string(15) ""
» Blog » Skończcie z tym seksizmem
30-01-2013 20:16

Skończcie z tym seksizmem

W działach: flejm wtf ideololo | Odsłony: 24

W momencie, w którym jedna po drugiej zaczęła się hucpa o płeć i o to, kto, komu i dlaczego, postanowiłam napisać coś od siebie.

W fandomie nie istnieję, nie jestem aktywna, moja działalność RPG ogranicza się do wyjazdów na Flamberg, odwiedzenia kilku stacjonarnych konwentów, grania na serwerach NWN2 i mądrzenia się na pewne tematy. W jakiś sposób jednak uważam się za osobę, która nie śmieje się z ludzi bo są prawakami/lewakami, kibicami/antifą, feministkami/szowinistami, frondą/centrum informacji anarchistycznej, lecz śmieje się z niektórych dlatego, że czasem zachowują się jak idioci.


To tak tytułem wstępu.

Należę do grupy "erpegi są dla dziewczyn" i o ile samą grupę sobie chwalę za możliwość babskiego poplotkowania o paznokciach naszych postaci (przykład celowo przejaskrawiony), o tyle nijak zdzierżyć nie mogę wojenki, która zaczyna się toczyć w imię nieokreślonego "czegoś". No właśnie, czego? Lepszego traktowania kobiet? Gorszego traktowania mężczyzn? O co jest ta wojenka, która już spełniła swoje trzy najważniejsze potrzeby: konfliktu, wroga i przynależności?

W naszej grupie rozmawiamy sobie o wielu rzeczach. Taki babski punkt widzenia, czasem was, panowie, mocno obgadamy. Ale wy z nami robicie to samo, więc chyba można przyjąć, że remisujemy? Ot, po prostu, z naszej perspektywy, jak to sobie czasem wygląda, co lubimy, czego nie, pokazujemy sobie biżuterię i się nią zachwycamy, oglądamy sobie zdjęcia przystojnych mężczyzn, żartujemy i jest wesoło. Nie ma co dyskutować, po co powstają takie grupy. Równie dobrze można założyć grupę "RPG jest dla elfów" i oburzać się, że wszyscy nazywają nas pedałami, a my po prostu jesteśmy blisko z naturą i błyszczykiem do ust.

Wyżej wymieniona grupa swoje założenia ma. Oczywiście, część z bytujących tam pań zachowuje się nie lepiej niż mężczyźni, których odsądzają od czci i godności, ale większość nie uskutecznia "ideoLOLu", nad którym nic tylko stanąć i zapłakać. My, dziewczyny, jesteśmy połową świata RPG, tą, dla której w dawnych czasach taniego fantasy kolejne kopie Conana zabijały smoki na tanich okładkach i mordowały świątynie pełne kultystów. Tymi, które potem same chwyciły za miecz i jęły sobie rąbać drogę w tym małym światku. Mimo to, sądzę, że większość z nas wcale nie chce brać się z wami za łby.

Gwałty są tematem rzeką, idź do kuchni/pokaż cycki są tematem rzeką. Ale to nie wszystko! Pewne chamstwo jednak, według mnie, pozostanie równouprawnione dla obu płci. Kiedy przytacza się kwestie gwałtu na mężczyźnie (przez kobietę, dodam) zaczynają się chichoty, komentarze, podśmiechujki. To też jest zabawne? To jest powód do żartów? No, gratuluję osobom, które to bawi. Prawie jakbym czytała "Vows and Honor" Mercedes Lackey.

Uważam, że wszystko rozbija się o robienie z siebie ofiar. O ile plagą na niektórych forach dotyczących fantasy są tematy jak to społeczeństwo nas tłamsi i odrzuca, tak samo zauważam to w środowisku femifantasy. Ale robienie z siebie ofiary jest wygodne - ludzie czują się skrępowani odpowiadając na argument, który zawiera w sobie przede wszystkim "jestem taka biedna i uciśniona przez was, na pewno mnie nie posłuchacie". Takie tam, żebranie o litość. I znowu - zdarza się wśród obu płci, mężczyźni też potrafią przybrać minę zbitego psa i tym samym węszyć o atencję.

Tak można długo, całymi godzinami, dniami, miesiącami. Można się kłócić o to, że kobiety są niedoceniane, że jest im źle. Oczywiście, takie sytuacje się zdarzają, ale wszyscy trafiamy na buców, w jednej i drugiej płci. Dlatego apeluję o zakopanie topora wojennego, uściśnięcie sobie rąk i granie tak, jak gramy do tej pory, odpuszczenie kobietom, że chcą sobie pogadać. Że z jednej i drugiej strony przyjdą oskarżenia? Trudno! Po prostu zacznijmy słuchać siebie nawzajem i już jakoś to będzie - grunt, by chociaż na chwilę spróbować się zrozumieć. I nie walczmy o jakąś wyimaginowaną równość - bo ta, może piękna, nigdy nie oznacza sprawiedliwości.

Było prosto, nienaukowo, pewnie naspamiłam truizmami, ale mi wolno - jako chłopka ze wsi sobie pozwoliłam. Idę karmić moje czternaścioro dzieci i gonić chłopa od flachy :)

Komentarze


nerv0
   
Ocena:
0
Oprzytomnijcie. To facet pisał. Śmierdzi subkontem na kilometr.

http://www.youtube.com/watch?v=0NC Nw5N_8bo
31-01-2013 12:19
Z Enterprise
   
Ocena:
0
@zigzak wyp..,... z polteru

Cieszy mnie twój anonimowy butthurt, droga tyldo, chociaż nie znam powodów ani adresata. Nie umniejsza to jednak radości jakiej mi dostarczasz swą frustracją.
Nie psuj jednak notek innych.
No i get a life, czego ci serdecznie życzę.
Pozdrawiam
31-01-2013 12:21
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Właściwie Zigzak sam jest sobie winien. Przecież miał już nie pisać na Polterze.
31-01-2013 12:48
de99ial
   
Ocena:
+2
Mężczyznę nie można zgwałcić. Mężczyźnie trafia się seks-niespodzianka.
31-01-2013 12:55
Hastour
   
Ocena:
+2
Widzisz Devvro, i zaraz znowu przez tyldowe nołlajfy zablokują ci dobrą notkę. Szkoda.

@de99ial,
O surprise buttsex chodzi? To by wyjaśniało, skąd u niektórych tyld surprise butthurt ;)
31-01-2013 12:55
nerv0
   
Ocena:
0
@up

To weź kliknij na trolla i będzie po sprawie. :P
31-01-2013 12:57
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1
de99ial zarobisz warna za ten tekst, szybko go wyedytuj nim repek wstanie do pracy;p
31-01-2013 12:58
de99ial
   
Ocena:
+1
User bez warna jest jak szowinista bez śladu ciosu na ryju.
31-01-2013 13:33
Siman
   
Ocena:
+2
Warna jak warna, to tylko dowodzi, że można sobie wałkować o powadze zjawiska, o potrzebie zmiany mentalności, uświadamiać, pisać elaboraty i dyskusje, a wszystko to jak krew w piach. :P
31-01-2013 14:42
nerv0
   
Ocena:
+1
@~Hahaha nie możesz bo jesteś tyldą! A ja ci kliknąć mogę, o masz! :P
31-01-2013 14:43
postapokaliptyk
   
Ocena:
0
a może tylda to prowokacja, która głosy rozsądku w dyskusjach (tych, które nie są specjalnie przychylne naczelnej F. portalu i jej poglądom) ma sprowadzić do absurdu i rozbudzić flejm, który zdewaluuje wartość notki? :)
31-01-2013 15:08
Hastour
   
Ocena:
+4
A może wszystkie tyldy i spamkonta tak naprawdę należą do Repka, który przez flejm nabija klikalność i zyski z reklam?

A na grupie kobiecej ponoć w trzecim wątku od góry słychać strzały.
31-01-2013 15:11
Aure_Canis
   
Ocena:
0
Czuję trochę wstyd, ponieważ zapowiadałem po PW, że ta edycja femiflejmu potrwa 3 dni. Potrwała 4. Moja fundomowa intuicja nie jest już tak sprawna, jak kiedyś. : /
31-01-2013 15:23
Lasard
    @Hastour
Ocena:
+9
No po prostu musiałem, coś w tym twoim poście zmusiło mnie bym to wygenerował:
A co jeśli...
XD
31-01-2013 15:24
Hastour
   
Ocena:
0
Aure, też tak sądziłem, ale ta jest najwyraźniej wyjątkowa. A wróble ćwierkają, że jeszcze będzie oliwa do ognia, i to oficjalna ;)
31-01-2013 15:28
XLs
   
Ocena:
+1
Mi wstyd. Osoba zarejestrowała się na polterze, napisała notke bardzo mądrą do której ciężko się przyczepić... a ty wyzywanie się, besztanie itd... chyba znów odpuszcze sobie ten portal.

Powinny polecieć bany na IP
31-01-2013 15:30
Hastour
   
Ocena:
0
XLs, ze wcześniejszych komentarzy wynika, że owej osobie dystansu i poczucia humoru nie brakuje. Nawet do tyld, do których mi by już zabrakło. A o tym, co sądzą użytkownicy o mądrej notce, świadczy w tej chwili 36 polecanek.

EDIT: Z banami na tyldy bym uważał... żeby nie wyszło, jak na RPG.net, gdzie ban jest na wszystkich mających internet z TPSA.
31-01-2013 15:36
Repek
   
Ocena:
+1
@XLs
Banujemy czasem IP. Jak pewnie wiesz, to nie jest w 100% skuteczna metoda.

@Hastour
Jakbym nie miał co robić. Wejścia na serwis radzą sobie dobrze i bez tego.
31-01-2013 15:52
XLs
   
Ocena:
+7
@Hastour @repek

Faktycznie banowanie IP przy zmiennych nr jest bez sensu chociaż nie da się w teorii wszystkich tpsa zbanować;)

Fakt, że ta osoba ma poczucie humoru... nie jest jednoznaczny z tym, że takie rzeczy są dopuszczalne. Są pewne granice i jeżeli komuś się należy "certyfikat braku kultury UNESCO" to właśnie tyldom...

Za tyldami nie kryje się nikt inny, niż głównie zarejestrowani użytkownicy poletru, trochę wstyd. Sorry, ale ta osoba nie jest, tak twarda by używać przekleństw i personalnych wycieczek do Zigzaka i nerv0, po zarejestrowaniu. Może niektórych śmieszy wyzywanie od "pedofilii", dla mnie to dno dna i poziom rządowej dyskusji o związkach partnerskich.

Nie wiem czy chce czytać takie wypowiedzi i dyskutować z takimi ludźmi, są pewne granice.
31-01-2013 15:59
Hastour
   
Ocena:
0
A widziałeś, żeby ktoś dyskutował? Wciska się "troll" i tyle, nawet czytać nie trzeba.
Fascynuje mnie jednak, że komuś w ogóle się chce poświęcać czas po to tylko, żeby zbluzgać Zigzaka czy kogo tam jeszcze.

@repek, ale mam nadzieję, że nie podejrzewasz mnie, że ja tak na serio? ;)
31-01-2013 16:08

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.