Robin Hood

Artykuły

Robin Hood

Robin Hood

Legenda bez duszy

30-05-2010 02:16 | Marigold | Komentarze: 11
Czekałam na najnowszą wersję filmu o przygodach Robin Hooda z dużą ciekawością, gdyż od dzieciństwa zaczytywałam się w różnych wersjach legendy o rozbójniku z Sherwood. Lista płac również obiecywała widowisko: Ridley Scott (a jestem jedną z niewielu osób, które cenią Królestwo niebieskie nie tylko z...
Robin Hood

Robin Hood

Nie mam Robina i co mi pan zrobisz?

23-09-2018 22:35 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Legenda Robin Hooda to wspaniały i bardzo inspirujący materiał dla rozmaitych twórców: filmowców, muzyków oraz autorów gier planszowych. Ci ostatni zazwyczaj traktują temat bardzo poważnie; czasem jednak są pewne odstępstwa od tej reguły, jak chociażby niewielki tytuł, będący przedmiotem niniejszej...

Noty

Robin z Sherwood

26-12-2009 20:11 | Komentarze: 0
Robin of Loxley, który nie chce poddać się woli normandzkich tyranów, zostaje wybrany przez mistycznego władcę lasów, Herna, by pomóc uciskanemu ludowi. Robin z kilkoma towarzyszami podejmuje walkę ze złem i tyranią.
To najbardziej magiczny i tajemniczy film o Robin Hoodzie, utrzymany w klimacie średniowiecznego mistycyzmu i czarnej magii. Doskonała muzyka, za którą w 1985 roku zespół Clannad otrzymał nagrodę BAFTA.
[Filmweb.pl]

Robin Hood: Książę złodziei

26-12-2009 19:16 | Komentarze: 0
Robin z Locksley (Kevin Costner) wyruszył na krucjatę. Maur Azeem (Morgan Freeman) pomaga mu uciec z saraceńskiej niewoli. Wraz z nowym przyjacielem Robin wraca do Anglii, gdzie czekają na niego złe wieści. Ojciec został zamordowany, przepadły rodzinne dobra, król Ryszard Lwie Serce przebyw...

Robin Hood: Faceci w rajtuzach

26-12-2009 19:26 | Komentarze: 0
Jest to parodia wielkiego przeboju kinowego z roku 1991, filmu Kevina Reykiego Robin Hood: Książę Złodziei. Brooks ośmiesza patatyczny ton pierwowzoru i gwiazdorskie zadęcie Kevina Costnera, który nie zgodził się wystąpić w rajtuzach. Mel Brooks obsadził sam siebie w roli przedsiębiorczego rabina (w oryginale - zakonnik). Widzowie, którzy uwielbiają absurdalne sytuacje i cięte dialogi mistrza tego gatunku nie powinni się zawieść.
[Filmweb.pl]

Robin Hood

03-05-2010 12:20 | Komentarze: 0
Oto historia najznamienitszego łucznika w służbie króla Ryszarda. Po śmierci władcy Robin przybywa do Nottingham. By uwolnić miasto od despotycznego szeryfa – i zdobyć względy lady Marion – zbiera drużynę banitów, których morderczym umiejętnościom dorównuje jedynie ich apetyt na życie. Razem łupią wielmożów i naprawiają krzywdy wyrządzone prostym ludziom. A kiedy nad kraj nadciąga niebezpieczeństwo, Robin i jego wyjęci spod prawa kompani stają do walki – za króla i Anglię.

Robin Hood

26-12-2009 19:03 | Komentarze: 0
Russell Crowe wciela się w rolę legendarnej postaci znanej pokoleniom jako 'Robin Hood', którego przygody utrwaliły się w powszechnej świadomości i pobudziły wyobraźnię tych, którzy podzielają jego ducha przygody i praworządności. W XIII-wiecznej Anglii, Robin i dowodzona przez niego b...

Robin Hood

17-09-2018 17:38 | Komentarze: 0
W lesie Sherwood toczy się zacięta walka pomiędzy kompanami Robin Hooda i zastępcami Szeryfa z Nottingham. Każda ze stron stara się zinfiltrować przeciwny obóz, aby ostatecznie zwyciężyć. Jako prosty człowiek utknąłeś między tymi dwiema frakcjami. Ocalisz swoją skórę, jeśli oskarżysz Robina i jego towarzyszy lub zdemaskujesz Szeryfa i jego zastępców, którzy przeniknęli do obozowiska Robina.

Wieści

Robin Hood - pierwsze zdjęcie

Robin Hood - pierwsze zdjęcie

20-04-2009 09:30 | Iwona 'Ivrin' Kusion | Komentarze: 14
Ridley Scott stanął za kamerą nowej wersji Robin Hooda. W postać szlachetnego banity wciela się Russell Crowe, a w roli Marion ujrzymy Cate Blanchett.

Premiera planowana jest na maj 2010 roku. W sieci pojawiło się natomiast pierwsze zdjęcie z filmu, które możecie zobaczyć obok.
Robin Hood Ridleya Scotta

Robin Hood Ridleya Scotta

15-12-2009 21:17 | Elfhelm | Komentarze: 8
W sieci pojawił się trailer nowego filmu Ridleya Scotta. Najnowsza wersja Robina Hooda jest historią jednego z łuczników armii Ryszarda Lwie Serce, który staje się legendarnym bohaterem, walcząc z normandzkimi najeźdźcami.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Nowy zwiastun Robin Hooda

Nowy zwiastun Robin Hooda

11-03-2010 23:34 | Joanna 'Koona' Roszak | Komentarze: 0
Premiera najnowszego filmu Ridleya Scotta, zatytułowanego Robin Hood, zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem w sieci pojawił się kolejny zwiastun. W sieci określa się go mianem: "najbardziej imponującym z dotychczasowych" - czy to prawda, oceńcie sami.

W postać legendarnego łucznika wcielił się znany z Gladiatora Russell Crowe, zaś Cate Blanchett (Elizabeth) zobaczymy w roli Lady Marion. Polska Premiera już 14 maja 2010 roku
Casting do ekranizacji Miasta kości

Casting do ekranizacji Miasta kości

20-07-2012 11:24 | Łukasz 'luke.orlowsky' Orłowski | Komentarze: 3
Obsada ekranizacji Miasta kości, pierwszego tomu cyklu Dary Anioła, powiększa się coraz bardziej. Do listy płac filmu dołączyli ostatnio Jared Harris (Mad Men), Lena Headey (Gra o Tron) oraz Godfrey Gao. » więcej
Gra karciana o Robin Hoodzie w sprzedaży

Gra karciana o Robin Hoodzie w sprzedaży

06-08-2018 18:53 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0

Jak informuje wydawnictwo Hobbity.eu, do sprzedaży trafiła karcianka Robin Hood, w której gracze mają za zadanie odkryć karty, pod jakimi skrywają się Robin lub Szeryf z Nottingham i ich towarzysze. Na stronie oficyny można zapoznać się z instrukcją karcianki.

» więcej