string(15) ""
» Blog » Saga o Ludziach Lodu w twardej oprawie!!!
24-05-2015 03:13

Saga o Ludziach Lodu w twardej oprawie!!!

Odsłony: 702

Saga o Ludziach Lodu wychodzi ponownie w Polsce! Tym razem w twardej oprawie! 

LINK

Buuuu : < Nie mam miejsca na blisko 50 książek w moim pokoju : < A szkoda, bo bym kupił - dobre książki, do tego w twardej oprawie ,ah... ♥♥♥♥♥

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Adeptus
   
Ocena:
0

W naszej wiejskiej bibliotece była kolekcja, to czytałem. Początkowe tomy nawet w w miarę ujdą, potem, gdzieś tak od wprowadzenia tej studni wszelkiego zła i wyjaśnienia mocy Tengela stopień przekombinowania przekroczył granicę.

24-05-2015 11:32
earl
   
Ocena:
0

U mnie w osiedlowej bibliotece też jest cała, a przynajmniej niemal cała, saga. Ale jakoś opisy na okładkach nie zachęciły mnie do jej przeczytania.

24-05-2015 17:23
   
Ocena:
0

Ponoć napisane to to jak czytanka dla dzieci.

25-05-2015 11:55
Adeptus
   
Ocena:
0

Raczej jak harlekin. Przy czym harlekiny są pisane jak czytanki dla dzieci plus seks.

25-05-2015 12:34
   
Ocena:
0

Czyli to samo.

Ile tego tomów stworzono? Chyba ponad sto.

Czytałem kiedyś kawałek książki jakiejś Lerum, co stworzyła coś podobnego, tylko tamto było w miarę sensowne.

25-05-2015 14:05
earl
   
Ocena:
0

Wyczytałem swego czasu, że 47.

25-05-2015 14:10
Adeptus
   
Ocena:
+1

@ Slann

Czyli to samo.

No, jak Twoje czytanki dla dzieci zawierały opisy seksu, to chyba prokuratura powinna się tym zainteresować.

Czytałem kiedyś kawałek książki jakiejś Lerum, co stworzyła coś podobnego, tylko tamto było w miarę sensowne.

To też jest w miarę sensowne. Do pewnego momentu - do kiedy jest to połączanie harlekinu z sagą rodzinną i fantasy, to całkiem daje radę, nie jest to wybitna literatura, ale na czytadło się nada. Ale potem autorka zaczyna się bawić w jakiegoś kosmiczno-teogoniczno-filozoficzne teorie i to już się koncepcja rozchodzi w szwach.

Podam taki przykład. W tym świecie generalnie bogowie rodzą się z wiary ludzi, im więcej wiary, tym potężniejszy bóg itd. Prowadzi to do różnych absurdów.

SPOILER

Było sobie plemię syberyjskie, które miało swoich bogów - słabiutkich, bo czciło ich tylko kilkadziesiąt osób. W zasadzie, to ledwo istnieją, są na granicy odejścia w nicość. Jeden z tych bogów był zły, ale był mocniejszy od reszty (widać sybiracy byli pesymistami, albo psychopatami) i zmusił tą resztę, żeby stworzyła studnię, która jest źrodłem złej mocy. Najpotężniejszej złej mocy we wszechświecie. Jeśli napijesz się z tej studni, będziesz mógł rozkazywać wszelkim ciemnym siłom, jakie ludzie kiedykolwiek wymyślili, łącznie z Szatanem czy Arymanem. Generalnie autorka co chwilę zapomina o prawidłach świata, które stworzyla i tak np. jednym z najpotężniejszych przeciwników jest grupka bogów, których "czci" czwórka dzieci, przy czym te dzieci nawet nie mają zamiaru tworzyć kultu, są jedynie fanklubem komiksu, w którym ci bogowie się pojawili. Bóg chrześcijan "zapadł w sen" bo mało kto w niego wierzy, ale Szatan, Lucyfer (to dwie odrębne postaci) i archanioł Michał trzymają się mocno. A już hitem jest to, że jest zasugerowane, że to biblijny Bóg stworzył ludzi... ten sam Bóg, który podobnie jak wszyscy inni, istnieje dzięki ludzkiej wierze.

 

 

25-05-2015 14:38
Kaworu92
   
Ocena:
0

Ej, czy to nie był ten bóg, który ofiarował "części siebie", żeby w Królestwie Światła ponowało... eeem... światło? :P :P :P :P :P

27-05-2015 19:03

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.