Rockstar Games

Artykuły

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Wracając na Dziki Zachód!

28-01-2020 14:41 | Joanna 'Shadov' Walczak | Komentarze: 0
Kto z nas nie marzył, aby wyruszyć w pełną przygód podróż po Dzikim Zachodzie? Zatopić się w świecie szeryfów oraz wyjętych spod prawa rewolwerowców i bandytów. Tę fantazję Rockstar spełnia już od szesnastu lat. Po Red Dead Revolver z 2004 i Red Dead Redemption z 2010 nades...

Noty

Grand Theft Auto IV

13-07-2009 22:47 | Komentarze: 0
GTA IV, mimo iż w tytule ma numer "4" tak naprawdę jest... 7 odsłoną części. Za pierwsze gry odpowiadało DMA Design, a od czasów Vice City tworzeniem tego tytułu regularnie zajmuje się Rockstar Games. I trzeba przyznać, że doskonale im ta sztuka wychodzi.

Bohaterem najno...

Red Dead Redemption

06-05-2010 20:49 | Komentarze: 0
Kontynuacja westernu wydanego w 2004 roku, tym razem w wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Dzieło jednego z oddziałów znanej firmy Rockstar oferuje duży otwarty świat pełen zadań i niebezpieczeństw.

Red Dead Redemption to western, będący kontynuacją [t]Red Dead Revolver[...

L.A. Noire

16-05-2010 21:51 | Komentarze: 0
L.A. Noire to gra akcji z perspektywy trzeciej osoby, będąca debiutanckim projektem australijskiego studia Team Bondi. Produkt powstał przy wsparciu grupy Rockstar Games, a nad jego powstaniem czuwał m.in. Brendan McNamara, scenarzysta konsolowego The Getaway.

Dziecko deweloper...

Grand Theft Auto: San Andreas

17-05-2010 15:44 | Komentarze: 0
Gracz wciela się w postać Afroamerykanina Carla "CJa" Johnsona, który po pięciu latach w Liberty City wraca do Los Santos. CJ opuścił Los Santos po śmierci młodszego brata – Briana. Wrócił teoretycznie tylko na pogrzeb zamordowanej matki, jednakże gdy zauważa, że i rodzina, i jego...

Grand Theft Auto: Vice City

17-05-2010 15:50 | Komentarze: 0
Gracz wciela się w rolę Tommy'ego Vercetti, który dopiero co opuścił więzienie i rozpoczął dalszą współpracę ze swoim byłym przełożonym – Sonnym Forreli. Jego zadaniem jest założenie nowej filii narkotykowej w Vice City. Jednak o transakcji dowiedziały się także tamtejsze "...

Grand Theft Auto: Vice City Stories

17-05-2010 15:53 | Komentarze: 0
Grand Theft Auto: Vice City Stories jest drugą częścią serii Grand Theft Auto, która ukazała się na przenośną konsolę PlayStation Portable. Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnym mieście Vice City, które było również scenerią dla gry GTA: Vice City. Czas akcji to 1984 rok. Głów...

Grand Theft Auto: Liberty City Stories

17-05-2010 15:59 | Komentarze: 0
Grand Theft Auto: Liberty City Stories - 7 gra serii Grand Theft Auto. GTA: LCS została pierwotnie zaprojektowana na przenośną konsolę Sony PSP, jednak po pewnym czasie została również wydana na konsolę PlayStation 2.
Twórcą gry jest firma Rockstar Leeds. Rockstar North - tw...

Grand Theft Auto: The Trilogy

17-05-2010 16:23 | Komentarze: 0
Grand Theft Auto: The Trilogy jest zbiorem trzech gier, należącch do słynnej serii gangsterskich gier akcji Grand Theft Auto.

Grand Theft Auto IIIG (GTA 3) - Gracz wciela się w Claude'a Speeda, żyjącego w 2001 roku w mieście Liberty City. W trakcie całej gry nie dowiadujem...

Grand Theft Auto III

17-05-2010 15:47 | Komentarze: 0
Gracz wciela się w Claude'a Speeda, żyjącego w 2001 roku w mieście Liberty City. W trakcie całej gry nie dowiadujemy się, jak ma na imię kontrolowany przez nas gangster. Z gry Grand Theft Auto: San Andreas dowiadujemy się, że ma na imię Claude.

Gracz zaczyna pracować jako miejscowy ban...

Manhunt 2

28-06-2010 16:33 | Komentarze: 0
Gra opowiada o losach dwóch więźniów ośrodka psychiatrycznego w mieście Cottonmouth: Daniela Lamba i Leo Kaspera. Pewnej nocy piorun uszkadza zasilanie w szpitalu, co powoduje awarię, na skutek której wszystkie cele otwierają się i bohaterom udaje się uciec z ośrodka. Daniel próbuje dowiedzieć czegoś więcej o swojej przeszłości, natomiast Leo zrobi wszystko, by zdobyć władzę nad ciałem i umysłem Daniela.

Manhunt

28-06-2010 16:35 | Komentarze: 0
Ameryka pełna jest zrujnowanych, pełnych brudu i beznadziei miast, w których nikt nie interesuje się losem innych. Dla mieszkańców Carcer City nie liczy się już nic, prócz taniej rozrywki. Najpopularniejszym sportem jest bezsensowne odbieranie życia i tworzenie z "łowów" na bezbronną of...

Midnight Club 3: DUB Edition

28-06-2010 16:45 | Komentarze: 0
Gra, tak jak poprzednie jej części, traktuje o nielegalnych wyścigach rozgrywanych na ulicach miast. W grze występują rzeczywiste pojazdy (dzięki wykupieniu przez twórców gry licencji na użycie nazw i wyglądów samochodów) oraz rozbudowany system tuningu pojazdów. Tak jak w poprzedniej części oprócz samochodów występują również motocykle.

Midnight Club: Los Angeles

28-06-2010 16:47 | Komentarze: 0
Midnight Club: Los Angeles jest czwartą częścią serii gier Midnight Club o nielegalnych wyścigach samochodowych i motocyklowych na ulicach miast. Gra została zapowiedziana 16 maja 2007 roku przez Rockstar Games. Została stworzona tak jak poprzednie części serii przez Rockstar San Diego, twórcę gry Rockstar Games Presents Table Tennis.

Bully

04-07-2010 16:08 | Komentarze: 0
Główny bohater, piętnastoletni Jimmy Hopkins, zostaje wysłany przez matkę i ojczyma do Bullworth Academy, przez niektórych uważanej za najgorszą szkołę w kraju. Uczelnia opanowana jest przez skłócone ze sobą klitki – sportowców, osiłków, nerdów, yuppies, greaserów oraz mieszk...

Midnight Club 3: DUB Edition Remix

04-07-2010 16:11 | Komentarze: 0
Midnight Club 3: DUB Edition Remix jest drugim wydaniem gry Midnight Club 3: DUB Edition, nieznacznie zmienionym w stosunku do pierwowzoru. Wszystkie elementy z oryginalnej gry zostały również przeniesione do edycji Remix. Dodane zostały nowe samochody (24), utwory muzyczne oraz miasto (Tokio), które jest takie same jak w Midnight Club II.

Midnight Club II

04-07-2010 16:12 | Komentarze: 0
Midnight Club II to sequel Midnight Club. Gra została wydana na konsole PlayStation 2 oraz Xbox. Została również wydana wersja na komputery osobiste. Akcja rozgrywa się w trzech rzeczywistych miastach: Los Angeles, Paryżu oraz w Tokio. W miastach można spotkać najbardziej chara...

Midnight Club: Street Racing

04-07-2010 16:14 | Komentarze: 0
Midnight Club: Street Racing jest zręcznościową grą traktującą o nielegalnych wyścigach ulicznych. Gracz rozpoczyna grę z najsłabszym samochodem, wraz z upływem fabuły gry i wygrywaniem kolejnych wyścigów dostaje do dyspozycji coraz to szybsze pojazdy. Akcja gry rozgrywa się w Anglii oraz w Nowym Jorku.

Miasta w grze były bardzo duże jak na czas jej powstania. Wiele rzeczywistych miejsc i budynków zostało również przeniesione do świata gry: Times Square, Empire State Building, Central Park w Nowym Jorku, Trafalgar Square, Big Ben oraz Tower Bridge w Londynie.

Midnight Club: LA Remix

04-07-2010 16:17 | Komentarze: 0
Midnight Club: LA Remix to kolejna gra z serii Midnight Club wydana przez Rockstar Games wyłącznie na konsolę PSP.
Przenosimy się do Los Angeles, gdzie musimy zdobyć tytuł króla ulicy.

L.A. Noire

30-10-2017 15:17 | Komentarze: 0
Powojenny boom i złota era Hollywoodu trwają w najlepsze, a Cole Phelps, detektyw pracujący dla policji Los Angeles, musi poradzić sobie w mieście uginającym się pod ciężarem własnego sukcesu. Politykę toczy rak korupcji, handel narkotykami rośnie z dnia na dzień, a wskaźnik morderstw ...

Red Dead Redemption 2

10-10-2019 18:37 | Komentarze: 0
Ameryka, rok 1899. Era Dzikiego Zachodu chyli się ku końcowi, a stróże prawa depczą po piętach ostatnim wyjętym spod prawa gangom. Wybór jest prosty: kto się nie podda, zginie.

Gdy napad w położonym na zachodzie mieście Blackwater kończy się katastrofą, Arthur Morgan i gang van der...

Wieści

L.A. Noire - premiera na jesień

L.A. Noire - premiera na jesień

10-02-2010 08:24 | Krystian 'Duke Kris' Janiszewski | Komentarze: 0
Rockstar Games nie podało konkretnej daty premiery gry L.A. Noire, ale zapowiedziało, iż tytuł ma się pojawić późną jesienią tego roku. » więcej
Remedy zawiesza prace nad Max Payne 3

Remedy zawiesza prace nad Max Payne 3

20-02-2010 15:05 | Michał 'Charger' Mularski | Komentarze: 1
Mamy złą wiadomość dla wszystkich z Was, którzy z niecierpliwością wyczekują premiery trzeciej części Maxa Payne'a. Odpowiedzialne za przygotowanie tytułu studio Remedy przerwało prace nad nową odsłoną przygód nowojorskiego gliniarza. Oficjalna wersja mówi, że developerzy są zbyt zajęci szlifowaniem Alan Wake.

Więcej w rozszerzeniu. » więcej
Red Dead Redemption większe i droższe od GTA IV

Red Dead Redemption większe i droższe od GTA IV

06-04-2010 19:35 | Cubuk | Komentarze: 0
Studio Rockstar Games, wszystkim znane dzięki kultowej serii Grand Theft Auto pracuje teraz nad nową produkcją – Red Dead Redemption. Twórcy uchylili nieco rąbka tajemnicy dotyczącej ich najnowszego dzieła. Jak mówi Neil Stephen z Rockstara, gra będzie miała jeszcze większy rozmach niż GTA IV oraz dużo obszerniejszy świat. Sama gra zaś jest największym projektem za jaki kiedykolwiek zabrali się ludzie z Rockstar Games. Budżet przeznaczony na produkcję przebił GTA zarówno pod względem kosztów produkcji, jak i reklamy. Jak dodaje Rockstar, rok się niedawno zaczął, ale Red Dead Redemption będzie śmiało kandydować do gry roku.

O tym, czy opadną nam szczęki, czy ręce, przekonamy się 21 maja.
Pierwsze screeny z GTA IV:The Lost and Damned na PC

Pierwsze screeny z GTA IV:The Lost and Damned na PC

07-04-2010 12:53 | Michał 'Charger' Mularski | Komentarze: 0
Wkurza was, że gdy posiadacze konsol, przeszli już Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned z dziesięć razy, a my musimy ciągle czekać? No cóż, jest to kwestia w której nie wiele można zrobić. Jednak premiera dodatku odbędzie się już 16 kwietnia. By osłodzić nam nieco ostatnie dni oczekiwania, Rockstar opublikował pierwsze cztery screeny z wersji PC. Jednego z nich widzicie obok, pozostałe znajdziecie w naszej galerii.
Red Dead Redempion coraz bliżej

Red Dead Redempion coraz bliżej

04-05-2010 08:47 | Szymon 'neishin' Szweda | Komentarze: 0
W maju premierę ma mieć Red Dead Redempion, czyli nowy tytuł Rockstar. Twórcy GTA zarzucali nas coraz to nowymi filmikami. W rozszerzeniu znajdują się dwa mówiące co nieco o środowisku gry, postaciach i samej rozgrywce. » więcej
Rewolucja na Dzikim Zachodzie

Rewolucja na Dzikim Zachodzie

07-05-2010 11:28 | Szymon 'neishin' Szweda | Komentarze: 0
Rockstar też nie próżnuje i próbuje nas zachęcić jak może do kupna westernowego GTA. Kolejny filmik z Red Dead Redemption znajduje się w rozwinięciu więści. » więcej

Premierowy zwiastun westernowego GTA

14-05-2010 10:35 | Szymon 'neishin' Szweda | Komentarze: 0
Rockstar Games zarzuca sieć materiałami do Red Dead Redemption. Tym razem w nasze ręce wpada premierowa zapowiedź. Filmik w roszerzeniu wieści. » więcej
L.A. Noire – Nowe Screeny!

L.A. Noire – Nowe Screeny!

30-05-2010 19:16 | Damian 'damian11312' Kurzawa | Komentarze: 0
Studio Team Bondi opublikowało nowe screen z ich nowej producji L.A. Noire.
Poniżej znajdziecie link do galerii z gry, na których zobaczycie m.in. samochód naszego dzielnego i nieustraszonego bohatera oraz kilka nowych miejscówek, które będziemy przemierzać niejednokrotnie podczas całej rozgrywki.

Screeny!

Albumy z grafikami Rockstar

21-07-2010 12:30 | Szymon 'neishin' Szweda
Jeśli jesteście fanami produkcji studia Rockstar Games, to koniecznie musicie nabyć ich nowy produkt. Nie jest to jednak gra, lecz trzy albumy, napakowane grafikami, koncept-artami czy reklamami, które wykorzystane zostały w produkcjach tego studia. Całość wydana zostaje z powodu dziesięciolecia istnienia Rockstar. » więcej
L.A. Noire - porcja świeżych screenów

L.A. Noire - porcja świeżych screenów

25-11-2010 12:19 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 0
W końcu możemy zobaczyć screenshoty z tej głośnej gry. Premiera odbędzie się 22 marca 2011 roku - wówczas przekonamy się, jak to jest być detektywem w pełnym przemocy Los Angeles.

Do obejrzenia galerii i trailerów zapraszamy tutaj.
Promocja  Steam - kolekcja GTA 75% taniej

Promocja Steam - kolekcja GTA 75% taniej

05-11-2010 12:12 | Krzysztof 'Valandil Falassion' Górski | Komentarze: 1
Wyprzedaże w Steam zdają się nie mieć końca. Tym razem spadły ceny gier autorstwa Rockstar Games, a konkretnie GTA, GTA 2, GTA 3, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas. Zniżka jest spora - za cały pakiet zapłacimy jedynie 7,49 € (około 30 zł), a nie, jak do tej pory, 29,90 €. Oczywiście wciąż istnieje możliwość zakupu pojedynczych części, choć akurat w tym przypadku wybór całego zestawu będzie zdecydowanie korzystniejszy.
Nowe screenshoty z Maxa Payne'a 3

Nowe screenshoty z Maxa Payne'a 3

23-04-2011 23:59 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0
Max Payne 3 jest tytułem na który wielu graczy czeka od lat. Czy ich nadzieje okażą się płonne, czy jednak gra ujrzy światło dzienne? Wygląda na to, że ludzie z Rockstar Games jednak postanowili wziąć się do roboty i na dowód tego wypuścili kilka nowych screenshotów. » więcej
Po szczeblach kariery

Po szczeblach kariery

24-04-2011 12:38 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 0
Dla wszyscy, którzy nie mogą się już doczekać premiery L.A. Noire Rockstar Games wypuściło kolejny film związany z grą. Tym razem pokazujący, że tutaj również obowiązuje zasada: od zera do bohatera. » więcej
Zostań testerem w Rockstar

Zostań testerem w Rockstar

30-11-2011 13:42 | Mateusz 'TheProdigy' Gołaszewski | Komentarze: 10
Na stronie twórców serii GTA pojawiło się ciekawe ogłoszenie – otóż studio poszukuje testerów gier w polskiej wersji językowej. To może oznaczać, że przyszłe produkcje studia ukażą się także w naszym języku. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe wymagania znajdziecie na oficjalnej stronie Rockstar Games.
Rockstar w Muve Digital

Rockstar w Muve Digital

19-04-2012 14:49 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 0
Do oferty sklepu Muve Digital, będącego własnością firmy Cenega, weszły właśnie tytuły studia Rockstar. Jest to pierwszy przypadek, gdy gry tego amerykańskiego giganta są dostępne w polskim sklepie w wersji elektronicznej. Co istotne, ceny zostały dostosowane do rodzimych warunków, co jest ważną przewagą nad konkurencyjnym Steamem.
Rockstar rozważa wydanie GTA V na PC i Wii U

Rockstar rozważa wydanie GTA V na PC i Wii U

19-11-2012 19:23 | Ania 'Amanea' Ługowska | Komentarze: 1
Choć Rockstar Games potwierdziło na razie premierę Grand Theft Auto V tylko na PS3 i X360, wielu graczy zakłada, że gra pojawi się także w wersji na PC. Zapytano o to Dana Housera, wiceprezesa Rockstar Games. Odpowiedział, że wydanie GTA V na PC i Wii U jest wciąż tematem do rozważenia.
Czyżby nadchodził sequel Red Dead Redemption?

Czyżby nadchodził sequel Red Dead Redemption?

17-10-2016 15:46 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 2

Wszystko zaczęło się wczoraj o 15:00, gdy Rockstar zmienił swoje zdjęcia profilowe na portalach społecznościowych – Facebooku, Twitterze, YouTubie i Instagramie. Nowa identyfikacja to czarne R na wytartym czerwonym tle. Skojarzenie było oczywiste – w końcu jedyna gra ze stajni Rockstara z czerwienią w nazwie to Red Dead Redemption.

» więcej
Red Dead Redemption 2 oficjalnie

Red Dead Redemption 2 oficjalnie

18-10-2016 15:43 | Magda 'Magi' Wiśniewska | Komentarze: 0

Wczoraj było to jeszcze w sferze domysłów, dziś wiemy już oficjalnie – nadchodzi druga część ciepło przyjętej gry Red Dead Redemption. Na razie data premiery została określona jako "jesień przyszłego roku". O samej grze więcej dowiemy się pojutrze, kiedy to ma ukazać się zwiastun. Dla fanów PC smutna wiadomość – póki co oficjalna strona gry wskazuje, że na RDR2 mogą liczyć jedynie posiadacze PlayStation 4 i Xboksa One.

Drugi zwiastun Red Dead Redemption 2

Drugi zwiastun Red Dead Redemption 2

02-10-2017 16:34 | Magda 'Magi' Wiśniewska | Komentarze: 0

Studio Rockstar Games opublikowało nowy zwiastun drugiej części Red Dead Redemption. W grze poznamy historię żyjącego poza prawem Arthura Morgana oraz gangu Van der Linde. Premiera wiosną przyszłego roku na PlayStation 4 i Xboksa One.

» więcej
Zremasterowana wersja L.A. Noire zmierza na konsole

Zremasterowana wersja L.A. Noire zmierza na konsole

29-10-2017 00:40 | Magda 'Magi' Wiśniewska | Komentarze: 0

Już niedługo ciepło przyjęty kryminał autorstwa Team Bondi ukaże się w odświeżonej wersji na konsolach obecnej generacji. Wydawca, Rockstar Games, pokazał zwiastun dedykowany ekranom obsługującym rozdzielczość 4K.

» więcej
Red Dead Redemption 2 opóźnione

Red Dead Redemption 2 opóźnione

01-02-2018 19:34 | Magda 'Magi' Wiśniewska | Komentarze: 0

Oczekiwana kontynuacja Red Dead Redemption miała pojawić się wiosną tego roku, doszło jednak do opóźnienia. RDR 2 trafi na sklepowe półki dopiero na jesień – 26 października. By złagodzić gorycz tej wiadomości, twórcy podzielili się nowymi screenami.

» więcej
Nowy zwiastun Red Dead Redemption 2

Nowy zwiastun Red Dead Redemption 2

06-05-2018 16:09 | Magda 'Magi' Wiśniewska | Komentarze: 0

Studio Rockstar Games podzieliło się nowymi scenami z nadchodzącej kontynuacji Red Dead Redemption.

» więcej
Ciąg dalszy rozgrywki w RDR 2

Ciąg dalszy rozgrywki w RDR 2

01-10-2018 19:31 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 0

Rockstar opublikował drugi zwiastun prezentujący rozgrywkę w zapowiedzianej na 26 października grze Red Dead Redemption 2. Materiał jest opatrzony polskim komentarzem. Na Dziki Zachód będą mogli zawędrować posiadacze PlayStation 4 i Xboksa One.

» więcej
Znamy wymagania Red Dead Redemption 2

Znamy wymagania Red Dead Redemption 2

10-10-2019 18:53 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 0

W launcherze Rockstara ruszyła przedsprzedaż pecetowej wersji Red Dead Redemption 2, której premierę zapowiedziano na 5 listopada. Równocześnie producent ujawnił minimalne i zalecane wymagania sprzętowe.

» więcej
Suicide Squad: Kill The Justice League otrzymało zwiastun rozgrywki

Suicide Squad: Kill The Justice League otrzymało zwiastun rozgrywki

10-12-2021 12:51 | Jan 'Johny' Pawlak | Komentarze: 0

Suicide Squad: Kill The Justice League otrzymało nowy zwiastun rozgrywki. Gra pozwala wcielić się w członków tytułowego Legionu Samobójców, takich jak Harley Quinn, King Shark, Deadshot czy Kapitan Boomerang. Każdy bohater posiada swój indywidualny zestaw umiejętności. W rozgrywce solowej będziemy mogli przełączać się między postaciami, a podczas rozgrywki multiplayer można współpracować z trzema innymi graczami.

» więcej