string(15) ""
» Blog » Przebudzenie kamiennego boga
26-09-2017 22:53

Przebudzenie kamiennego boga

Odsłony: 212

Przebudzenie kamiennego boga

Szok jaki przeżyłem po przeczytani komentarzy pod swoimi informacjami, o swoich ulubionych książkach natchną mnie niepochamowaną weną twórczą, Postanowiłem podzielić się ze światem kolejną ulubioną książką ze swojego szczęśliwego dzieciństwa. Kiedyś  dawno dawno temu, było sobie kilku fajnych autorów (Tolkien, Howard, Wagner, Zelazny, i kilkunastu innych), ale wybór książek w miejskiej bibliotece żaden. Tak tak mówimy o czasach kiedy istniały miejskie biblioteki i się do nich chadzało. Przy okazji jednej z wypraw znalazłem książkę której okładka, zajadłego już fana fantasy i sf, przyprawiła o gęsią skórkę. Po przyjściu do domu jak zwykle kiedy miałem ciekawą lekturę odstawiłem sobie, matematykę, polski i fizykę na kiedyś i wsiąkłem. Zaczyna się trochę jak anglik na dworze króla Artura. Bohater się przenosi w inny czas. Oczywiście trafia w sam środek małej wojenki,  żeby odkryć że tak naprawdę wróg jest gdzieś dalej i ciągle rośnie :) w siłę. Czyta się szybko czyta się przyjemnie mimo że książka stara to z powodzeniem może pozamiatać sporą część dzisiejszych bestselerów fantasy Empika pod dywan. Do książki wracałem jeden raz i mam ochotę wrócić po raz kolejny. Farmer dzięki tej książce dołączył do panteonu moich naj naj lepszych pisarzy. 

1
Notka polecana przez: Exar
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Henryk Tur
   
Ocena:
0

Ha, to była moja pierwsza książka fantastyczna, jaką kupiłem - ok. 1991-1992.

"Tak tak mówimy o czasach kiedy istniały miejskie biblioteki i się do nich chadzało. " - chadza się i do dziś, co widzę podczas swoich tam wizyt.

27-09-2017 14:40
Drusas
   
Ocena:
0

Jankes na dworze króla Artura. Ale Farmer też kiedyś mi się podobał, więc się nie czepiam. Ostatnio też odświeżyłem sobie kilka starszych lektur. Wagnera i Williamsa między innymi. W  przyszłym miesiącu Rebis wydaje nową książkę Williamsa, której akcja rozgrywa się w Osten Ard.Powrót do tego świata po chyba 30 latach od ukazania się pierwszego tomu Pamięć, Smutek, Cierń będzie jak cofanie się w czasie :) 

28-09-2017 16:58
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Hehe... To czytałem akurat zaraz po Belgariadzie. Za cholerę już nie pamiętam, więc chyba nie zrobiło na mnie wrażenia.

29-09-2017 08:28

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.