» Blog » Robię grę - od nowa, na poważnie :)
24-05-2016 18:49

Robię grę - od nowa, na poważnie :)

W działach: gry, koncepcje, ilustracje | Odsłony: 356

Robię grę - od nowa, na poważnie :)

Witajcie do długiej przerwie :)

Dawno dawno temu na łamach poltera wspólnie tworzyliśmy postacie do gry planszowej. Akcja polegała na ocenie i komentowaniu szkiców postaci, udoskonalaniu ich i tworzeniu unikatowych postaci. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, aczkolwiek z braku czasu musiałem ją zawiesić. Później przewinęły się mniejsze ale już mniej udane projekciki. Czas, to jest to czego mi najbardziej brakuje :) Już wtedy miałem pomysł na mechanikę gry, do której tak skrupulatnie tworzyliśmy rysunki. Niestety pomysł ten nie był zbyt dopracowany.

Po dwuletnim zaleganiu w szufladzie, moja autorska gra planszowa została odgrzebana i dopracowana do tego stopnia aby przeprowadzić jej pierwsze testy. Postawiłem niestety na inną tematykę. Patrząc na rynek planszówkowy, trudno byłoby sprzedać graczom świat, którego nie znają, który aż tak odbiega od kanonu, który znają. Postanowiłem postawić na coś bardziej oklepanego ale tchnąć w to odrobinę mojego stylu, postawiłem na mitologie.

Sama tematyka gry związana jest z mitologiami. Niektóre z nich niezbyt często goszczą w planszówkach. Na razie nie będę zdradzał jakie kultury pojawią się w grze, aczkolwiek uważni dostrzegą co nieco na zdjęciu. Karty jak na razie z małą ilością grafik, wydrukowane cyfrowo. Bardziej mockup niż finalne grafiki :)

Sam tytuł gry "Zapomniane rytuały" to nazwa robocza. Szukam pomysłu na coś związanego z mitologiami, składaniem ofiar dla bóstw, porami roku i ich zmianami.

Jutro testujemy. Pokładam wielkie nadzieje w tym, że gra w niedługim czasie trafi na polskie stoły.

PS. Jakich mitologii spodziewacie się na kartach? Jakich byście najbardziej oczekiwali? Jak oceniacie projekt kart?  Co myślicie o tytule gry?
Komentujcie, każdy komentarz jest dla mnie ważny, na każdy postaram się odpowiedzieć :)

2
Notka polecana przez: Bakcyl, TO~
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Exar
   
Ocena:
+2

Po pierwsze - powodzenia! I samozaparcia :).

Jakich mitologii spodziewacie się na kartach?

Słowiańskiej!

25-05-2016 08:55
TO~
   
Ocena:
+1

Tak jak kolega wyżej - słowiańskiej :)

Powodzenia!
 

25-05-2016 13:33
Exar
   
Ocena:
+1

 Jakich mitologii spodziewacie się na kartach

A tak w ogóle, to znacie jakąkolwiek produkcję np. niemiecką, francuską albo brytyjską, która mówiłaby o Słowianach? 

25-05-2016 15:27
Reckles
   
Ocena:
+1

Mitologia słowiańska :) Jeśli przyjrzycie się karcie po prawej stronie, może z czymś Wam się ten zarys skojarzy.

Osobiście nie znam zagranicznych gier planszowych traktujących o słowianach. Z rodzimych produkcji była tylko Slavika i Teomachia: Mitologia Słowiańska z tego co kojarzę. Wydawcy unikają tego tematu ponieważ jest słabo rentowny i ciężki do wydania za granicą, choć w ostatnich latach Wiedźmin rozsławił trochę tą tematykę.

25-05-2016 16:04
WekT
   
Ocena:
+1

@ Reckles

Na pewno Ameryka Południowa, Na pewno Słowiańska (DEGENSIS też używa Słowiańskich nazw bóstw),
mnie zawsze kusiły klimaty około babilonskie. dalej to nie wiem Afryka, Chiny, Indie...

25-05-2016 16:29
Kaworu92
   
Ocena:
+1

Może Japonia? :P i Egipt, koniecznie :D

25-05-2016 19:07
TO~
   
Ocena:
+1

Mitologia Mongolii też jest spoks, a nawet bardzo spoks. Tylko niszowa motzno, więc może w jakimś dodatku? ;)

25-05-2016 19:13
Kaworu92
   
Ocena:
+1

Dodatek o Mongolii byłby fajny :D

25-05-2016 19:30
Reckles
   
Ocena:
+1

Na tą chwilę jak pewnie zdążyliście zauważyć będą: Słowiańska, Egipska, Aztecka + jedna bardzo popularna :)
Chciałbym uniknąć greckiej, japońskiej a w dodatkach pójść w mniej oczywiste typu: Mongolia, Afryka, Aborygeni, Eskimosi i fikcyjną Cthulhu

25-05-2016 19:39
TO~
   
Ocena:
+1

Cthulhu bdb pomysł, ta popularna to rozumiem wikińska :) Co wygrałem? ;)

PS. Aborygeńska też masa ok!

25-05-2016 19:41
Reckles
   
Ocena:
+1

@TO fakt wygrałeś :) Postaram się prowadzić jakiś blog o rozwoju gry i zamieszczać go równocześnie tutaj jak i na mojej stronie www.dawidwiacek.pl Tam możecie przejrzeć moje portfolio i zapoznać się bardziej ze stylem graficznym w jakim będzie wykonana gra.
 

25-05-2016 19:46
Bakcyl
   
Ocena:
0

Ja bym nie unikał żądnej, tylko wszystko ładnie wymieszał. I tak wiele spośród mitologii czerpie z innych, a poza tym różnorodność jest ciekawa.

No i tytuł bym zmienił. Może jakieś ichnie słowo związane ze świętem ku czci bogów czy coś? Ewentualnie słowo kojarzące się z tym mitologicznym wymieszaniem.

25-05-2016 22:51
Reckles
   
Ocena:
0

@Bakcyl, boję się, że mechanika gry ograniczy mnie do 6-7 mitologii (6-7 frakcji), aczkolwiek postaram się jakoś fajnie to ubrać :) Na pewno podstawowa wersja gry to 4 frakcje W bonusie na wspieram.to dorzucę pewnie 1-2 kolejne. A dalej zobaczymy. Ja będę szczęśliwy jeśli uda mi się wydać chociażby podstawkę.

Co do tytułu masz rację - obecny jest tylko i wyłącznie roboczą nazwą zmontowaną na momencie. Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje, mówcie śmiało :)

25-05-2016 22:57
TO~
   
Ocena:
0

Nazwa jest spoko, "Forgotten Rituals", przyciągnie zagraniczniaków (z fanami black metalu na czele :) ). A może by tak "uBóstwa"? Takie mrugnięcie okiem do graczy, bo widać po ilustracjach, że na luzie i bez spiny, co zresztą się bardzo chwali.

25-05-2016 23:06
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Sam tytuł gry "Zapomniane rytuały" to nazwa robocza. Szukam pomysłu na coś związanego z mitologiami, składaniem ofiar dla bóstw, porami roku i ich zmianami.

To może tak druidycznie? "Sierpem i Stosem"? albo z Pratchetta "Dźgnij żonkila".

26-05-2016 01:10
Reckles
   
Ocena:
0

Widzę, że na nazwę macie sporo pomysłów :) Zrobimy jakiś plebiscyt ale to w późniejszej fazie.
Generalnie dziękuję Wam za zaangażowanie w projekt. Wasze uwagi są dla mnie cenne i część z nich zmieni w mniej lub bardziej znaczący sposób grę :)
 

26-05-2016 21:39
Bakcyl
   
Ocena:
0

Żeby było jasne - ja się nie angażuję. Do tego musiałbym sobie założyć konto na Patreonie i zebrać minimum tysiąc lajków. Pamiętajcie, że każdy tysiąc lajków, to nowy pomysł...

 

27-05-2016 13:32

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.