» Blog » Przeprosiny dla Filipa Łuszczyka
31-07-2015 18:20

Przeprosiny dla Filipa Łuszczyka

W działach: RPG | Odsłony: 713

Chcę przeprosić Filipa "Ariocha" Łuszczyka (znanego obecnie na Polterze między innymi jako hipsterek95). W ostatnim czasie zdarzyło mi się ostro pojechać po pewnych zachowaniach i skrytykować kilka systemów - m.in. The World of Synnibarr, który Filip najwyraźniej darzy ciepłymi uczuciami. Stąd zapewne ostra notka (o niej niżej), w której dowodzi, że Synnibarr to sensowny system, a nie jeden z największych gniotów w historii RPG.

Osobiście nie zareagowałbym tak emocjonalnie, ale rozumiem, że Arioch jest bardzo wrażliwy (co nieraz udowadniał), więc nie dziwię się, ani nie piętnuję takiego zachowania. Każdy ma prawo do obrony i rozmowy na takim poziomie, jaki mu odpowiada, a rozmówca może się do takiego poziomu dopasować albo zrezygnować z dyskusji. Zresztą, obruszanie się z powodu krytyki albo ignorowanie opinii człowieka, który zaliczył taki wiele systemów nie byłoby rozsądne. Już sama treść merytorycznych notek pisanych jako hipsterek95 pokazuje, że Filip Łuszczyca wie, o czym pisze.

Na koniec uwaga - to nie jest szpila wbita z powodu krytyki Drogi ku Chwale. DkCh to słaby, niedotestowany i źle zaprojektowany system. Nie wstydzę się go (w końcu pisałem go mając jakieś 19 lat), ale nie wstydzę się też nazwania go słabym. Dziś - mam nadzieję - gdybym projektował DkCh, z pewnościa powstałaby inna, lepsza gra.

Komentarze pod tą notką zostały zablokowane przez autora.