string(15) ""
» Blog » Scenariusz do Afterbomb Madness: Nie ci “czerwoni”
25-01-2019 14:21

Scenariusz do Afterbomb Madness: Nie ci “czerwoni”

Odsłony: 230

Scenariusz do Afterbomb Madness: Nie ci “czerwoni”

Potrzebujesz szybkiego pomysłu na najbliższą sesję to być może właśnie znalazłeś przygodę dla siebie. Przygoda ta została przygotowana do poprowadzenia jako jednostrzał jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby wpleść ją w część większej kampani. 

Scenariusz został przygotowany dla czterech graczy oraz Weterana znającego system Afterbomb Madness przynajmniej w podstawowym stopniu.

Scenariusz  Karty postaci 

Komentarze


AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

Ciekawy koncept, postacie dobrze osadzone w przygodzie, ale tekstowi przydałaby się jakakolwiek korekta, nagromadzenie błędów wprost powala. Nie mówiąc o tym, że osobiście wolałbym, aby finalna lokacja była jednak rozpisana nieco dokładniej, wstawki sprowadzające się do "sam sobie wymyśl, Mistrzu Gry" jakoś wyjątkowo mnie w scenariuszach irytują.

27-01-2019 20:05
Johny
   
Ocena:
+1

Nie wiem, czy dobór przeciwnika nie jest trochę na siłę. Niby fajne wrażenie robi gdy dowiadujemy się czegoś więcej o komunistach. Tylko po zastanowieniu... nie wiem czy ktoś TYCH czerwonych określałby samym tylko kolorem.

Podobają mi się za to postacie. Prawie każda z nich ma w historii haczyk pozwalający jej się na pewnym poziomie zaangażować mocniej w sprawę.

31-01-2019 21:09
Vukodlak
   
Ocena:
0

Przedmówcy mają rację. Ten scenariusz ma dwa bardzo słabe punkty. Pierwszym jest "wymyśl sobie sam" w zbyt dużej ilości miejsc. Nie ma w tym nic złego, ale tylko w odniesieniu do mniej istotnych fragmentów, a nie głównych punktów przygody. To nie jest scenariusz, ani nawet konspekt, tylko zarys konspektu. Po drugie, główny plot twist jest po prostu słaby jak pacjent po chemioterapii. Jest bardzo niewiarygodne, że osoba zarządzająca miastem w imieniu Konfederacji posłużyłaby się niejednoznacznym terminem "czerwoni" w takiej sytuacji. Ponadto kim ci czerwoni są jest właściwie bez znaczenia dla całej przygody, nie zmienia to absolutnie nic, więc po co w ogóle tam jest?

03-02-2019 11:49

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.