string(15) ""
» Blog » Riwius&Nius #1 [Fifa 13 - nowe screeny i szczegóły (od lat to samo...) ]
31-05-2012 13:34

Riwius&Nius #1 [Fifa 13 - nowe screeny i szczegóły (od lat to samo...) ]

W działach: Fifa 13 | Odsłony: 7

Riwius&Nius #1 [Fifa 13 - nowe screeny i szczegóły (od lat to samo...) ]

Według informacji opublikowanych przez głównego producenta Fify 13 - Davida Ruttera, twórcy gry chcą skupić się jedynie na poprawie błędów i niedociągnięć poprzedniczki. Ujawnił, że zamierza wnieść do "trzynastki": nowe sposoby podań, nowe rodzaje podkręconych strzałów , nowe animacje bramkarzy, a także 5 kluczowych cech w grze, które mają urealinić wirtualną piłkę nożną. 

 

Pierwszą z nich jest poprawienie nowości Fify 12 Player Impact Engine, czyli poprostu bardziej realistyczny sposób upadania zawodników, zderzania się ze sobą w akcjach ofensywnych i defensywnych, np. przy wślizgach.

 

Kolejnym usprawnieniem poprzednej wersji jest Complete Dribble, tak jak sama nazwa na to wskazuje jest to ulepszenie dryblingu graczy, by zawodnicy "kiwali się" identycznie jak zawodowcy w realnym świecie .

 

Trzecią najważniejszą cechą najnowszej wersji bardzo popularnej gry piłkarskiej będzie First Touch Control, czyli poprawienie kontroli gracza nad zawodnikiem prowadzącym piłkę. Utrudnieniem będzie to, iż cała kontrola piłkarzem będzie zależała od jego umiejętności i zdolności technicznych.

 

Następnym, a zarazem według mnie największym plusem jakim chcą dodać w kolejnej odsłonie tej świetnej "kopanki" będzie nareszcie nowy system wykonywania rzutów wolnych, w którym będziemy mogli podejść aż trzema piłkarzami do rozegrania free-kicka . Jest to ciekawe urozmaicenie, które ma zmylić obrońców stojących w murze, lecz także bramkarza, który ustawia mur. Jednak gdy to my ustawiamy mur będziemy mogli wybrać ilu zawodników ma w nim stanąć, a także, który z nich ma podbiec do przeciwnika wykonującego rzut wolny.

 

Ostatnim z dodatków, który będziemy mogli ujrzeć w Fifie 13 jest Attacking AI, w tej nowości jest poprawiony system ofensywny, czyli ustawianie się i wychodznie napastników na wolne pozycje, bez wbiegania na spalonym, gdyż będą się starali stać równo z linią obrony. Twórcy Fify także pracują nad zmiennymi twarzami zawodników w czasie rozgrywki.

 

Ciekawym dodatkiem do nowej wersji Fify będzie kontrola kontrolerem ruchowym Move dla PlayStation3 i sensorem Kinect dla Xbox360, lecz jeszcze nie wiemy jak te kontrolowanie maw wyglądać, tzn. czy będzie kontrola rękoma w menu, czy kontrola nad zawodnikiem za pomocą komend głosowych lub sterowanie piłkarzami przez ruchy rękoma . Tak czy siak ta wiadomość jest bardzo interesująca dla graczy konsolowych z Kinectem lub Move'em.

 

Na konferencjach prasowych twórcy gry podkreślają wiele dodatków dla systemu rozgrywki, ale jak widać na screenach z gry nie ma żadnych ulepszeń graficznych. Wielu graczy w komentarzach nad newsami EA SPORTS pyta się czy te dodatki nie mogły by się pojawić poprostu w postaci DLC do gry. Dobre pytanie, no nic wystarczy tylko czekać do jesieni na Fifę 13.

 

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: dwurdzeniowy (Core duo 2 lub lepszy); Intel Core2Duo 2,4 Ghz,
  • System operacyjny: Windows XP / Windows Vista / Windows 7
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • DirectX: 9.0c
  • Karta wideo: 256 MB, musi wspierać Shader Model 3.0; ATI RADEON HD 2900 lub NVIDIA GEFORCE 8800 GT

link do galerii screenów na facebook.com : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150805252776345.388700.122816116344&type=3

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
co za kraj, zamiast nauczyć się podłogi kłaść to wszyscy kombinują jak zarabiać na własnym niszowym hobby
31-05-2012 13:39

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.