» Blog » RPG - Deadlands: Martwe Ziemie - Kampania do DL "Wszystkie przebrania Alistaira Kanta" - Scenariusz RPG - Epizod 3: "Ręka Czerwonego Szeryfa"
11-09-2022 17:23

RPG - Deadlands: Martwe Ziemie - Kampania do DL "Wszystkie przebrania Alistaira Kanta" - Scenariusz RPG - Epizod 3: "Ręka Czerwonego Szeryfa"

W działach: Arkadiusz RYGIEL - blog autorski, arkadiusz-rygiel.blogspot.com, Ilustracje: Piotr RYGIEL, Scenariusz RPG, RPG, Deadlands: Martwe Ziemie, Kampania do DL "Wszystkie przebrania Alistaira Kanta", Epizod 3: "Ręka Czerwonego Szeryfa" | Odsłony: 278

Ilustracja: Piotr RYGIEL

W niedzielę 14 sierpnia 2022 r. rozgrywaliśmy epizod 3 kampanii do Deadlands "Wszystkie przebrania Alistaira Kanta" zatytułowany "Ręka Czerwonego Szeryfa"

Dalsza część notki do przeczytania na: 

https://arkadiusz-rygiel.blogspot.com/2022/09/rpg-papierowe-rpg-gry-fabularne.html

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
+1

Ostatnio odpaliłem sobie polską produkcję, Hard West 2. Nie Deadlands, ale inspirowane, więc aż pomyślałem, że przyjemnie byłoby zagrać w erpega w tych realiach.

13-09-2022 15:34
Arkadiusz Rygiel
   
Ocena:
0

Kamulec, jeśli spodobał Ci się Hard West to wal w Deadlands, jak w dym. Na pewno się nie zawiedziesz. Dla mnie zmiksowanie estetyki westernu z horrorem to istny strzał w dziesiątkę. Martwe Ziemie to był jeden z pierwszych systemów, z którymi zaczynałem przygodę z RPG. Czasy wypożyczalni kaset wideo. Obejrzałem wtedy wszystkie westerny, które mieli na półkach. W tym niezapomniane "Bez przebaczenia", tajemniczego "Niesamowitego jeźdźca", klimatyczne "Powiesić go wysoko", niepokojącego "Mściciela" czy legendarną "Trylogię Dolara". Pamiętam, jak jeden z moich najlepszych kumpli opowiadał, że będąc dzieckiem przebierał się w szlafrok, aby naśladować Clinta z filmów Sergio Leone. Muzyka wielkiego mistrza Ennio Morricone towarzyszy nam w sesjach do dziś. W mojej ocenie wyrazistość konwencji to jeden z kluczowych elementów RPG. W tym systemie gra się bohaterami przez duże "B". Jest to zaszyte zarówno w konwencji, jak i w mechanice. Deadlands to wszystko ma. 

13-09-2022 20:55
Kamulec
   
Ocena:
0

Z ciekawości, mówisz o Deadlands 2ed czy Deadlands Reloaded?

Moja przygoda z Deadlands (w wersji Reloaded) zaczęła się na sesji zigzaka w 2012. Ale jak prowadzę (ostatnio może 3 lata temu?), to na własnej mechanice, z luźnym podejściem do systemu.

15-09-2022 10:33
Arkadiusz Rygiel
   
Ocena:
0

Miałem na myśli Deadlands 2ed. Szczerze powiedziawszy Deadlands na Savage Worlds to kompletnie nie jest moja bajka ;) Jeśli będziesz miał okazję, proponowałbym strzelić sobie kiedyś jakąś sesję na mechanice Classica, jako wariant porównawczy. Rzeczy przy stole dzieją się nieco wolniej, ale w mojej ocenie występuje bardziej miarodajne stopniowanie cech i umiejętności postaci. Jest to istotna sprawa w kontekście konwencji bohaterskiej. Rzecz jasna Uniwersum jest na tyle pojemne, że własna mechanika, jak najbardziej znajdzie w nim swoje miejsce :)

15-09-2022 18:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.