RED 5

Autor: 0

RED 5
Daniel 'Gilbaert' Gizicki - scenariusz
Rocznik '82. Pochodzi z Gliwic.
Z wykształcenia: filológ polski. Nauczyciel znaczy. Z zamiłowania: scenarzysta komiksowy, pisarz (ponoć tworzy nową epopeję narodową). Z rozpędu: wredny recenzent Esensji.

Publikacje: Paronomazja, Jeju, Ziniol, KGB, Krakers, Opowieści tramwajowe, Maszin, Zeszyty komiksowe i inne miejsca.

Norbert 'Rybb' Rybarczyk - rysunki
Ur. w 1982 roku w Kielcach, zaczął zażywać komiksy w wieku lat pięciu, by w wieku lat siedmiu stwierdzić, że będzie je robił.

Wypadało się jednak nauczyć rysować i myśleć, więc prosto z podstawówki poszedł do plastyka w Kielcach, gdzie poznał świetnych ludzi, nauczył się rysować i myśleć. Oprócz komiksu, w tamtych czasach był też mocno uzależniony od muzyki, którą na przemian z komiksem ćpa do dzisiaj z większymi lub mniejszymi konsekwencjami.Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi 2008
Kategoria Profesjonalistów


Daniel Gizicki o komiksie:
Norbert poprosił mnie o scenariusz o ludkach, no to ja sobie wymyśliłem, że można by wesołe ludki zmiksować z klimatem postapokaliptycznym. Kolorowy cartoon z humorystycznymi postaciami, kontra pozostałości ludzkiej cywilizacji. No i Clint Eastwood. Jestem fanem Clinta.

Norbert Rybarczyk o komiksie:
Komiks RED 5 to efekt współpracy, mam nadzieję długotrwałej, z Danielem Gizickim. Poprosiłem go o cichą historyjkę z jakimiś stworkami (tudzież hipkami) i dostałem to, co chciałem. Jestem zadowolony z efektu, chociaż na dzień dzisiejszy uważam, że mogłem to zrobić prościej, z ciekawszym, bardziej syntetycznym kolorem.

Całość była rysowana cyfrowo na tablecie i przyznam, że trochę brakuje mi w tym pisaka i kartki. Opowieść jest może trochę zakręcona, ale właśnie takie lubię rysować najbardziej. Ciche komiksy pobudzające wyobraźnię i nie dające jednej, a wiele możliwości interpretacji.