» Blog » Siatki taktyczne na Androida
13-07-2013 20:54

Siatki taktyczne na Androida

W działach: RPG | Odsłony: 363

Mam proste pytanie, proszę o pomoc. Zna ktoś jakieś fajne kreatory map lochów, lub siatek taktycznych na potrzeby walki np. w D&D?

Fajnie by było jeżeli podczas eksploracji tak stworzonego lochu nie było od początku widać całej mapy, tylko akurat eksplorowany obszar.

Ewentualnie byłbym wdzięczny za jakieś rozwiązania inne niż opisywanie i rysowanie mapy na bieżąco, które można by zastować na sesji tak by przy eksploracji lochu gracze widzieli tylko fragment który zwiedzili.

Dzięki, liczę na Was;)
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Na szybko znalazłem to, ale nie instalowałem więc nie wiem czy sensowne:

https://play.google.com/store/apps /details?id=com.engigna.free.rpgmap
13-07-2013 22:01
Mactator
   
Ocena:
0
Wydruk lochu na A4 oraz kartka A3 z dziurą jakiej chcesz wielkości.
Zajmuje trochę miejsca na stole ale jak się postaracie będzie bardziej poręczna i czytelna niż dowolna aplikacja na komórkę (tableta nie posiadam więc nie porównam).
14-07-2013 11:56
~Asmodeo bez logowania

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Myślałem o Tablecie - to co znalazłem nie ma tej funkcji o której myślałem. Ostatecznie chyba pozostane przy przerysowywaniu mapy po raz drugi + lokacje walk na wcześniej przygotowanej siatce.
Mactator dzięki za propozycję, ale zależy mi na tym by nie było widać co jest za ścianą, ale żeby było widać co jest na końcu korytarza w linii prostej
14-07-2013 20:47
Pahvlo
   
Ocena:
0
Dobrym pomysłem na mapkę taktyczną to kombinacja markerów do tablic oraz siatki wydrukowanej na folii do rzutników (niektóre punkty ksero oferują taką możliwość). Wystarczy mieć przy sobie papierową chusteczkę, by zetrzeć to, co się narysowało. Jeżli mogę coś ploecić, to od strony zadruku (żeby ograniczyć ścieranie się siatki) przyłożyć białą kartkę A4 i przykleić z jednej strony taśmą --- w ten sposób narysowane linie staną się bardziej widoczne a zawsze możesz podłożyć jakąś inną mapę pod siatkę.

Dobre źródło siatek to http://incompetech.com/graphpaper/

16-07-2013 22:51

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.