string(15) ""
» Blog » Ród a klan #2: rody a Rodziny
20-02-2012 21:12

Ród a klan #2: rody a Rodziny

W działach: rpg, klanarchia, blog | Odsłony: 8

cd.Rody a Rodziny

Zgodnie z obietnicą powracam do tematu. Jak się więc przedstawia zależność między Rodzinami a rodami? Co jest ważniejsze w każdej z Rodzin - klan czy ród? Społeczność czy wspólna krew?

Czytaj dalej

Komentarze


postapokaliptyk
   
Ocena:
0
hm.. technoklany i soldatów widzimy bardzo podobnie.

u Technoklanytów swoista kastowość wynikająca z przynależności do rodu (jednak cały czas z możliwością wybicia się wybitnych jednostek - w takie sytuacji "znaczniejszy" ród adoptuje takiego osobnika, "wypłacając" jakąś rekompensatę rodzinie - takie działanie nie zakłócają istniejącego porządku, kastowość zostaje zachowania).
U soldatów najważniejszy jest sztandar - to na niego składa się przysięgę wierności, najważniejszy jest więc klan (kompania), zapewne członków jednego rodu można spotkać w wielu kompaniach soldackich - nie ma w tym nic złego. Często Kompanie dzielą się na mniejsze ze względów ekonomicznych, ale nie tylko - niechęć podporządkowania się Kapitanowi, rokosze, klęski militarne po których kompania przestaje istnieć i rody dzielą się tak, by inne kompanie mogły ich przyjąć..

Hanza - najważniejszy jest... eś ty sam. Więzy krwi znaczą mało - najważniejsze są możliwe zyski i straty. W przeciwieństwie do Ciebie nie uważam, że awans "zwykle wiąże się z rozlewem krwi" - takie coś to raczej u Soldatów ;) Tutaj, oprócz pater familias, sporą władzę ma każdy z consigliere głowy rodu- gdy "głowa" zaczyna słabnąć, przechodzi na emeryturę wskazując swego następcę (i samemu zostając consigliere, bo przecież po co tracić naprawdę wpływowych i mądrych doradców... to byłoby marnotrastwo :) ).

Rytualiści - nie bardzo zrozumiałem, co zamieszczony przez Ciebie opis ma wspólnego z tematem... moim zdaniem u Rytualistów najważniejsza jest Rodzina. Klany pomagają jedynie w zorganizowaniu potencjału jaki kryje się w członkach tej rodziny - pomaga kształcić i zarządzać. Oczywiście w ramach klanów istnieją rody, jednak to Rodzina oraz Patriarcha są na pierwszym miejscu.

Świetnie i czekam na jeszcze!
30-07-2012 12:48

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.