» Blog » Pytanie o artykuł na Wikipedię
05-04-2024 08:52

Pytanie o artykuł na Wikipedię

W działach: WIkipedia, Polter | Odsłony: 97

Hej ludki ;-)

Mam do Was pewne pytanie. Widzicie, od x czasu pracuję nad artykułem na Wikipieię o samookaleczaniu i odpowiednia rzecz znajduje się w moim brudnopisie. Przeczytałem z jakieś 30 artykułów naukowych z (sumarycznie) ponad 150, które ściągnąłem z journali open access. 

Mam wrażenie, że pod względem "przeczytanej literatury" ten artykuł jest niepełny i jeszcze długo taki będzie. Z drugiej strony być może (?) jest już na pewnym poziomie zaawansowania (ma ponad 300 przypisów do literatury naukowej), by można było opublikować jego wersję1.0 (przy zastrzeżeniu, że w przyszłości mogę go jeszcze rozwinąć i poszerzyć).

Znaczy, sam nie wiem, troszkę ciężko mi ocenić samemu, będąc szczerym?

W związku z tym pytanie do Was. Tutaj jest link do mojego brudnopisu – czy myślicie, że można to już wrzucić na Wikipedię, czy może lepiej jeszcze troszkę nad tym popracować?

Musiałbym też się upewnić, czy przez przypadek nie popełniłem plagiatu i przeczytać wszystko raz jeszcze od A do Z – póki co jestem w trybie pisarza, a nie redaktora – ale to pomniejsze problemy, jak myślę?

Będę wdzięczny za Waszą pomoc i opinie.

Kaworu.

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Johny
   
Ocena:
0

Nie czytałem całego brudnopisu. I wypadłem z obiegu naukowego kończąc studia, nie piszę prac naukowych a jak czytam coś w temacie to często książki popularno naukowe w których w ogóle nie ma przypisów. Więc to chyba będzie trochę "nie znam się ale się wypowiem".

Moim zdaniem na Wikipedii widziałem artykuły o wiele krótsze, bardziej powierzchownie poruszające interesujące mnie tematy i z mniejszą podbudową merytoryczną. Ja bym taki artykuł opublikował. Jak piszesz, zawsze możesz go rozbudować, albo mogą to zrobić inni użytkownicy wikipedii.

06-04-2024 15:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.