozdrawiam,

 

 

Komentarze


Zsu-Et-Am
   
Ocena:
+1
Skoro zależy Ci na publiczności, tak też odpowiem: nie mamy możliwości automatycznego usunięcia wszystkich wpisów blogowych, jeżeli więc masz taki zamiar - zrób to na własną rękę. Przy okazji możesz się upewnić, że masz je zarchiwizowane (na wypadek gdybyś chciał skorzystać z ich treści w przyszłości). Powodzenia z projektami.
11-10-2012 05:06
Umbra
   
Ocena:
0
Kurde tyle się na tym polblogu dzieje a przecież to miał być chyba tylko dodatek? Dla mnie takim jest, rzadko tu zaglądam, fajnie, że jest ale mnie jednak interesują artykuły i informacje ze świata rpg. Tak czy siak chyba czasem wpadniesz coś przeczytać? ;) Naprawdę nie rozumiem czemu od razu kasować konto, ale w sumie, jak pisałem, rzadko tu zaglądam.

Pozdro szejset.
11-10-2012 06:13
XLs
   
Ocena:
+3
Zamiast zigzaku odejsc odczekac czasem cos komnąć itd... pakujesz sie w populizm takimi newsami;) A jak zatęsknisz to tylko głupio ci będzie:D
11-10-2012 07:08
Dark Sage
   
Ocena:
+3
Pewnie i tak kiedyś wróci. Wszyscy wracają... Polter jest jak narkotyk ;P
11-10-2012 07:18
gacoperz
   
Ocena:
+3
Oj bo uwierzę. Już raz się żegnałeś bo odchodziłeś. :P
11-10-2012 07:22
Aesandill
   
Ocena:
+2
:(
Żegnaj Przyjacielu
11-10-2012 07:31
gacoperz
   
Ocena:
+4
Mateusz: Macie możliwość usunięcia wpisów masowo z poziomu SQL. O ile macie kogoś biegłego w tej składni.
11-10-2012 07:36
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
@Zsu - ok, dzięki za info i życzenia. I tak, wolę publicznie.

@Umbra - do czytania newsów nie trzeba przecież konta, prawda? Komentować zaś mogę u siebie na blogu, albo jako tylda.
@Aes - zawsze będziemy mieć Casablancę... eee, skajpa. :) Możesz też mnie odwiedzać na moim blogu.

@ gacoperz - po prostu się przelało.

@ wszyscy - za dużo tego było ostatnio. Wolę sam wybrać czas i okoliczności odejścia stąd jako bloger i uczestnik społeczności, zamiast dostać czapę któregoś dnia, gdy jakiś rozhisteryzowany użytkownik złoży donos, gdy nieco się zapomnę i publicznie skrytykuję coś, co będzie sprzeczne z polityką portalu. Albo, nie daj borze zielony, obśmieję. Donos, sąd kapturowy, Czapa, Sybir - a ja wiem, że nie przestałbym wyrażać swoich poglądów.

Ktoś zapytał wczoraj, po co tu siedzieć, skoro się nie podoba. Bardzo mądra porada, z której jak widać, skorzystałem.
Do czego zachęcam też innych.
11-10-2012 08:43
postapokaliptyk
   
Ocena:
+9
Ktoś zapytał wczoraj, po co tu siedzieć, skoro się nie podoba.
sam postanowiłem z własnej rady skorzystać, co prawda mnie będzie łatwiej niż Tobie odciąć tę pępowinę polterową, bo mam ją bardzo krótko, więc kasacja konta oraz notek będą bezbolesne :)

wrócę na Poltera, ale już na pewno z zupełnie innym kontem i jedynie w celach promocji własnego bloga, panująca tu atmosfera nie jest dla mnie.
Tak - to zasługa moderacji i Petry
11-10-2012 08:58
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
KlanFanie - w stosunku do takiego Malaggara, ktory mial tu konto 9 lat, czy Dracha, ktory jest z Polterem dużo bardziej zżyty, mi też będzie łatwo :)
Eva też się wynosi.
Pewnie wkrótce podążą kolejni, widząc, że nie ma już z kim dyskutować.
11-10-2012 09:17
WIERTARA
   
Ocena:
+1
Myślę, że to bardzo dobrze dla obu stron- Polter może i będzie nudniejszy, ale spokój sprzyja rozwojowi i pisaniu mniej aktywnych userów.

A dla Zigzaka to plus, bo zamiast siedizeć na portalach będzie pisał swoją NOVĄ, lub inne "inicjatywki".

Wilk syty i owca cała. Poza polterem Miłość zigzakorepkowa może się odtworzy ^^Szkoda tylko Krzemienia w tej całej rozróbie.
11-10-2012 09:23
XLs
   
Ocena:
0
Może jestem ignorantem ale po cholere tu polityka
11-10-2012 09:26
WIERTARA
   
Ocena:
0
Troche nie wierzę, ze Zigzakko skasuje wszystkie swoje konta.

Brak możliwosci trollerki to straszna rzecz.

Dlatego mam nadzieje, ze twarda moderacja sie utrzyma.


SEJI NA PREZYDENTA!!!
11-10-2012 09:41
Zuhar
   
Ocena:
+5
"Polter jest jak narkotyk"

Powinni zakazać?
11-10-2012 09:56
Kamulec
   
Ocena:
+4
Jeśli Polterblogi będą dla nikogo, nie ma po co na nich siedzieć, kojarzymy jednak w miarę ich architekturę, więc moim zdaniem warto zostawić wpisy w celach archiwalnych (i dla komentarzy).

Polter natomiast jest jedynym rozbudowanym polskojęzycznym portalem o fantastyce i w tym upatruję sensu jego istnienia - co nie zmienia mej oceny, iż na tej płaszczyźnie też przydałyby mu się reformy.
11-10-2012 09:58
teoretyczneale
   
Ocena:
+1
Zigzak
1 Idz sobie w koncu

2 "Wróciłem, jak się okazuje, tylko na chwilę. Udało się rozruszac trochę ludzi, żeby zaczęli wyrażac własne zdanie na temat tego, co się tu ostatnimi czasy wyprawia."
Przeciez cale zamieszanie wynika z tego ze ludzie wyrazali swoje zdanie na temat tego co sie tu ostatnio wyprawia w czasie gdy byles nieobecny! Nikt nie potrzebowal do tego zachety a ty przegapiles moment krytyczny dla tego co sie stalo. Jeszcze w takim momencie trollujesz czy naprawde myslisz ze miales wklad w to by ludzie pisali co mysla?
11-10-2012 10:03
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Kamulcze - wpisy zostały już zarchiwizowane gdzie indziej , nie martw się.

Edit: WIERTARo, nie mam innych kont na polterze, serio serio. i nigdy nie miałem.

Edit2 - teoretyczneale, nawet nie wiesz kiedy w czasie mojej nieobecności plusikowałeś moje komcie.
11-10-2012 10:04
   
Ocena:
+4
Ale mesjasza robić z siebie już nie musiałeś
11-10-2012 10:16
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Mesjasza? Już dość męczenników Zsu wyprodukował ostatnio. Nie chcę być następnym, więc odchodzę sam. A informuję publicznie, żeby była jasność dlaczego tak jest.
Ta cała transparentność, wiesz.
11-10-2012 10:29
DeathlyHallow
   
Ocena:
0
w sumie szkoda. wprawdzie patos i samozachwyt tego pożegnania są ciężkie do uniesienia, ale z drugiej strony byłbym chyba rozczarowany, gdyby Twoje pożegnanie było inne.

elo, ziomek!
11-10-2012 11:03

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.