string(15) ""
» Blog » Raport krótki z erpegowej szkółki
01-12-2013 00:09

Raport krótki z erpegowej szkółki

W działach: RPG, Fate | Odsłony: 439

Jakiś miesiąc temu odbiło mi i założyłem klub fantastyki w mojej byłej szkole. Raz w tygodniu spotykamy się by pograć lub porozmawiać (to drugie na razie w planach, bo takie wzięcie ma granie). Patrze na listę uczestników i widzę 17 nazwisk. Cztery ekipy grające w przedziale wiekowym od 12 do 18 lat. Żadnego starego wyjadacza, same świeżaki. Uważam, że całkiem sporo nas jak na młodą inicjatywę (jutro piąte spotkanie). W co gramy: 

  • Gimnazjaliści u Chomika - dedeki w sztampowym wydaniu. Nic ambitnego, ale w końcu gracze chcą właśnie takiej rozgrywki.
  • Gildia graczy - licealiści grający w własnym gronie również w dedeki. Tak kreatywnego wykorzystania klocków lego w RPG dawno nie widziałem.
  • Moi licealiści - Warcraft na FAE podczas pierwszej wojny. Epicka kampania, która już zmieniła losy świata Azeroth.
  • Moje licealistki - storytell o femme fatal w Paryżu - mrok, seks i mocne sceny. Czego ja uczę takie młode istoty?

Rozwijamy się prężnie. W tym tygodniu załatwiam sale na drugi dzień tygodnia by prowadzić rozmowy na temat fantastyki, budowania opowieści oraz popkultury. W planach mam jeszcze niespodziankę, ale wole się nią pochwalić jak już będzie pewna i będzie miała termin.


P.s. Przez prowadzenie na FAE uważam inne systemy za wolne i ograniczone w swoich zasadach. To chyba kwestia wieku albo może klęski urodzaju pomysłów. Czy to powszechne zjawisko? Sybilla jak skończy się pisać opis świata (powoli coś się tam skrobie) będzie na nim śmigać. Fate Core jeszcze mnie przeraża objętością. Może się to zmieni po wydaniu polskiej wersji (trzymam kciuki).

Komentarze


Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Dedeczki mało ambitne, Warcraft szczytem klimatu.

Tradycyjne fandomowe wartości przekazywane młodszemu pokoleniu.

01-12-2013 09:21
ThimGrim
   
Ocena:
0

Muszę w końcu ogarnąć to Fate Core. Chętnie bym z licealistkami

 

pograł.

01-12-2013 10:13
Królik
   
Ocena:
+3

@Tyldo - młodzi po prostu grają w sposób typowy dla młodszych erpegowców (sam taki byłem), czyli "wyrżnijmy wszystko przecież to tylko gra i nie będzie konsekwencji". Chomik powoli wprowadza im to,  że każdy czyn w grze ma swoje konsekwencje dla fabuły i postaci. Ambicja tu leży bardziej na poziomie chcemy gry komputerowej w wyobraźni, niż chcemy zagrać w grę fabularną. Licealiści też pykają w dedeki, ale w sposób, że wszystko jest powiązane, każdy ich ruch ma znaczenie. O tą ambicje mi chodziło :) 


Ale po co skoro jest  Warhammer?

01-12-2013 11:08
Szponer
   
Ocena:
+4

Fajna inicjatywa i nie widzę nic złego od zaczynania od "mało ambitnych" DeDeków polegających na penetrowaniu lochów ;) Zwłaszcza, że MG  pokazuje, iż można się inaczej bawić:P

 

Co do Fate Core, to nie ma się czego bać. Podręcznik jest napisany naprawdę przystępnym językiem, poza tym obawiam się, że polska wersja będzie miała więcej stron... ;D

01-12-2013 12:01
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0

Wspaniała inicjatywa i warta pochwały, więc naprawdę brawo. Mam nadzieje że będzie to trwało jak najdłużej i da wam dużo zabawy i satysfakcji. Sam myślę o czymś takim. 

01-12-2013 14:01
Kamulec
   
Ocena:
0

Że Chomik uczy młode pokolenie, to wiadomo nie od dziś.

01-12-2013 14:10
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
0

gratulacje i oby jak najwiecej bylo chetnych do kolejnych spotkan

01-12-2013 15:54
Repek
   
Ocena:
0

Gratulacje i wytrwałości. :)

Pozdro

01-12-2013 17:37

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.