string(15) ""
» Blog » Serializacja rpg + zagrycha
17-11-2012 14:34

Serializacja rpg + zagrycha

Odsłony: 4

Zagrycha

Najpierw zdradzę, co wynalazł wujek Iroh... to Bubble Tea!

Kąsik humoru z Westeros
Co mogłyby reklamować różne postaci z Westeros?
Stanis: oczywiście Coolgate (i zgrzytanie zębów już mi nie straszne!)
Jon Snow i Wikpedia (Teraz wiem wszystko!)
Gregor Clegane: Akcja pij mleko... z Brienne też działa.
Hodor: Nie wiem, ale hasło reklamowe brzmiałoby Hodor!

A teraz sześć systemów, które fajnie byłoby zserlializować.

6: Deadlands
Dziwny zachód będący wspaniałym połączeniem horroru i nowoczesnego westernu stanowiłby wspaniałe tło dla serialu. Nic wielkiego, ot druży bna dziwadeł (Wygrzebaniec Ranger, Szulerka-kanciarka, pewnie jakiś szalony naukowiec i Indianin). i starała się przeciwstawić Mścicielom..Budżet nie byłby ogromny i doprawiony czarnym humorem dałoby ciekawy efekt.

5: Monastyr.
Myślałem o 7thsea, ale seting jest w zbyt wielkim stopniu kalką europy. Monastyr ma większy potencjał niż morze. Najlepiej gdyby rozgrywał się w niedawno zdobytej twierdzy przy froncie agaryjskim. Mroczne intrygi, miłość i wojna... Groza Ciemności i spory religijne. To wszystko podlane tak lubianym klimatem piekła

4:Zew...
To byłoby niezłe. Lovercraft i jego proza zasługuje na jakiś dobry serial. Na początku sądziłem, że powinni się za to wziąć Hiszpanie, ale po obejrzeniu El Barco wollę nie ryzykować. W gruncie rzeczy moglibyśmy my to nawet zrobić, bo koszta nie byłyby zbyt wielkie. Najlepiej krótkie, zamknięte serie, kończące się śmiercią większości postaci. Jakby zrobić jeszcze o wydziale X, to IPN by się dołożył.


3: Iron Kingdoms.
A właściwie WarmachineHordes. Moim zdaniem zasługują na fajny animowany serial. Ciekawi i interesujący wizualnie bohaterowie, efektowne walki i totalna sieczka. Raczej kategoria R, ale myślę, że i tak byłoby fajnie, zwłaszcza popisy Caina i strykera... szarża warjacka na Shredera... cudne


2: Gasnące Słońca
Mój ulubiony setting. Znów lepiej jakby był animowany, w specyficznej stonowanej kolorystyce. Można by wykorzystać dzienniki Alustra. Raczej R, ale mogłabybyć i niższa kategoria. Alustro i jego ekipa to ciekawe indywidua o wielkim potęcjale serialowym

1: Klanarchia
Najbardziej wizualny system Rpg jaki znam, byłyby kanwą świetnego Serialu animowanego. Efemeryczna, nieco rozmazana grafika. Mroczna i niepokojąca stylistyka wyglądałaby świetnie, Fabuła drogi, z odrobiną retrospekcji i majaków sennych... Walka z ebonitami i pomiotami ciemności... piękne.
Komentarze


Lasard
   
Ocena:
0
Zgadzam się absolutnie co do Klanrachii - ile ja bym dał, żeby coś takiego móc obejrzeć, choćby jeden odcinek, niestety w Polsce raczej się tym nikt nie zajmuje, a za granicą tej gry za bardzo nie znają (a nawet jakby japończycy zrobili z niej kolejne, monotonne, siekane anime bez polotu to byłoby coś). Najbliżej takiego dzieła mają według mnie dwie produkcje: Dante's Inferno (świetny film!) i te fragmenty bleach kiedy trafili do świata Hollowów. Bardzo podobna jest też gra Hellgate London.

Edit: a co do Zewu to w jednym odcinku nowej wersji Scooby Doo: Brygada Detektyów pojawiła się ichniejsza wersja Cthulhu i samego Lovecrafta.
17-11-2012 16:58
Mroczny Pomiot
   
Ocena:
0
Pi razy drzwi w klimatach Klanarchii jest Metal Hurlant Chronicles. Fabłuły tam raczej mało, ale oprawa bardzo w stylu K.
17-11-2012 22:50
Petersburg
   
Ocena:
0
Czuję się trochę przygnębiony, gdy z całej notki rozpoznaję zaledwie połowę tytułów. Chociaż Monastyr już mi kilka razy w ostatnim czasie polecano.
18-11-2012 08:51
   
Ocena:
0
Klanarchia jest jednym z najfaniej ilustrowanych systemów jakie znam. A pamiętacie, jak puścili animowanego Shakespeara na wieczorynki.?

A co do Monastyru... to jest to... specyficzny system.
18-11-2012 11:02
Kumo
   
Ocena:
0
Co do Deadlandsów - coś gdzieś czytałem, że okropnie kiepski film pt. "Wild Wild West" powstał na bazie starego serialu o tym samyn tytule...

O, znalazłem!
http://www.imdb.com/title/tt005885 5/

Całkiem wysoka ocena na IMDb. Bez magii i wygrzebańców, ale może warto będzie obejrzeć.
18-11-2012 13:46
Gotlib
   
Ocena:
0
Western na Dziwnym Zachodzie, chętnie bym to zobaczył :)
18-11-2012 15:52
   
Ocena:
0
Zigzag o nim pisał...
Ale wygrzebańcy są genialni.
18-11-2012 15:54
   
Ocena:
0
A macie swoje typy?
19-11-2012 16:05

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.