» Blog » Seans.. z Hamletami
02-01-2013 21:10

Seans.. z Hamletami

W działach: kultura, teatr, warszawa, uniwersytet warszawski | Odsłony: 8

Seans.. z Hamletami
Jak pisałam niedawno, koło naukowe Instytutu Anglistyki "The Cheerful Hamlets" prężnie działa i po wakacjach powróciło na deski z nową dawką emocji. Tym razem, studenci wzięli na warsztat sztukę "Blithe Spirit" (pol. Seans) - komedię autorstwa Noela Cowarda. Reżyserią zajął się Michał Woźniak.

Pokrótce o fabule...
Podczas seansu spirytystycznego zaaranżowanego przez pisarza Charlesa Condomine'a, medium - Madame Arcati - nawiązuje kontakt z jego pierwszą żoną, Elvirą. Problemem jest fakt, że obecność ducha dostrzega jedynie sam Pan Condomine, a jego obecnej żonie, Ruth, mocno nie podoba się cała sytuacja..

Pomimo dobrej gry aktorskiej, sztuka - w moim odczuciu - mogła wydawać się lekko nużąca i długa. Nie można jednak winić za to aktorów, którzy wyraźnie dołożyli wszelkich starań, aby zadowolić publiczność. Po raz kolejny scenografia stanęła na równi z samą grą, za co należy bić brawa Zuzi Gwardys. Skromne, ale jakże trafne pomysły. Również tym razem w głównej roli występuje Krzysiek Neszper, który jak zwykle stanął na wysokości zadania. Ala Polko i Kamila Grabowska, wcielające się w postacie obu żon, doskonale odgrywają wzajemną niechęć. Nic dziwnego, że biedny Charles miał już dosyć.. :)

Przedstawienie mogliśmy oglądać 9 grudnia w Warszawskim Domu Kultury Śródmieście. Ponowna odsłona odbędzie się 22 stycznia w Teatrze Kamienica przy Al. Solidarności 93.

Serdecznie polecam!

1
Notka polecana przez: Szponer
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.