string(15) ""
» Blog » Samochody a muzyka na sesji...
30-10-2012 23:12

Samochody a muzyka na sesji...

W działach: rpg, muzyka, internet | Odsłony: 9

...czyli co ma piernik do wiatraka?


Usłyszałem kiedyś w liceum od kolegi, że mąkę i trudno się nie zgodzić.


Notka składa się z trzech części – zwrócenia uwagi na pewną stronę w sieci (i dojściem do tego, co w tym wypadku pełni wdzięczną rolę mąki), wskazania ciekawego utworu i co z tego wynika.


*


Więc co wspólnego mają samochody i sesja? Mechanikę? Dobre, ale nie to mam na myśli. Chciałem tak troszkę dziwnie zaproponować muzykę.


Na sesji lubimy muzykę, która jest przyjemna do słuchania, ale równocześnie pozwala wciąż nam się skupić na rozgrywce. Podczas jazdy samochodem również lepiej, że jeśli słucha się utworów, które nie będą nas za bardzo odciągać od prowadzenia. Proste. Mamy mąkę, pora coś upiec, więc jedziemy z tym koksem.


Znajomy powiedział mi o konkursie organizowanym na taką muzykę do samochodu (wspomniał też, że zespół, w którym gra, sam wziął udział w rywalizacji; mała przyobiecana promocja troszkę dalej). Konkurs organizuje Skoda, i można wszystkie biorące udział utwory znaleźć pod adresem [1]:


http://www.wieszcodobre.pl/skodaautomuzyka/


**


Mam nadzieję, że jesteście zainteresowani, więc pozwólcie, że wspomnę o utworze, który również liczy Wasze wsparcie:


http://www.wieszcodobre.pl/skodaautomuzyka/zespoly/andy-vandare-feat-m-podulka/1577


„If love is still above” od zespołu Andy Vandare i Marty Poludki (tak, tej z Mam talent). Polecam i zachęcam do głosowania z czystym sumieniem, bo uważam, że utwór jest naprawdę dobry. Trochę pachnie latami 80.


***


Słuchanie tego utworu utwierdziło mnie, że mam ochotę zagrać w klimacie misz-maszu science fiction i fantasy w stylu starych kreskówek – podróżowanie po kosmosie, ratowania wszechświata, trochę magii i dziwacznych ras, bycie fajnym i praktycznie niewyjaśnione, dlaczego w kosmosie wszyscy podróżują bez porządnych skafandrów. Jak myślicie, jaki system jest najlepszy do takich przygód?
[1] Ze strony internautów zasady są proste – znajdujemy utwór, który nam się podoba. Jeśli chcemy, możemy polubić ich na Facebooku. Najbardziej jednak wybraniec naszego gustu będzie nam wdzięczny, jeśli klikniemy przycisk zagłosuj (potem nastąpi przekierowanie do Facebooka i wymóg zgodzenia się z regulaminem, co nie jest takie straszne). Setka najlepszych utworów trafia do następnego etapu, gdzie będzie oceniania przez jury. Resztę można sprawdzić na stronie.

3
Notka polecana przez: KFC, Petersburg, Rapo
Poleć innym tę notkę

Komentarze


KFC
    groovy wiatrakh
Ocena:
0
Trochę z piernika, albo z gruchy-pietruchy, ale polecę bo podoba mi się ten kawałek.
31-10-2012 18:31
Petersburg
   
Ocena:
0
Misz masz science fiction i fantasy to moje ulubione klimaty. Z systemów do takich przygód mogę polecić Gasnące Słońca i Spelljammera (świat AD&D).
01-11-2012 17:17

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.