Robert Duvall

Noty

60 sekund

25-01-2009 16:50 | Komentarze: 0
Sławny Randall "Memphis" porzucił przestępcze życie już dawno. Teraz jednak nie ma wyboru - by ocalić przed zemstą mafii młodszego brata musi powrócić do tego w czym osiągnął prawdziwe mistrzostwo i stał się legendą czyli do kradzieży samochodów. Memphis zbiera swoich dawnych kumpli i przygotowuje się do wykonania zadania w ciągu jednej nocy, na specjalne zamówienie, które ściśle określa markę i rocznik, ma ukraść 50 samochodów.

Ojciec chrzestny

28-01-2009 20:02 | Komentarze: 1
Coppola kreśli portret sycylijskiego klanu w Ameryce, w chwilach wzlotów i upadków, ukazując zarówno prywatne życie rodziny, jak i ciemne interesy, w jakie się zaangażowała. Oparty na bestsellerowej powieści Mario Puzo, film z kreacjami Ala Pacino, Jamesa Caana i Roberta Duvalla.

Droga

18-05-2009 19:00 | Komentarze: 4
Ekranizacja nagrodzonej Pulitzerem powieści Cormaca McCarthy'ego, Drogi, której głównymi bohaterami są wędrujący postapokaliptycznymi pustkowiami ojciec i syn.

Wspólnie przemierzają zasypane popiołem ziemie umierającego świata, każdego dnia zmuszając się do otworzenia oczu i podjęcia dalszej, bezsensownej wędrówki. Ich celem jest oceaniczne wybrzeże, gdzie przeczekać chcą nadchodzącą zimę.

Czas Apokalipsy

29-11-2010 20:41 | Komentarze: 0
W końcowym okresie wojny wietnamskiej kapitan Willard zostaje wysłany z misją wytropienia w dżungli, na terenie Kambodży, pułkownika armii amerykańskiej, który stanął na czele zbuntowanego plemienia walczącego zarówno przeciw Amerykanom, jak i Wietnamczykom. Wyprawa niewielkiej załogi, ...

Ojciec chrzestny II

02-01-2013 19:47 | Komentarze: 0
Francis Ford Coppola kontynuuje trylogię Ojciec chrzestny ponownie współpracując z pisarzem Mario Puzo i ukazując losy dwóch pokoleń rodu Corleone w bezwzględnym dążeniu do władzy. Reżyser podzielił swój film na dwie części. W pierwszej, stanowiącej swoisty prequel, przedstaw...