» Blog » Przetłumaczona ulotka NIP'AJIN do pobrania
26-07-2015 18:40

Przetłumaczona ulotka NIP'AJIN do pobrania

Odsłony: 185

Przetłumaczona ulotka NIP'AJIN do pobrania

Do pobrania jest przetłumaczona z niemieckiego na polski ulotka mechaniki NIP'AJIN. Na pierwszej stronie mamy wspomnianą mechanikę (w pigułce, nie ma pełnych zasad tworzenia postaci ani wykonywania bardziej skomplikowanych akcji), a na drugiej - prosty scenariusz. Całość jest przeznaczona na konwenty i tam ją też będę rozdawał (najbliższy to Goblikon).

Ulotkę można pobrać tutaj: http://ludus-leonis.com/blog/2015/07/26/das-flyer-rollenspiel-auf-polnisch/

(trzeba kliknąć na słowa "Babel-Seite" by przenieść się do strony z tłumaczeniami)

Komentarze


Adeptus
   
Ocena:
0

Na ogół nie przepadam za wymyślonymi/zaprezentowanymi przez Ciebie wynalazkami, ale to wygląda całkiem ciekawie. Choć mam zastrzeżenie do zasady, zgodnie z którą po wykorzystaniu wszystkich kości odzyskujemy całą pulę - "Jesteś zmęczony/wykorzystałeś zasoby - została ci tylko k4 - ale jak się zmęczysz jeszcze bardziej/wykorzystasz ostatnie zasoby, to w magiczny sposób odzyskasz wszystkie atuty". Nie pasuje mi to ani fabularnie, ani mechanicznie. Może lepiej byłoby, gdyby zamiast tego odzyskiwać pulę kiedy postać ma okazję "odpocząć"? Bo tak, to najsensowniejszym wyjściem jest, po wykorzystaniu najwyższej kości, natychmiastowe zużycie pozostałych na jakiekolwiek działania, żeby odzyskać dostęp do najwyższej kości.

26-07-2015 20:34
Noobirus
   
Ocena:
0

Na ogół nie przepadam za wymyślonymi/zaprezentowanymi przez Ciebie wynalazkami

:-(

Może lepiej byłoby, gdyby zamiast tego odzyskiwać pulę kiedy postać ma okazję "odpocząć"?

Tak mniej więcej jest w pełnych zasadach, albo poprzez odpoczynek, albo poprzez "odsapnięcie" w czasie walki (co kończy się zazwyczaj źle i postać otrzymuje rany), Zresztą ja sobie wyobrażam to jak w Dragon Ballu - gdzie zawsze jak bohater jest na wykończeniu i wydaje się, że nie ma już nadziei, powstaje 10x silniejszy.

26-07-2015 20:47

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.