string(15) ""
» Blog » Przeczytane. Sierpień 2013
02-09-2013 21:54

Przeczytane. Sierpień 2013

W działach: Książki | Odsłony: 207

Przeczytane. Sierpień 2013

Tym razem ilościowo wypadłem dość marnie, choć w sierpniu raczej nie przytrafiały się zdarzenia powodujące spowolnienie procesu czytelniczego. Udało mi się ukończyć osiem lektur, z czego dwie to prawdziwe cegły (Erikson i Bacigalupi). Jestem też w jednej trzeciej Legionu Elżbiety Cherezińskiej, który również może się poszczycić sporą objętością. Więcej czasu, niż się spodziewałem, poświęciłem na Niedokończone opowieści Tolkiena, które może nie robią wrażenia obszernej książki, ale spory format i mała czcionka, sprawiają, że lektura nie należy do najkrótszych. Jakościowo sierpień okazał się niezły - sześć dobrych książek przy jednej przeciętnej i jednej bardzo słabej to satysfakcjonujący wynik.

Przy okazji chciałbym pogratulować Robertowi M. Wegnerowi podwójnego Zajdla (choć pewnie i tak tego nie przeczyta). Zasłużyłeś.

Dla karpia: All for One się czyta. Powinno się pojawić najpóźniej 10 września.

Więcej tutaj.

W tym miesiącu:
J.R.R. Tolkien - Niedokończone opowieści
antologia - Zachcianki
Steven Erikson - Bramy Domu Umarłych
Liliana Bodoc - Saga o Rubieżach. Tom II
Paolo Bacigalupi - Nakręcana dziewczyna / Pompa numer sześć
William Gibson - Mona Liza turbo
John Hersey - Hiroszima
Joanna Bator - Japoński wachlarz. Powroty

Komentarze


blublu
   
Ocena:
0
Jeśli książka Joanny Bator Ci się w miarę podobała to polecam jej najnowsze dzieło - Ciemno, prawie noc. Bardzo klimatyczny horror rozgrywający się w Wałbrzychu z nawiązaniami, między innymi, do Zamku Książ i II wojny światowej.
A co do Zachcianek - mnie również rozczarowały robiąc wcześniej apetyt nazwiskami. Miłoszewski faktycznie dobry ale to jeden z moich ulubionych pisarzy więc przynajmniej on nie zawiódł. 
03-09-2013 13:53
Krakonman
    @blublu
Ocena:
0
Dzięki za polecankę, postaram się sięgnąć, tym bardziej, że z Wałbrzychem wiąże się sporo miłych wspomnień z dzieciństwa.
03-09-2013 14:34
blublu
   
Ocena:
0
oj, tylko że ta książka przywołuje raczej same niemiłe skojarzenia (choć jest dobra). czuj się ostrzeżony :)
03-09-2013 16:27

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.