RG

Noty

RG #1: Rijad nad Sekwaną

04-09-2009 15:17 | Komentarze: 0
"RG"- to potoczna nazwa francuskich służb wywiadowczych, podlegających zarządowi głównemu policji. Jednostka ta powstała w 1911 roku i miała za zadanie informować rząd o wszystkim, co mogłoby stanowić zagrożenie dla państwa francuskiego.

[q]Otrzymałem polecenie z góry… ...

RG #2: Bangkok-Belleville

28-02-2010 18:28 | Komentarze: 0
Frederik Peeters i Pierre Dragon powracają!

Pierwszy tom RG rzucał na kolana. Drugi kopie prosto w twarz!

Tym razem Dragon tropi szajkę odpowiedzialną za handel żywym towarem. Pomimo zimy atmosfera zdecydowanie jest gorąca. Praca wywiadowcza to nie kino amerykańskie, to ciężki kawałek chleba. Potrzebni są sojusznicy. Czy podjęty trop prowadzi do celu? Jak wygląda przesłuchanie kluczowego świadka? Czy metody pracy funkcjonariuszy z RG przyniosą oczekiwane efekty? No i co zrobi sędzia?

Sprawdźcie koniecznie!

Źródło: Mroja Press

Wieści

Rewolucyjne wieści

Rewolucyjne wieści

28-02-2010 18:23 | Paweł 'Singer' Niećko | Komentarze: 0
Już w kwietniu z ramienia Mroja Press do sprzedaży trafi długo oczekiwany piąty album serii autorstwa Mateusza Skutnika Rewolucje. Na kolejną odsłonę cyklu czytelnicy musieli czekać prawie cztery lata.

W związku z powyższą zapowiedzią drugi tom RG ukaże się dopiero w czerwcu.
Mroja Press w 2010 roku

Mroja Press w 2010 roku

16-03-2010 10:28 | Paweł 'Singer' Niećko | Komentarze: 0
Wydawnictwo Mroja Press ujawniło, że w 2010 roku, oprócz zapowiadanej wcześniej piątej odsłony Rewolucji (kwiecień) i drugiej części RG (czerwiec), opublikuje jeszcze trzy komiksy.

Album Lost girls duetu Alan Moore i Melinda Gebbie trafi do sprzedaży dopiero w grudniu. Strefa bezpieczeństwa Goražde, którego autorem jest Joe Sacco, nie ma jeszcze sprecyzowanej daty premiery. Tytuł ostatniego planowanego na rok 2010 komiksu jak na razie pozostaje tajemnicą.
Kontynuacja RG

Kontynuacja RG

04-05-2010 20:15 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik | Komentarze: 0
Seria autorstwa Pierre'a Dragona i Frederika Peetersa doczeka się kolejnej odsłony. Trzeci tom, zatytułowany Affaires réservés, zostanie stworzony przez nowego rysownika, Jean-Claude'a Bauera, we współpracy z dotychczasowym scenarzystą, Pierrem Dragonem.

Pierwsze plansze i szkice postaci można zobaczyć na blogu rysownika. Album ma się ukazać we Francji pod koniec 2010 lub na początku 2011 roku w wydawnictwie Hugo & Cie.