» Artykuły » Inne artykuły » Ręka na pulsie - sierpień

Ręka na pulsie - sierpień


wersja do druku
Ręka na pulsie - sierpień


Podróże w czasie to tak wyeksploatowany motyw, że trudno uwierzyć, iż istnieją jeszcze autorzy, który są w stanie napisać o nich coś nowego. Jednak dla Charlesa Yu to żadna przeszkoda. Jak przeżyć w fantastycznonaukowym świecie to doskonałe połączenie przejmującej historii i mnóstwa zaskakujących pomysłów, uzupełnionych dodatkowo kolejnymi interesującymi rozważaniami dotyczącymi czasu. Wszyscy czytelnicy, którzy tęsknią za naprawdę poruszającym science fiction, powinni koniecznie zapoznać się z tą niesamowitą lekturą.






Właśnie odebrałem paczkę z Ubikiem. Jeden z legendarnych twórców fantastyki naukowej doczekał się w końcu godnego wydania. Twarda oprawa z obwolutą i doskonała ilustracja autorstwa Wojciecha Siudmaka dodatkowo zachęcają do lektury. Kolejnymi dziełami z dorobku mistrza wydanym przez Rebis będą Doktor Bluthgeld i Człowiek z Wysokiego Zamku. Czy trzeba dodatkowo zachęcać do zapoznania się z którąś z tych powieści? Historia szalonego fizyka w postapokaliptycznym świecie to wartościowa lektura, a liczne przemyślenia Dicka powinny przekonać każdego do przeczytania tej wspaniałej książki. Natomiast druga to jeden z najlepszych tekstów tego pisarza i największych klasyków science fiction – każdy miłośnik fantastyki naukowej powinien go znać!




Próżny robot – Henry Kuttner


Fantastyka humorystyczna to ciężki kawałek chleba. Są jednak autorzy, którzy radzili i radzą sobie z nią bez najmniejszych problemów i serwują czytelnikom kolejne doskonałe teksty. I choć niektórym wydaje się, że jedynym zdolnym do tego pisarzem jest Terry Pratchett, to starsi (a dzięki Rakietowym szlakom pewnie i młodsi) mogą pamiętać także innych twórców. Henry Kuttner to autor doskonałych opowiadań, przy których nie sposób nie wybuchać śmiechem. Jeśli Solaris zadba o wybór tych najlepszych, to Próżny robot może okazać się groźny dla zdrowia. Bo ból przepony będzie towarzyszył nam przez całą książkę.




Stroiciel ciszy – Wojciech Szyda


Czego można oczekiwać po najnowszym zbiorze opowiadań Wojciecha Szydy? Zapowiedź każe wierzyć, że autor popisze się kilkoma świetnymi pomysłami, które sprawią, że nieco zapomniana w Polsce fantastyka religijna będzie miała okazję zmartwychwstać. Jeśli pisarz rzeczywiście połączy interesujące refleksje na temat wiary i Boga z wycieczką na krańce wyobraźni, to Stroiciel ciszy będzie – przynajmniej dla mnie – jednym z najmilszych wydawniczych zaskoczeń tego roku! Z niecierpliwością czekam na tę antologię i wierzę, iż okaże się wyjątkowym doświadczeniem.




Kraken – China Miéville


Powieści Chiny Miéville'a nie sposób nie oczekiwać. Można być pewnym, że autor książek takich jak Miasto i Miasto czy LonNiedyn zabierze czytelnika w podróż przez odmęty swojej niesamowitej wyobraźni i zapewni mu przygody, o jakich nawet nie można śnić. Choć Kraken z pewnością nie jest najlepszym tekstem tego utalentowanego pisarza, to na pewno warto zapoznać się z tą niesamowitą powieścią. Choćby po to, by przekonać się, że muzealne eksponaty mogą spowodować ogromne zamieszanie, a Londyn, choć wydaje się zwyczajnym miastem, zamieszkany jest przez tysiące najprzeróżniejszych magicznych istot.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę



Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.