» Blog » Rocznica
29-07-2017 12:50

Rocznica

Odsłony: 72

Jeśli Ivilboy jeszcze zagląda na to cmentarzysko, będące pomnikiem ego Kamulca -TAK, WIEM, ŻE ZARAZ MNIE USUNĄ.


 

Około roku temu -18 lipca 2016 r. - na skutek wygnania z Poltera przez Koordynadotora Cenzury/Cenzora Społeczności, założyłem zewnętrznego bloga – adgedeon.blogspot.com .

Nadeszła zatem pora na pobieżne podsumowanie. Wiem, że Was to nie obchodzi. Ale mnie tak, a to ja piszę tę notkę.

Od początku istnienia, blog został wyświetlony 7.644 razy. Nie ma porównania z innymi blogami, ale domyślam się, że to kiepski wynik. Co gorsza, jak bardzo słusznie zauważył pewien anonim w komentarzu pod poprzednią notką, zapewne wynik wyświetlania nie przekłada się na wynik czytania (o czym świadczy choćby żałośnie niska liczba komentarzy).

Opublikowałem 73 posty. Zdecydowanymi faworytami, jeśli chodzi o zainteresowanie są posty: "Kilka polskich paradoksów" (249 wyświetleń, 22 komentarze)

http://adgedeon.blogspot.com/2016/12/kilka-polskich-paradoksow.html

oraz

Recenzja gry "Tyranny" (198 wyświetleń, 25 komentarzy)

http://adgedeon.blogspot.com/2017/02/recenzja-tyranny.html


 

Zdecydowana większość wejść to przekierowania ze strony http://blogirpg.blogspot.com/ , którą swoją drogą polecam wszystkim osobom, które prowadzą blogi erpegowe, czy nawet okołofantastyczne - naprawdę warto poprosić o dodanie do tej listy.


 

Kto czytał "Powitanie", ten wie, że blog niniejszy powstał na skutek zbanowania mnie na Poltergeiście przez "koordynatora społeczności", niejakiego Kamulca. Po roku stwierdzam, że moja negatywna ocena sposobu "koordynowania społeczności" przez owego osobnika (która to była bezpośrednią przyczyną mojego bana) znalazła pełne potwierdzenie. Po zbanowaniu części aktywnych użytkowników i wprowadzeniu do regulaminu bzdurnego zapisu "nie wolno komentować działań moderacji", co skutkowało dobrowolnym odejściem kilku kolejnych blogerów, nie chcących brać udziału w tej hucpie, skutek jest taki, że polterowa blogosfera niemal przestała istnieć. Obecnie jakieś 80% wpisów to notki Zegarmistrza, będące zresztą reklamą treści z jego bloga zewnętrznego. Swego czasu żartowałem, że Kamulcowi tak bardzo zależy na tym, żeby nikt nie komentował jego działań (na punkcie czego ma on obsesję), że wolałby, żeby na Polterze nie było żadnych użytkowników, niż żeby któryś z miał "komentować działania". Niestety, najwyraźniej nie potraktował tego jako przytyk, tylko jako plan działania.

Tyle o przeszłości. Jeśli chodzi o teraźniejszość, to ostatnio na blogu pojawiły się m.in. takie notki:

http://adgedeon.blogspot.com/2017/05/pierwszy-numer-fantoma-trzeci-numer.html

Informacja o nowym czasopiśmie o tematyce „fantastycznej” (papierowym, nie jakimś pedeefie, jakich wiele) -”Fantomie” i recenzja pierwszego numeru oraz info o trzecim numerze magazynu komiksowego „Komiks i my”. To już trochę bardziej olds, niż news, ale może jeszcze niektórzy nie słyszeli o tych „młodych” czasopismach, zwłaszcza „Fantomie”.

http://adgedeon.blogspot.com/2017/04/planeta-krysztau-opowiadanie.html

„Planeta kryształu” - moje opowiadanie.

http://adgedeon.blogspot.com/2017/05/absurdy-postapokalipsy.html

Artykuł na temat kilku bardzo popularnych motywów przewijających się przez utwory i gry spod znaku postapokalipsy – i dlaczego są durne. A także, żeby krytyka była choć trochę konstruktywna przykład, jakie postapo uważam za dobrze skonstruowane.

http://adgedeon.blogspot.com/2017/07/o-paladynach-i-praworzadnosci-dobrej.html

Artykuł na temat paladynów i ogólnie postaci „praworządnych dobrych”. Dlaczego ludzie ich nie lubią i jak ciekawie stworzyć/poprowadzić paladyna, tak, żeby nie zatracił swojej istoty i nie był „świrniętym fanatykiem”, ani sztywnym nudziarzem przeszkadzającym drużynie, jakiego z niego robi część graczy. Notka nawiązuje do notki na blogu Szarego Grabarza, która z kolei jest niejako głosem w dyskusji toczącej się na „Panie i Panowie, zagrajmy w RPG”.

http://adgedeon.blogspot.com/2017/04/w-dalszym-ciagu-tworze-moja-kolejna-gre.html

Pierwsze ilustracje sporządzone do tworzonej przeze mnie gry tekstowej, z prośbą o opinię (tj z zapytaniem, czy są aż tak gówniane, że nie warto próbować tworzyć kolejnych).

http://adgedeon.blogspot.com/2017/07/prezent-pozegnalny-opowiadanie-cz-1.html

http://adgedeon.blogspot.com/2017/07/prezent-pozegnalny-opowiadanie-cz-2.html

http://adgedeon.blogspot.com/2017/07/prezent-pozegnalny-trzecia-czesc.html

Kolejne opowiadanie, najdłuższe, jakie publikowałem na blogu... I moim zdaniem najsłabsze. Jest miejscami tak durne, że nawet ja sam to dostrzegam.

http://adgedeon.blogspot.com/2017/06/schizma-na-socratesie-kolejne-moje.html

I jeszcze jedno opowiadanie. Wieki temu wisiało na polterforum, już dawno usunięte. Jest to wersja rozszerzona, choć zapewne, nie ulepszona.


 

Tyle o przeszłości i teraźniejszości - teraz pora skupić się na przyszłości. Mam pytanie - co należy poprawić na blogu? Kilka osób mówiło mi, że coś jest nie tak, że blog jest brzydki, że ciężko się go czyta... Ale jakoś nikt nie potrafił sprecyzować, z czym jest problem. Nie taki druk? Źle dobrane kolory? Proszę o podpowiedź. Oraz tradycyjnie, proszę o komentarze do notek. Wszelki hejt, flejm i troling mile widziane – byle zawierały choć pozory argumentacji. Ale nie tutaj, bo wszak ta notka i tak za chwilę zostanie usunięta, wraz z ewentualnymi komentarzami. Koordynator Społeczności dba o to, by polterowa blogosfera pozostała czysta, bezkonfliktowa, martwa.

 

Życzę Bożego błogosławieństwa. Chwała Wielkiej Polsce Katolickiej (albo jak to ujął jeden z moich nielicznych komentatorów - „Wielkiej Wolsce Katotalibskiej” - TEŻ ŁADNIE).

 

PS. Piszę gościnnie z miejskiego Internetu, przy okazji będąc w obcym mieście, więc chyba nie ma sensu banować IP.

2
Notka polecana przez: Bakcyl, earl
Poleć innym tę notkę

Komentarze


ivilboy
   
Ocena:
0

Hej robaczku!

Oczywiście, że jeszcze tu zaglądam :) I chciałbym ci powiedzieć, że... Już ty wiesz co :)

29-07-2017 23:19
earl
   
Ocena:
0

Adeptusie, spryciarzu Ty. Wszak nikt nie zbanuje IP publicznego IP :)

30-07-2017 09:35

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.