string(15) ""
» Blog » Quo Vadis Azteco?
30-07-2012 22:10

Quo Vadis Azteco?

W działach: Ja sam, RPG, Soul9 | Odsłony: 2

Niedawno wróciłem z obozu RPG/LARP by ORION. Nie będę opisywał stricte obozu, a to co się zmieniło przez niego w moim erpegowaniu oraz w Soul9. A zmiany są duże, poważne i dogłębne. Bez owijania w bawełnę, zaczynajmy.


Jechałem tam jako straszny gamista i turlacz. Dostałem się na sesje Crystalicum i tu zaczęły się moje zmiany. Moja postać kalb o wyglądzie goldeen retrevera o biszkoptowym futrze robił za gościa nie do trafienia. I zamiast być najpotężniejszą postacią w drużynie, jak zwykle je tworzyłem, zostałem przydatnym elementem do szukania (najwyższa spostrzegawczość w drużynie) oraz jako element orientalny kampanii (arab w europie). Nim dłużej graliśmy, tym, rzadziej używałem kostkologii, a częściej grałem fluffem i fabułą, co przynosiło lepszy efekt. Jestem bardzo z tego zadowolony.


Kolejne zmiany nadeszły z konkursem MG. Soul9 mimo przeglądania zasad codziennie wydawał się w porządku. Aż 6 godziny przed sesją uprościłem go do maksimum, by był bardziej narzędziem, a nie systemem samym w sobie. Poprowadziłem sesje o młodych smokach. Fabuła oscylowała wokół testu snów (wyprawa młodych smoków do krainy snów, fizycznie by przetrwać jeden dzień tam), a gracze łatwo się wciągnęli. Feedback był pozytywny, ale przerażający (olbrzymi progres w stosunku do poprzedniego roku, jednak jestem teraz w najgorszym miejscu rozwoju – średnim. Zostałem bardzo porządnym mistrzem gry, ale przeciętnym).


Tak wiem, strasznie to chaotyczne. Podsumowując ruszyłem swojej zdedekowane cztery litery w stronę fluffu, fabuły i świata, poprawiłem opisy i czuje się z tym dobrze. Soul nie stoi w miejscu, na dniach mam nadzieje napisać notkę co to dokładnie jest, jak wygląda i z czym to się je.


A z rzeczy pozytywnych po obozie jest to, ze wracam powoli do starej ksywki (Azteco jest tworem sztucznym, nie ksywką prawdziwą), a mianowicie Królik. Można to zobaczyć po zmianie avka. Właśnie, istnieje możliwość zmiany nicku? Jak nie, trudno. Nie można mieć wszystkiego :)

Komentarze


Planetourist
   
Ocena:
0
Królik? Czyżbyś to Ty przychodził do mnie jutro na Wolsunga?
30-07-2012 22:30
Królik
   
Ocena:
+1
Si Planetourist, tak ja jutro u cb gram :)
30-07-2012 22:41
Aure_Canis
   
Ocena:
+1
Pisz do admina.
30-07-2012 22:56
KFC
    Groza!
Ocena:
+1
Kolejna fandomowa metamorfoza! ;)
31-07-2012 06:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.