» Planescape » Sigilijska Śpiewka » Sigilijska Śpiewka #9

Sigilijska Śpiewka #9


wersja do druku

Dziewiąty numer polskiego fanzinu Planescape

Autor: Ilustracje: Graficy Sigilijskiej Śpiewki

Sigilijska Śpiewka #9
Drodzy czytelnicy Sigilijskiej Śpiewki! Jak sami widzicie – Wasz ulubiony fanzin przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Być może czytacie właśnie ostatni numer tej gazetki. Również dla nas jest to bardzo bolesne, bo dzielenie się ze światem swoimi pomysłami oraz propagowanie settingu tak niezwykłego, jak Planescape, sprawia nam dużo przyjemności i satysfakcji. By wciąż to robić, potrzebujemy Waszej pomocy. Chętnie przyjmiemy do redakcji osoby, które chętnie podzieliły by się z innymi swoją pracą i pasją. Wiedza o Planescape jest niewątpliwie wymagana, jednak nie szukamy orłów, którzy znają doskonale wszystkie szczegóły tego świata. Cenimy przede wszystkim kreatywność i gotowość do nadrabiania na bieżąco ewentualnych braków w wiedzy. Mamy nadzieję, że są wśród Was takie osoby – a by je odszukać, organizujemy Śpiewkowy Konkurs Tekstów! Wysyłajcie nam teksty nie dłuższe niż na 10 tys. znaków. Prace oczywiście muszą być w jakiś sposób powiązane z Planescapem i Planami, nie mogą się w nich również znajdować elementy mechaniki – teksty powinny przypominać formą te, które dotychczas pojawiły się w Śpiewce. Tematyka artykułu dowolna – może to być zarówno fragment dziennika „Mój pierwszy raz na Sferach”, jak i swobodne refleksje na temat życia pośmiertnego. Prace ślijcie na adres [email protected] Najlepsze z nich zostaną opublikowane na łamach naszego fanzinu, a ich autorzy zostaną zaproszeni do redakcji Śpiewki.Oprócz twórców artykułów, poszukujemy także grafików, ludzi od korekty i składu. Umiejętność składania PDFów bardzo mile widziana. I pamiętajcie – dalszy los Sigilijskiej Śpiewki spoczywa w Waszych rękach, drodzy czytelnicy. Gorąco zachęcamy do wypowiadania się na temat fanzinu na łamach forum, w specjalnie do tego celu założonych tematach. Oto i najnowszy numer naszego fanzinu:
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Sigilijska Śpiewka #8
Ósmy numer polskiego fanzinu Planescape
Sigilijska Śpiewka #7
Siódmy numer polskiego fanzinu Planescape
Sigilijska Śpiewka #6
Szósty numer polskiego fanzinu Planescape
Smoki, psionicy i kosmiczne żaglowce
Klasyczne settingi na drodze do reedycji
Planarni sojusznicy
Pomoc nie z tego świata
Rinael Słowny
Historia pewnej przysięgi

Komentarze

string(15) ""

~Śpiewko-fan

Użytkownik niezarejestrowany
    ;(
Ocena:
+1
"Wasz ulubiony fanzin przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Być może czytacie właśnie ostatni numer tej gazetki" :( Nadchodzi koniec świata...
14-10-2010 17:54
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Powinniście spytać "Pomożecie"? -Jasne że pomożemy, dajcie nam tylko miesiąc i kufel mocnej stygijskiej herbaty
14-10-2010 18:13
Savarian
   
Ocena:
0
A ja pod linkiem do Śpiewki mam

"404 Strony nie znaleziono

Przykro nam, adres który został wpisany w okno przeglądarki (bądź też został kliknięty) nie jest stroną w serwisie Poltergeist. Jeżeli znalazłeś(aś) taki link w serwisie - poinformuj nas o tym. "

:/
15-10-2010 07:39
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Już poprawione.
15-10-2010 10:20
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Kurde, jak czegoś nie napiszę i usuną Śpiewkę to chyba się potnę
15-10-2010 10:47
~Kondrad

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A może przeniesiecie śpiewkę w 4.0 lub choćby w 3.5?
15-10-2010 23:34
Cubuk
   
Ocena:
+2
Kondrad, jak mamy przenosić, skoro gazetka jest niemechaniczna? Chyba, że chodzi Ci o zmiany w świecie dot. edycji - w sumie zastanowimy się nad tym pomysłem, ale to raczej mało prawdopodobne, 4.0 nie jest jeszcze tak popularna
16-10-2010 09:46
shaman_tm
   
Ocena:
0
Świetny artykuł o Niższej Dzielnicy.
Podoba mi się zmieniona szata graficzna, choć pewnie wymaga od autorów znacznie większego wkładu pracy niż w przypadku pierwszych numerów. Niemniej szata graficzna jest spójna, czytelna i trzyma charakter "Śpiewki" jako czasopisma z Sigil.
19-10-2010 09:45
Klebern
   
Ocena:
0
Ja jako jeden z odpowiedzialnych za ten numer, bardzo dziękuję, ze wszelkie komentarze. Z racji tego, że odpowiedzialny byłem za skład i szatę graficzną, jest mi niezmiernie miło, że choć jednej osobie się to podoba. To był niemal prawdziwy eksperyment, a musiałem uspokajać odnośnie grafik szefa wszystkich szefów czyli Zsu i Cubuka.

Co do fanzinu, to nie ukrywamy potrzeba świeżej krwi. Osób z werwą i zapałem.
21-10-2010 21:53
shaman_tm
   
Ocena:
0
Jak pisałem na 4um, mam niejakie doświadczenie w redaktorce i korekcie, mógłbym się tym zająć jeśli będzie taka potrzeba.
Co do pisania tekstów to może z czasem... dopiero od niedawna prowadzę Planescape i jeszcze nie czuję się w tym szczególnie "mocny". Ale nic nie wykluczam :)

Z tym numerem "Spiewki" to naprawdę dobra robota. Gratuluję.
23-10-2010 09:13
~Uncager

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Me serce się raduje, że ponownie mogłem zagłębić się w Waszą twórczość. Ten numer wart jest nawet 14 miedziaków. :)
25-10-2010 16:54
~Banjo

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Kondrad napisał: A może przeniesiecie śpiewkę w 4.0 lub choćby w 3.5?

Przeniesienie artykułów w realia edycji 4.0 byłoby największą zbrodnią przeciwko temu fanzinowi, jak również przeciwko całemu systemowi Planescape!
25-10-2010 17:15
RatBlaster
    Super Numer
Ocena:
0
Ciesze się że SS9 ujrzała światło dzienne :) Widzę że w końcu pojawiły się w niej kolory - moim zdaniem na plus :) Szkoda że nie miałem czasu zaangażować się bardziej w ten numer (a może i lepiej, bo Klebern zdecydowanie daje radę :) ), ale czas nie pozwala.. (niedawno po raz drugi zostałem ojcem ). Ciągle mam nadzieję że RatBlaster i Cervix powrócą w SS 10 :)
18-11-2010 10:27

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.